Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

II. Загальні вимоги до відпустки лікарських засобів

Опубликовано: 09.01.2019

видео II. Загальні вимоги до відпустки лікарських засобів

Our Miss Brooks: The Auction / Baseball Uniforms / Free TV from Sherry's
На головну

2.1. Всі лікарські засоби, за винятком лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря, повинні відпускатися аптечними установами (організаціями) лише за рецептами, оформленим в установленому порядку на рецептурних бланках відповідних облікових форм.


Our Miss Brooks: Deacon Jones / Bye Bye / Planning a Trip to Europe / Non-Fraternization Policy

2.2. За рецептами, виписаними на рецептурних бланках, форми яких затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації від 12.07.07 р N 110 (в редакції від 20.01.11г. № 13) аптечними установами (організаціями) відпускаються:

наркотичні засоби і психотропні речовини, внесені до Списку II  Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів, що підлягають контролю в РФ, затвердженого постановою Уряду РФ від 30 червня 1998 р N 681, виписані на спеціальних рецептурних бланках на наркотичну лікарський засіб ; психотропні речовини, внесені до Списку III  Переліку, виписані на рецептурних бланках форми N 148-1 / о-88 ; інші лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку  в аптечних організаціях, організаціях оптової торгівлі лікарськими засобами, лікувально-профілактичних установах і частнопрактикующими лікарями, Перелік яких передбачений наказом Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку РФ від 12.02.07 р №109 та від 06.08.07 р № 521 виписані на рецептурних бланках форми N 148-1 / о-88 ; лікарські засоби, включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря при наданні додаткової безкоштовної медичної допомоги окремим категоріям громадян, які мають право на отримання державної соціальної допомоги, виписані на рецептурних бланках форми N 148-1 / о-04 (л), 148-1 / у-06 (л); анаболічні стероїди, виписані на рецептурних бланках форми N 148-1 / у-88 ; інші лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках форми N 107 / у .

2.3. Рецепти на наркотичні засоби і психотропні речовини , Внесені в список II  переліку, дійсні протягом п'яти днів .

Рецепти напсіхотропние речовини , Внесені в список III  переліку; інші лікарські засоби, підлягають предметно-кількісному обліку; анаболічні стероїди дійсні протягом десяти днів .

Рецепти на лікарські засоби , Включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також інші лікарські засоби, які відпускаються безоплатно або зі знижкою , за винятком рецептів на наркотичні засоби і психотропні речовини, внесені до Списку II Переліку, на психотропні речовини, внесені до Списку III Переліку, на інші лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, на анаболічні стероїди дійсні протягом одного місяця або трьох місяців (Додаток до наказу №110 в редакції наказу № 13).

Рецепти на інші лікарські засоби дійсні протягом двох місяців з дня виписки рецепта і до одного року .

2.4. Аптечним установам (організаціям) забороняється відпускати лікарські засоби за рецептами з вичерпаним терміном дії , За винятком лікарських засобів за рецептами, термін дії яких закінчився у період перебування рецептів на отсроченном обслуговуванні.

2.5. Лікарські засоби відпускаються  аптечними установами (організаціями) в кількості, зазначеній в рецепті , за винятком лікарських засобів, норми відпуску яких вказані в наказі МОЗ та соц. розвитку РФ від 12.02.07. № 110.

2.6 . При відпуску лікарських засобів за рецептом  лікаря працівник аптечного закладу (організації) робить позначку на рецепті про відпустку препарату  (Найменування або номер аптечного закладу (організації), найменування і дозування лікарського засобу, відпущений кількість, підпис відпустив і дата відпустки).

2.7. При наявності в аптечному закладі (організації) лікарських засобів з дозуванням, відмінною від дозування , Виписаної в рецепті лікаря, працівник аптечного закладу (організації) може прийняти рішення про відпустку  хворому наявних лікарських засобів у разі, якщо дозування лікарського засобу менше дозування, зазначеної в рецепті лікаря , З урахуванням перерахунку на курсову дозу.

У разі якщо дозування наявного в аптечному закладі (організації) лікарського засобу перевищує дозування, зазначену в рецепті лікаря , рішення про відпустку  хворому лікарського засобу приймає лікар , Який виписав рецепт.

Хворому надається інформація про зміну разової дози прийому лікарського засобу.

2.8. У виняткових випадках при неможливості  аптечним закладом (організацією) виконати призначення лікаря  (Фельдшера) допускається порушення вторинної заводської упаковки.

При цьому лікарський засіб має відпускатися в аптечній упаковці  з обов'язковим зазначенням:

§ наіменованіялекарственного кошти,

§ заводської серії,

§ терміну придатності лікарського засобу,

§ серії і дати по лабораторно-фасувальних журналу

§ і наданням хворому іншої необхідної інформації (інструкція, листок-вкладиш та т. Д.).

Не допускається порушення первинної заводської упаковки лікарських засобів .

2.9. При відпуску лікарських засобів за рецептами лікаря, чинним в Протягом одного року,  рецепт повертається хворому із зазначенням на звороті:

§ найменування або номера аптечного закладу (організації),

§ підпису працівника аптечного закладу (організації),

§ кількості відпущеного препарату

§ і дати відпустки.

При черговому зверненні хворого в аптечний заклад (організацію) враховуються позначки про попередньому отриманні лікарського засобу.

Після закінчення терміну дії рецепт гаситься штампом "Рецепт недійсний"  і залишається в аптечному закладі (організації).

2.10. У виняткових випадках (від'їзд хворого за місто, неможливість регулярно відвідувати аптечний заклад (організацію) і т. Д.) Фармацевтичним працівникам аптечного закладу (організації) дозволяється проводити одноразовий відпустку призначеного лікарем лікарського засобу за рецептами, чинним протягом одного року, в кількості, необхідному для лікування протягом двох місяців, за винятком лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку .

2.11. У разі відсутності в аптечному закладі (організації) виписаного лікарем лікарського засобу, за винятком лікарського засобу, включеного до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також іншого лікарського засобу, що відпускається безкоштовно або зі знижкою, працівник аптечного закладу  (Організації) може здійснювати його синонімічних заміну за згодою пацієнта .

При відпустці лікарського засобу, включеного до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також іншого лікарського засобу, що відпускається безкоштовно або зі знижкою, працівник аптечного закладу (організації) може здійснювати синонімічних заміну лікарського засобу за погодженням з лікарем, що виписав рецепт .

2.12. Рецепти на лікарські засоби з позначкою "Statim"  (Негайно) обслуговуються в термін, що не перевищує один робочий день  з моменту звернення хворого в аптечний заклад (організацію).

Рецепти на лікарські засоби з позначкою "Cito"  (Терміново) обслуговуються в термін, що не перевищує двох робочих днів  з моменту звернення хворого в аптечний заклад (організацію).

Рецепти на лікарські засоби, що входять до мінімальний асортимент  лікарських засобів, обслуговуються в термін, що не перевищує п'яти робочих днів  з моменту звернення хворого в аптечний заклад (організацію).

2.13. Рецепти на лікарські засоби, включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), і що не увійшли до мінімального асортименту  лікарських засобів, обслуговуються в термін, що не перевищує десяти робочих днів  з моменту звернення хворого в аптечний заклад (організацію).

Рецепти на лікарські засоби, призначаються за рішенням лікарської комісії , Затвердженої головним лікарем лікувально-профілактичного закладу, обслуговуються в термін, що не перевищує п'ятнадцяти робочих днів  з моменту звернення хворого в аптечну організацію.

2.14. Рецепти на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, лікарські засоби, включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також інші лікарські засоби, які відпускаються безоплатно або зі знижкою; анаболічні стероїди залишаються в аптечній організації для подальшого роздільного зберігання і знищення після закінчення терміну зберігання.

2.15. В аптечній організації повинні бути забезпечені умови збереження залишених на зберігання рецептів на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, лікарські засоби, включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також інші лікарські засоби, які відпускаються безоплатно або зі знижкою ; анаболічні стероїди.

2.16. Терміни зберігання рецептів  в аптечнойорганізаціі складають:

на лікарські засоби, включені до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера), а також інші лікарські засоби , Які відпускаються безоплатно або зі знижкою , - п'ять років; на наркотичні засоби і психотропні речовини , Внесені в список II Переліку, і психотропні речовини, внесені в список III  Переліку, - десять років ; на інші  лікарські засоби, підлягають предметно-кількісному обліку (За винятком наркотичних засобів і психотропних речовин, внесених до Списку II Переліку, і психотропних речовин, внесених до Списку III Переліку); анаболічні стероїди - три роки.

Після закінчення терміну зберігання рецепти підлягають знищенню в присутності комісії, про що складаються акти встановленої форми.

Порядок знищення рецептів, що залишаються в аптечній організації після закінчення встановлених строків зберігання, і склад комісії з їх знищення може визначатися органами управління охороною здоров'я або фармацевтичною діяльністю суб'єкта РФ.

2.17. придбані громадянами лікарські препарати належної якості не підлягають поверненню або обміну  відповідно до Переліку непродовольчих товарів належної якості, що не підлягають поверненню або обміну на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, забарвлення або комплектації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 19 січня 1998 р N 55, 1222.

I. Порядок призначення і виписування лікарських препаратів | Рецепт, виписаний з порушенням встановлених цим Порядкомтребованій, вважається недійсним. | Дійсно протягом 10 днів. | II. Призначення лікарських препаратів при наданні медичної допомоги в стаціонарних умовах | III. Призначення і виписування лікарських препаратів при наданні первинної медико-санітарної допомоги, швидкої медичної допомоги іпалліатівной медичної допомоги | Відпуску за рецептами, виписаними на рецептурних бланках форми | Інструкція про порядок призначення та виписування предметів медичного призначення І СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ПРОДУКТІВ лікувального ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ (наказ МОЗ РФ № 110) | Правила оформлення рецептів, що містять призначення наркотичних засобів і психотропних речовин | Порядок реєстрації, обліку і зберігання спеціальних рецептурних бланків на наркотичні засоби або психотропні речовини | Кількість викликаних лікарських препаратів, |

rss