Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Люди з'їдають гроші швидше, ніж інфляція

Опубликовано: 17.01.2019

Рівень фінансової грамотності українців дорівнює нулю. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів  фінансовий консультант та автор блогу «Все про гроші» Руслан Юрків, 

Люди знають лише один тип прибутку — зарплату , — каже Руслан Юрків . — Але зовсім не враховують , що можна користуватись депозитами , страховими програмами , вкладати гроші в нерухомість та золото . Два роки тому до мене звернулась молода сім'я. 

 

Вони обоє працювали та мали невеликий автопрокат, заробляли близько 4 тисяч гривень. На кінець місяця лишались без грошей. Ми зробили облік їхніх доходів і витрат, виявилось сім'я забагато грошей витрачає на пальне для автомобіля та розваги", — каже він. 

Після перегляду витрат сім'я почала скуповуватись лише в великих супермаркетах раз на тиждень, на машині їздити лише за потреби, привчили друзів дарувати не подарунки, а гроші. За місяць вдалось зекономити 1200 гривень. Відкрили рахунок у страховій компанії на імя дитини . Щомісяця його поповнюють. До 18-річчя назбирають близько ста тисяч гривень", — продовжує він.

Якщо дитина тільки народилась треба відкладати по 200 гривень. Якщо вже виповнилось 3 роки — по 500, а шестирічним — по 600 гривень на місяць."

Півроку ведіть облік доходів і витрат. Це допоможе зрозуміти, куди йдуть гроші, та почати економити. Введіть в звичку записувати щодня всі витрати. Спочатку треба вести облік всіх витрат, розділивши листокна графи. В одній давати обов'язкові витрати, те, без чого можна обійтись, записувати абсолютно всі витрати протягом місяця.

Я й сам так робив, потім помітив, що графа з необов'язковими витратами займає 20-30 відсотків усіх моїх витрат. Такий облік навчить вас звертати уваги на дрібнички. Наприклад, якщо ви кожен день ходите обідати в кафе за 30 гривень, а можна поряд знайти кафе за 15-20 гривень, скористаєтесь дешевшим. В місяць тільки на цьому можна зекономити 200 гривень.

Складіть сімейний бюджет. В нього впишіть всі витрати, бо ж не можна відійти від сплати комунальних послуг, туди ж додати щомісячні витрати на проїзд. Внесіть у бюджет дні народження друзів, родичів, знайомих. Плануйте які суми будете дарувати. Відпустку теж плануйте. 

Простіше відкладати по тисячі гривень щомісяця, ніж взяти дві останні зарплати, позичити частину грошей і поїхати на відпочинок. Подарунки до Миколая, Новорічних та різдвяних свят теж робіть заздалегідь. Індивідуальні витрати на розваги теж треба врахувати.

Треба зробити все, щоб ви керували грошима, а не гроші вами . Постійно навчайтеся, щоб знати все про гроші: читайте блоги фінансових консультантів , цікавтеся курсами гривні та валюти. Якщо постійно вчитись, поступово заробітки зростатимуть. 

Наприклад, 5 років тому я не мав бізнесу в інтернеті, користувався інтернетом як звичайний користувач. На сьогоднішній день я маю два інтернет-проекти, які використовую для залучення клієнтів".

83 гривні 33 копійки — мінімальна сума для відкриття інвестиційної програми в страховій компанії. Мінімальний внесок — тисяча гривень на рік . Я сам цим користуюся, відкладаю гроші на навчання дитини , вже назбирав 48 тисяч гривень. Є депозити , які можна відкривати із 100 гривень.

Якщо тільки почали відкладати краще це робити в гривнях. Якщо постійно переводити гроші в валюту і з валюти в гривні, втрачатимете на різниці курсів. Навіть вкладаючи невеличкі суми, все рівно покриваєте інфляцію. Відсотки по депозитах трохи вищі, ніж інфляція. 

Проблема в тому, що люди з'їдають свої гроші швидше, ніж інфляція. Замість того, щоб зберігати гроші, купують непотрібні речі . Але ж коли прийде час вчити дитину ми ж їй не скажемо, що ось у мене п'ять телевізорів чи три автомобілі.

Автор : Тамара ТИСЯЧНА

Понравилась статья? Жмите «Мне нравится» :

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;

-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;

-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Читайте также

Яку частину заробітної плати українці «дарують» державі у вигляді податків?

На жаль, податки в Україні сплачують не тільки бізнесмени і підприємці.  Кожен працюючий українець добровільно-примусово перераховує в бюджет більше половини зароблених грошей! Частину податків сплачуємо особисто ми, частину — наш роботодавець.  І ще немаленький шматок «відкушують» непрямі...

В країні війна ... Що робити з грошима?

Вже чотири роки в Україні йде неоголошена війна.  Крим та Схід офіційні ЗМІ тактовно називають «зоною АТО» або «неконтрольованою територією».  Але фактично частина країни живе автономним життям і не під українською юрисдикцією.  А решта — на тлі постійної...

rss