Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Адміністративне право: сутність, функції та джерела

Опубликовано: 28.10.2018

видео Адміністративне право: сутність, функції та джерела

Євангеліє Ісуса Хреста як дороговказ постіндустріального переходу: проповідь, писання, АНСДП

Адміністративне право є важливою галуззю системи правових норм, яка для вирішення основних завдань і функцій держави здійснює регулювання соціальних відносин, що мають управлінський характер, і які, в свою чергу, складаються в ході виникнення і роботи виконавчої гілки влади, а з нею інших державних органів. Предметом цієї галузі виступає вся сукупність правових відносин, які виникають у сфері публічного (державного і громадського) управління. Іноді цей предмет може визначатися як якісь суспільні відносини, яким-небудь чином пов'язані з виконавчою гілкою влади.


Гусарєв С.Д., Колодій А.М., Основи держави і права (Навчальний посібник)

Суб'єкти права

Суб'єкт адміністративного права - це будь-який учасник соціальних відносин, який володіє певними правами, свободами і, звичайно, обов'язками - цивільними і загальнолюдськими. Норми цієї галузі права якраз і реалізуються за допомогою діяльності різноманітних громадських об'єднань, державних органів, окремих громадян і так далі. Основними методами цієї галузі права є припис (що встановлює порядок дій для суб'єкта), заборона (на певні дії, які можуть призвести до негативних наслідків) і дозвіл (цей метод надає один з варіантів належної поведінки на вибір).


Лекции по административному праву

Адміністративне право та його функції

Джерела адміністративного права

Адміністративне право в реалізації своїх функцій виходить з основної законодавчої бази, прийнятої в державі. Виділяють такі його джерела.

Державна Конституція. Вона має установчий характер, з якого виходять основи адміністративного права, і містить фундаментальні приписи для нормативної бази. Конституція визначає статус уряду, парламенту, президента та інших структур урядової вертикалі. Державні закони. Нормативні розпорядження президента країни.

Нормативні розпорядження і постанови державного парламенту. Міжнародні адміністративні норми та угоди, які були розділені урядом РФ. Законодавчі акти центральних органів влади. Акти місцевих республіканських адміністрацій. Постанови місцевих рад та інших структур регіонального самоврядування. Джерелами для адміністративного права також можуть бути деякі нормативні акти певних державних органів з належним статусом.

Статті за темою "Адміністративне право: сутність, функції та джерела"

rss