Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Маршрут для сім’ї
У вирі буденного життя ми часто забуваємо про те, наскільки важливо знаходити час на спілкування із найближчими нам людьми. Часто трапляється так, що робота та хатні клопоти ніби відгороджують людей одне

Записки Кирпатого Мефістофеля. Винниченко В
Доля видатного українського письменника Володимира Вин- ниченка (1880 — 1951) була надзвичайно складною та бурхливою. Цей талановитий художник слова був відомим політичним діячем, який все своє життя

Вилкове
Дунайська дельта відома своїм багатим та унікальним тваринним і рослинним світом. Тут знаходиться унікальне для України місто Вилкове, яке потопає у зелені. Його називають "українською Венецією". Місто

Очки при катаракте: для зрения и солнцезащитные, нужно ли носить после операции?
Очки при наличии у человека катаракты применяются в двух случаях: 1. Для коррекции с целью повышения остроты зрения. 2. Для защиты глаз после операции от чрезмерного солнечного света и пыли. Разберем

Суть національної поліції України
Розбудову України як правової держави важко уявити без належного забезпечення правопорядку, законності та захисту громадян. Саме ці надважливі функції покладені на такий орган влади як Національна поліція.

Заява на отримання коштів
Доброго дня.я -фізична особа,являюсь вкладником банку. .Банк ліквідовано.Фонд гар.вкл.фіз.ос.випллачує лише 200000,00,але на платіжній картці залишилося 90000,00гривень.Як правильно написати заяву для

I
Когда водитель проворачивает ключ зажигания, электрическая энергия подается на стартер. Этот прибор в первые секунды работы автомобиля является единственным, кто питается от аккумулятора (АКБ) и помогает

Изготовление брелоков на заказ
Вот такая дилемма возникает в  хороших ресторанах: гостям у  вас так уютно и  здорово, что уходить никто не  хочет. Хорошо гостям, плохо вашей прибыли. Ресторану нужно побыстрее закрывать

Судове рішення про стягнення збитків

Опубликовано: 01.09.2018

.

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

Справа №

07 лютого 2006 року Дністровській районний суд м. Донецька у складі

Головуючого судді

При секретарі

Розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Донецьку цивільну справу за позовом Відкритого Акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Донецькобленерго» в особі Дністровського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення збитків,

В С Т А Н О В И В :

26.12.2005 року позивач звернувся до суду до відповідачки та просить ухвалити рішення, яким стягнути суму збитків за порушення Правил користування електричною енергією для населення у розмірі-1136,62 грн, посилаючись на те, що відповідачка ОСОБА_1 є споживачем Дністровського району електричних мереж ВАТ “Донецькобленерго”, який постачає електроенергію у квартиру №10, розташовану за адресою м. Адрес_1, 15.10.2005 року представниками Дністровського району електричних мереж, ВАТ “Донецькобленерго” в ході рейдової перевірки у відповідачці було встановлено порушення „Правил користування електричною енергією для населення”, а саме відбувалось безлічильне користування електричною енергією. Згідно протоколу №187/4 від 15.10.2005 року комісії по розгляду акта про порушення Правил користування електричною енергією для населення була нарахована сума збитків 1136,62 грн.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце попереднього судового засідання сповіщені належним чином у порядку ст.74,76,77 ЦПК України.

Представник позивача, діючий на підставі доручення № 704 від 22 липня 2005 року – Петров Сергій Петрович до судового засідання з’явився позовні вимоги підтримав.

Відповідачка Особа_1 до судового засідання з’явилася, надала письмову заяву, згідно з якою визнала позов та просить надати їй розстрочку виконання судового рішення.

Розглянувши у попередньому судовому засіданні матеріали цивільної справи, вислухавши пояснення позивача, суд доходить до наступного:

Правовідносини між сторонами є цивільно-правовими, та врегульовані чинним законодавством про житлово-комунальні послуги.

15.10.2005 року згідно з актом по порушення „Правил користування електричною енергією для населення” №024317 було встановлено, що у квартирі №10, розташованой за адресою м. АДРЕСА_1 , користувачем якої є ОСОБА_1 відбувалось безлічильне користування електричною енергією.

Відповідно до протоколу №187/4 від 15.10.2005 року комісії по розгляду акта про порушення Правил користування електричною енергією для населення була нарахована сума збитків 1136,62 грн.

Відповідно до ст.ст.67,162 ЖК України, до ст.20 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги» та п.42 „ Правил користування електричною енергією для населення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 р. №1357, які регулюють відносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та постачальниками, передбачено, що споживачі електричної енергії зобов’язані дотримуватись вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових приладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них, оплачувати спожиту електричну енергію.

Також п.19 зазначених „Правил..” визначено, що розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюється за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку.

При викладених обставинах, враховуючи, що відповідачем позов визнано, суд доходить до висновку, що позов Відкритого Акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Донецькобленерго» в особі Дністровського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення збитків підлягає задоволенню у сумі 1136,62 грн гривень тому що позивач, поставляючи електричну енергію, забезпечував нею квартиру відповідачки, яка внаслідок порушення „ Правил користування електричною енергією для населення” спричинила позивачу збитки, які підлягають відшкодуванню у розмірі 1136,62 грн гривень.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України судовий збір стягується з відповідача на користь позивача у разі ухвалення на користь позивача рішення. Судовий збір підлягає стягненню у розмірі 51 гривні.

Керуючись , ст. 15,16, 22,623,1166 ЦК України, ст.ст.67,162 ЖК України, ст.20 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги», п.19,42,48,53 “Правила користування електричною енергією для населення” затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 р. №1357, ст. 59,60,130,174,208,209,212,213,214,215, 223,294 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов ВАТ Енергопостачальної компанії «Донецькобленерго» в особі Дністровського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення збитків – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ Енергопостачальної компанії «Донецькобленерго» в особі Дністровського РЕМ відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення „Правил користування електричною енергією для населення” у розмірі 1136,62 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ Енергопостачальної компанії «Донецькобленерго» в особі Дністровського РЕМ держмито у сумі 51 гривню.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Дністровський районний суд м. Донецька протягом 10 днів, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження , або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можливо подати до Дністровського районного суду м. Донецька протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Головуючий суддя (підпис)

rss