Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Опубликовано: 22.10.2018

видео

Maroon 5 - Girls Like You ft. Cardi B

Почнемо з того, для чого потрібна реєстрація торгової марки за кордоном?

Ви плануєте експортувати чи вже експортуєте свої товари або послуги в інші країни, маєте підприємства по виробництву товарів в іншій країні або збираєтеся їх відкрити, у Вас договори із зарубіжними компаніями які виробляють ваші товари? Тоді Вам просто необхідно зареєструвати Вашу торговельну марку в цих країнах.



Далеко не виключна така можливість, що якщо ваші товари або послуги будуть користуватися попитом, недобросовісні конкуренти зможуть зареєструвати Вашу торговельну марку , та просто заборонити Вам ввезення/вивезення Вашої продукції на територію або з території цих країн. 


Marshmello ft. Bastille - Happier (Official Music Video)

А Ви в свою чергу вкладали Ваш інтелектуальний труд і Ваші кошти у виробництво, а пожинати плоди Вашої праці буде особа, що привласнила Вашу торгову марку . Зареєстрована торговельна марка, це Ваша інтелектуальна власність, і вона дозволяє Вам забороняти або дозволяти її використання іншим особам.

Для заявників з України існують два основні шляхи реєстрації торговельної марки за кордоном:

• Зареєструвати торговельну марку в одну або декілька країн учасниць Паризької конвенції, за національною процедурою ;

• Зареєструвати торговельну марку згідно Мадридської системи міжнародної реєстрації торговельних марок.

Мадридська система міжнародної реєстрації торговельних марок має великі переваги. Подавши, всього лише одну заявку, ви маєте можливість вибрати реєстрацію в більш ніж десяти країнах! Реєстрація можлива у всіх державах - учасницях Мадридської Угоди або Мадридського Протоколу .

                                                Україна є учасницею Мадридської угоди та Протоколу до Мадридської угоди!

Переваги міжнародної реєстрації торговельної марки за Мадридською угодою:

• Міжнародна реєстрація торговельної марки має таку ж силу , як якщо б Ви зареєстрували торговельну марку за національною процедурою ;

• Лише шляхом подачі тільки однієї заявки на міжнародну реєстрацію за Мадридською системою, Ви одночасно отримуєте охорону торговельної марки в декількох країнах ;

• Якщо протягом певного терміну (12 - 18 місяців) відповідне національне Відомство по торговим маркам зазначеної країни не відмовило в наданні охорони цій торговельній марці, то такій торговельній марці автоматично надається охорона;

• Скориставшись даною процедурою, немає необхідності оплачувати реєстрацію в кожній країні окремо.

Важливо знати, що реєстрація торговельної марки за Мадридською Угодою або за Протоколом до Мадридської Угоди можлива тільки д ля торговельних марок , які вже зареєстровані або подані на реєстрацію в Україні.

Власником торговельної марки, може бути резидент (приватна особа - громадянин) України або мати постійне місцезнаходження (бізнес) в Україні, так і бути нерезидентом .

Термін охорони торговельної марки в Мадридській системі

Термін реєстрації торговельних марок у Міжнародному бюро відповідно до Мадридської Угоди - 20 років . Після сплати необхідних мит є можливість продовження терміну дії, але вже на 10 років .

Залежність міжнародної реєстрації від національної реєстрації

Протягом п'яти років міжнародна реєстрація залишається залежною від національної (базової) реєстрації (заявки), на підставі якої була подана міжнародна заявка. Таким чином, якщо базова реєстрація або заявка припиняє своє існування (наприклад, за рішенням адміністративних або судових органів країни або на прохання самого власника знака), міжнародна реєстрація виключається з Міжнародного реєстру за клопотанням національного відомства. Після закінчення п'ятирічного періоду міжнародна реєстрація стає незалежною від базової реєстрації .

Період дії міжнародної реєстрації не обмежений у часі за умови сплати в Міжнародне бюро ВОІВ кожні 10 років встановленої мита.

Основні мита для міжнародної реєстрації торговельної марки за Мадридською системою (Міжнародна мито сплачується у швейцарських франках):

• Основне мито за подання заявки на реєстрацію торгової марки за трьома класами в чорно-білому зображенні складе - 653 CHF

• Основне мито за подання заявки на реєстрацію торгової марки за трьома класами в кольоровому зображенні складе - 903 CHF

• Додаткова оплата за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за кожен клас реєстрацію торгової марки понад три - 100 CHF

• Додаткова оплата за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за кожне заявляється держава складе - 100 CHF

Подання міжнародної заявки

Заявка на міжнародну реєстрацію подається в ДП "Український інститут промислової власності" у двох примірниках на бланках (ММ1, мм2, мм3) англійською або французькою мовами. Бланки заяви можна скачати , і ознайомиться на сайті ВОІВ . Національний збір за подання заявки на міжнародну реєстрацію торгової марки становить - 600 грн .

До заяви слід додати:

• 2 примірники зображення знака розміром 8х8 см;

• копію документа, що підтверджує сплату міжнародного мита (розрахунок мита можна зробити, скориставшись калькулятором на сайті ВОІВ;

• копію документа, що підтверджує сплату збору за подання заявки на міжнародну реєстрацію знака (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 року № 1716 (код збору 43300)).

Важливо: реєстрація торгової марки за Мадридською Угодою або за Протоколом до Мадридської Угоди можлива тільки для торговельних марок, які вже зареєстровані або подані на реєстрацію в Україні.

Відомості, зазначені в заявці на міжнародну реєстрацію, повинні бути такими, якими вони представлені в національній реєстрації або у національній заявці , товари і послуги повинні співпадати із заявленими товарами і послугами в національних реєстраціях або заявках.

Ім'я заявника , його представника , а також адресу для листування необхідно вказувати транслітерацією літерами латинського алфавіту .

Зміни Протоколу до Мадридської угоди з 1 вересня 2008 року.

Набрали чинності з 01. 09. 2008 р. Зміни, внесені в Мадридську систему, є другим за своєю значимістю подією в історії цієї системи після прийняття в 1989 році Мадридського протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків.

Нова редакція статті 9 sexies дозволяє після 1 вересня 2008 р. державам, що є одночасно учасниками двох угод, подавати заявки на міжнародну реєстрацію знаків на основі не тільки національної (базової) реєстрації, але і на основі національної (базової) заявки .

Зміна статті 9 sexies дає можливість у взаємовідносинах між державами-учасницями, як Мадридської угоди, так і Протоколу використовувати не тільки французьку мову , але й на додаток до нього англійську та іспанську.

Принцип «каскаду» (країна походження).

Як передбачено Угодою, країною походження визначається відповідно до ієрархії можливих видів права заявника на подання міжнародної заявки саме через певне відомство (на основі місця знаходження підприємства, місця проживання або громадянства). Країна походження, через яку повинна подаватися заявка, визначається (ст. 1 (3) Угоди) як:

• Країна, в якій заявник має дійсне і серйозне промислове чи торговельне підприємство. Якщо (і тільки якщо) у нього немає такого підприємства в Договірній країні;

• Країна, в якій він має місце проживання. Якщо (і тільки якщо) у нього немає такого підприємства і місця проживання в Договірній країні;

• Країна його громадянства.

З цього випливає, що заявник , як це передбачено Угодою - повинен суворо дотримуватися цього порядку, тобто принципу "каскаду" .

Але на даний момент, відповідно до Протоколу, такий принцип вже не застосовується , і заявник має вільний вибір у визначенні країни походження (на основі місця знаходження підприємства, місця проживання, або громадянства). Наприклад, якщо заявник має підприємство в країні А, місце проживання в країні B і громадянство країни C, то він має право зазначити в міжнародній заявці будь - яку з країн (А, B або C) як країну походження.

З 01. 09. 2008 р., якщо країни пов'язані Угодою та Протоколом, то країна походження вже не визначається на основі принципу "каскаду" і заявник має можливість самостійно вибрати країну походження що, безсумнівно, робить Мадридську систему більш гнучкою для її користувачів, але і знімає з відомства обов'язок перевіряти, чи є воно у відповідності з принципом "каскаду" відомством походження.

Патентно-аналітичне агентство «Форсайт» рекомендує своїм клієнтам реєструвати свою торгову марку за Мадридською системою міжнародної реєстрації знаків , так як це дозволить заявнику однією заявкою заявити торгову марку не тільки в країни ЄС, але і в країни, що не входять до ЄС, а також в неєвропейські держави, наприклад такі як Японія чи США.

Вартість послуг патентно-аналітичного агентства "Форсайт" у підготовці та подачі заявки з реєстрації торгової марки за Мадридською угодою - від 2000 грн.

Фахівці нашої компанії допоможуть Вам у міжнародної реєстрації торговельної марки!

Ви можете задати питання спеціалісту :

заповнивши бланк ,

написавши нам по електронній пошті [email protected]

або просто зателефонувавши за тел.: 050-628-66-15 , 095-57-49-880

 

 

rss