Навигация по сайту

Популярные статьи

Як можна стати SEO-спеціалістом - які навички потрібні в даній професії?

  1. Хто такі SEO-фахівці?
  2. Кілька корисних порад з вивчення SEO-теорії
  3. З чого почати СЕО-практику
  4. Де навчатися на СЕО-спеціаліста?

Від автора: вітаю вас, дорогі мої читачі

Від автора: вітаю вас, дорогі мої читачі! У сучасному світі все популярнішими стають спеціальності, пов'язані з інтернетом і технологіями. І якщо освоїти програмування в більшості випадків можуть люди математичного складу розуму, то професія SEO-фахівця підійде навіть для гуманітаріїв. З чого ж почати навчання, і як стати SEO-фахівцем високого рівня? Відповіді на ці та багато інших питань ви дізнаєтеся в моїй статті.

Хто такі SEO-фахівці?

SEO-спеціаліст - фахівець, який виконує зовнішню і внутрішню оптимізацію сайту для підвищення його позицій в списках сторінок, знайдених за конкретними запитами пошуковими системами. Іншими словами, SEO - це процес збільшення відвідуваності інтернет-ресурсу з пошукових систем з використанням різноманітних методів оптимізації. SEO-оптимізація сайту, як правило, включає в себе такі види робіт:

Оптимізація внутрішніх факторів. Включає в себе роботи безпосередньо над самим ресурсом: установку необхідних плагінів, оптимізацію всієї коди, збільшення швидкості завантаження ресурсу, поліпшення юзабіліті ресурсу, внутрішню перелинковку, написання статей під пошукові запити і багато іншого.

Оптимізація зовнішніх факторів. Це закупівля статей, посилань в інших блогах, новинних порталах, сайтах. Також до цього можна віднести прогін по каталогах, накрутку поведінкових факторів різноманітними сервісами і т. Д.
Що входить в обов'язки SEO-оптимізатора?

Давайте подивимося, що входить в основні обов'язки seo-оптимізатора:

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

аналіз і аудит інтернет-ресурсу і його видимості для пошукових машин;

проведення заходів щодо просування ресурсу;

аналіз конкурентів;

розробка і реалізація заходів щодо зовнішньої і внутрішньої оптимізації сайту;

контроль і адаптація сайту до змін в алгоритмах пошукових машин;

вдосконалення сайту з метою залучення клієнтів;

надання всієї необхідної інформації, що дозволяє підвести підсумки про результати просування в системах пошуку. До таких даних належать джерела трафіку, аналіз поведінки відвідувачів ресурсу, зміна кількості продажів, позиції сайту в пошукових системах;

забезпечення дотримання законодавства щодо авторських прав, прав про рекламу, захисту прав споживачів та ін.

Кілька корисних порад з вивчення SEO-теорії

Якщо після ознайомлення з основними обов'язками вас терзає питання, як стати SEO-спеціалістом з великої літери, і ви вирішили навчитися цьому самостійно, то хочу вам дати кілька, на мою думку, корисних порад по вивченню теорії СЕО.

Ознайомтеся з термінологією.

Як і будь-яка інша область, сфера СЕО має свою термінологію, не вивчивши яку ви навряд чи зможете вникнути навіть в найпростіші статті. Заучувати всі SEO-терміни напам'ять не варто - досить роздрукувати їх і покласти на чільне місце. При прочитанні літератури про СЕО ви зможете в них підглядати.

Почніть вивчення пошукових систем.

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

В першу чергу, вивчіть вимоги пошукових систем до сайтів і їх якості. Уважно прочитайте рекомендації Google для веб-майстрів і рекомендації Яндекса по створенню сайтів. Порушувати правила, зазначені в цих інструкціях, не раджу ні за яких умов. Якщо ви хочете отримувати від своїх ресурсів максимальну і довгострокову віддачу, візьміть собі ці правила за принципи.

Увійдіть на СЕО-форумах.

На тематичних форумах про СЕО-оптимізацію ви зможете знайти відповідь практично на будь-який виник у вас питання, але перш ніж опублікувати його, використовуйте пошук по ресурсу.

Підпишіться на популярні SEO-блоги .

Читайте англомовні джерела.

Коли розберетеся з російськомовними ресурсами, раджу для підвищення своєї кваліфікації регулярно переглядати англомовні матеріали.

З чого почати СЕО-практику

Порадада № 1. Почніть з простого

У разі відсутності можливості набратися досвіду, не раджу відразу хапатися за складні запити - «потренируйтесь» спочатку на простих. Якщо ж у вас вже є сайт - підберіть пару-трійку запитів із середньою конкуренцією і приступайте до роботи або ж створіть простенький СДЛ і просувайте його в ТОП по середньочастотним запитам. Далі можете переходити в ВЧ.

Совет№2. Складіть план просування

Перш ніж почати оптимізацію сайту, визначитеся, що саме ви будете робити і запишіть по пунктам. Це буде вашим першим стратегією по просуванню і оптимізації інтернет-ресурсу. Вона повинна включати в себе всі дії: починаючи від зміни контенту і мета-тегів, і закінчуючи нарощуванням посилань. До речі, перш ніж різати код сайту, обов'язково зробіть бекап.

Совет№3. Навчіться аналізувати конкурентів

Безсумнівно, теоретичні знання потрібні, але кращим джерелом знань, який в майбутньому допоможе вам досягти успіхів в сфері СЕО, є аналіз конкурентів, розташованих в ТОПі. Необхідно аналізувати зовнішні і внутрішні чинники топових ресурсів.

Совет№4. Не бійтеся експериментувати

Навіть досвідчені СЕО-аналітики не можуть бути завжди впевнені в точності і правильності своїх дій. У деяких випадках думки експертів радикально розходяться, а аналіз конкурентів не дає можливості відстежити будь-яку тенденцію. Як діяти в такому випадку недосвідченому фахівцеві? Експериментувати! Провівши свій власний експеримент, ви не тільки знайдете відповідь на питання, а й зробите величезний крок у професійному розвитку в сфері SEO.

Совет№5. Не дозволяйте емоціям взяти над вами верх

Несподівана зміна алгоритму, втрата всіх позицій, або, що ще гірше, бан сайту можуть відбити всі бажання вивчати СЕО. Ну що ж, оптимізація і просування сайтів - заняття не для людей зі слабкими нервами. Якщо ви на 100% впевнені в своїх силах, і вас не лякає великий ризик, то ласкаво просимо до лав SEO-фахівців.

Де навчатися на СЕО-спеціаліста?

Отже, ми розібралися з професією, тепер потрібно визначитися з тим, яке освітня установа пропонує навчання за фахом SEO-спеціаліст. У цьому-то і є заковика - ні в одному коледжі і вузі нашої країни цього не вчать. Однак, не варто відразу впадати у відчай. Ви з легкістю знайдете відео уроки , Майстер-класи та курси для SEO-фахівців, завдяки яким, в найкоротші терміни, зможете оволодіти азами даної спеціальності.

Вирішивши стати СЕО-оптимізатором, будьте готові до багатогранної, складної, але дуже цікавої роботи. Розвивайтеся, стаєте професіоналами своєї справи і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! Якщо вам була корисна ця стаття, підписуйтесь на мій блог і діліться з друзями. До зустрічі!

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

Подивіться відео і дізнайтеся покроковий план по створенню сайту з нуля!

дивитися

Хто такі SEO-фахівці?
З чого ж почати навчання, і як стати SEO-фахівцем високого рівня?
Хто такі SEO-фахівці?
Що входить в обов'язки SEO-оптимізатора?
Як діяти в такому випадку недосвідченому фахівцеві?
Де навчатися на СЕО-спеціаліста?