Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Маршрут для сім’ї
У вирі буденного життя ми часто забуваємо про те, наскільки важливо знаходити час на спілкування із найближчими нам людьми. Часто трапляється так, що робота та хатні клопоти ніби відгороджують людей одне

Записки Кирпатого Мефістофеля. Винниченко В
Доля видатного українського письменника Володимира Вин- ниченка (1880 — 1951) була надзвичайно складною та бурхливою. Цей талановитий художник слова був відомим політичним діячем, який все своє життя

Вилкове
Дунайська дельта відома своїм багатим та унікальним тваринним і рослинним світом. Тут знаходиться унікальне для України місто Вилкове, яке потопає у зелені. Його називають "українською Венецією". Місто

Очки при катаракте: для зрения и солнцезащитные, нужно ли носить после операции?
Очки при наличии у человека катаракты применяются в двух случаях: 1. Для коррекции с целью повышения остроты зрения. 2. Для защиты глаз после операции от чрезмерного солнечного света и пыли. Разберем

Суть національної поліції України
Розбудову України як правової держави важко уявити без належного забезпечення правопорядку, законності та захисту громадян. Саме ці надважливі функції покладені на такий орган влади як Національна поліція.

Заява на отримання коштів
Доброго дня.я -фізична особа,являюсь вкладником банку. .Банк ліквідовано.Фонд гар.вкл.фіз.ос.випллачує лише 200000,00,але на платіжній картці залишилося 90000,00гривень.Як правильно написати заяву для

I
Когда водитель проворачивает ключ зажигания, электрическая энергия подается на стартер. Этот прибор в первые секунды работы автомобиля является единственным, кто питается от аккумулятора (АКБ) и помогает

Изготовление брелоков на заказ
Вот такая дилемма возникает в  хороших ресторанах: гостям у  вас так уютно и  здорово, что уходить никто не  хочет. Хорошо гостям, плохо вашей прибыли. Ресторану нужно побыстрее закрывать

Рішення суду про приведення приміщень самовільно реконструйованої квартири у попередній стан

Опубликовано: 01.09.2018

Рішення суду про приведення приміщень самовільно реконструйованої квартири у попередній стан

.

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

06 травня 2006 року

Днестровський районний суд м. Донецьку в складі

Головуючого судді

при секретарі

за участю:

представника позивача – ОСОБА_4, діючої на підставі доручення від 08.04.2006 року,

відповідачки ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - Днестровської райадміністрації Донецької міськради, про приведення приміщень самовільно реконструйованої квартири у попередній стан,

В С Т А Н О В И В:

18.01.2006 року позивач – ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами до відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та просить суд постановити рішення, яким зобов’язати відповідачів – за власний рахунок привести приміщення самовільно реконструйованої квартири АДРЕСА_1 у м. Донецьку у попередній стан, а саме поновити стінку між ванною та вбиральнею та поновити двері у ванну кімнату, вказуючи, що відповідачі самовільно без належного дозволу органів місцевого самоврядування та його згоди здійснили реконструкцію об’єднав в єдине приміщення ванну та вбиральню, чим значно обмежені його інтереси як наймача квартири. Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином у порядку ст.74,76,77 ЦПК України .

Позивач – ОСОБА_1 - у судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про слухання справи за його відсутністю. Представник позивача – ОСОБА_4, діюча на підставі доручення від 08.04.2006 року, до судового засідання з’явилася, позовні вимоги підтримала.

Відповідачка ОСОБА_2, до судового засідання з’явилася, позовні вимоги не визнала, посилаючись на те, що вона не постійно мешкає у вказаній квартирі та не здійснювала реконструкцію.

Відповідачка ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився повторно, письмово просить суд розглянути справу за її відсутністю. Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - Днестровської райадміністрації Донецької міськради, діючий за дорученням від 07.11.2005 року – ОСОБА-5, просив позов задовольнити, вказуючи, що дозвіл на реконструкцію рай адміністрацією не видавався, після оголошеної перерви у судове засідання не з'явився, письмово просить суд розглянути справу за його відсутністю.

Суд, керуючись ст. ст. 76, 169 ЦПК України, з огляду на достатню кількість матеріалів, що свідчать про права та відносини сторін у частині предмета вимог позивачки, визнає можливим розглянути справу у відсутності позивача, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Днестровської райадміністрації Донецької міськради та відповідачки.

Розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи, вислухавши пояснення осіб, яки приймають участь у справі, суд доходить до наступного:

Правовідносини між сторонами є житловими та врегульовані нормами Житловий кодекс України .

Відповідно довідки № 3028 від 23.12.2004 року дільниці №4 КП „ДЕЗ „Маршал” ОСОБА_1, 1927 р. народження, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (л.с.4)- мешкають у квартирі АДРЕСА_1 у м. Донецьку яка є власністю Донецької міськради, вказані обставини також підтверджуються матеріалами цивільної справи № 2-1392/06: у тому числі розпорядженням Днестровської райадміністрації Донецької міськради № 37 від 18.02.2005 року та рішенням Днестровського райсуду м. Донецька від 16.06.2006 року по цивільній справі №2-1346/04, яке надуло законної сили (л. 9,58 цивільної справи № 2-1392/06).

Таким чином, посилання ОСОБА_2, що вона не постійно мешкає у вказаній квартирі – не відповідають дійсності та сприймаються судом критично.

Вказана квартира була отримана на підставі ордеру №289 від 13.03.1980 року (л.с.6).

Згідно з актом від 20.12.2005 року (л.с.7) без згоди основного квартиронаймача – ОСОБА_1 іншими мешканцями квартири була здійснена самовільна реконструкція квартири - об’єднання в єдине приміщення ванна та вбиральня.

Згідно з поясненнями представника Днестровської райадміністрації Донецької міськради. Дозвіл на реконструкцію, з боку органів місцевого самоврядування – не надавався. Цей факт визнається сторонами.

Відповідно до висновку будівельно-технічного дослідження №013/2006 від 09.03.2006 року (л.с.15-17) реконструкція квартири - об’єднання в єдине приміщення ванну та вбиральню поліпшило побутові умови приміщень.

Але, у відповідності зі ст.100 Житлового Кодексу України, переобладнання і перепланування жилого приміщення допускаються за згодою наймача, членів сім'ї, які проживають разом з ним, та наймодавця і з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів. У разі відмови наймодавця, наймача або членів його сім'ї у згоді на переобладнання чи перепланування жилого приміщення спір може бути вирішено в судовому порядку, якщо на переобладнання чи перепланування є дозвіл виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів. Наймач, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування жилого або підсобного приміщення, зобов'язаний за свій рахунок привести приміщення у попередній стан.

Відповідно до п.4 правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою КМУ від 8 жовтня 1992 р. N 572 „Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 316 ( 316-94-п) від 17.05.94 N 588 (588-95-п) від 31.07.95 N 45 (45-2006-п) від 24.01.2006 ) власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків мають право на: переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку (квартири) та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.

При викладених обставинах, суд доходить до висновку, що позов ОСОБА_1 є обґрунтованим і підлягає задоволенню, тому що самовільна реконструкція квартири - об’єднання в єдине приміщення ванну та вбиральню - відбулася без його згоди та належного дозволу з боку органів місцевого самоврядування, його інтереси та права як користувача квартири порушені - він є людиною похилого віку, а самовільна реконструкція квартири - об’єднання в єдине приміщення ванну та вбиральню, позбавляє його можливості окремого користування вказаними приміщеннями.

Відповідно до ст.88 ЦПК України судовий збір стягується з відповідачів на користь позивача у разі ухвалення на користь позивача судового рішення.Судовий збір підлягає стягненню у розмірі 8,5 гривень.

Керуючись п. 4 правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою КМУ від 8 жовтня 1992 р. N 572 „Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", ст.100 ЖКУ , ст.59,60,88,208,209,212,213,214,215, 223,294 ЦПК України суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - Днестровської райадміністрації Донецької міськради про поновлення підсобних приміщень, – задовольнити.

Зобов’язати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за свій рахунок привести приміщення самовільно реконструйованої квартири АДРЕСА_1 у м. Донецьку (об’єднанні в єдине приміщення ванни та вбиральні) у попередній стан - поновити стінку між ванною та вбиральнею та поновити двері у ванну кімнату.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати, пов'язані з оплатою (державного мита)судового збору в розмірі 8 гр. 50 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Днестровський районний суд м. Донецька протягом 10 днів, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження, або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можливо подати до Днестровського районного суду м. Донецька протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Головуючий суддя (підпис)

rss