Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Модернус (Москва)
Совершенство — это единственное в человеке, что не имеет предела. Как стать лучше самостоятельно и перестать бездействовать? Почему хочется расти, несмотря на стабильность? Как начать стараться, а не

Займ денежных средств
Но, если займодателем является физическое лицо, а ссуда  выдаётся под определённые проценты, то у кредитора могут возникнуть налоговые обязательства в виде уплаты подоходного налога с полученной

Изготовление и монтаж лестниц
Вы никогда не задумывались над тем, почему древесина не только в плане изготовления ступеней является наиболее востребованным строительным материалом? Ответ на этот вопрос закопан не так уж и глубоко,

Рольворота москва
Если приход в любой театр начинается с вешалки, то первым этапом при строительстве гаража будет выбор рольворот или рольставень. Качественные рольставни для вашего гаража будут защищать внутреннее помещение

Стоимость продвижения сайтов Seo
Каждый знает о том, как же всё-таки важно продвижение своего собственного сайта. Ведь в наше время у каждой компании есть свой сайт и бывает очень и очень сложно продвинуть как-то свой сайт в поисковых

Цифровые принтеры
Практически у всех, кто переключается с традиционных печатных машин на цифровую печать, есть свои преимущества в стоимости и времени. С помощью цифровой печати исключаются расходы на печатные формы,

Страховка за границу
Не паниковать и обратиться в полицию. Там вы напишите заявление, с которым нужно отправиться в консульство. Здесь вам оформляют временное удостоверение личности. Вы же взяли с собой внутренний паспорт

Кредит online
Обращаясь в банк, стоит помнить, что платежеспособность и отличная кредитная история – не самое главное. В случае оформления кредита актуальна старинная поговорка: «Встречают по одёжке…». Ведь заявку

Бліц-інфо. Новини Івано-Франківська | Облрада звернулась до Кабміну через зарплатні борги і "зрівняйлівку"

Опубликовано: 29.10.2018

видео Бліц-інфо. Новини Івано-Франківська | Облрада звернулась до Кабміну через зарплатні борги і

Програма Бліц-інфо від SumyNews. Preview

Сьогодні, 19 жовтня в Печеніжині розпочалась виїзна сесія обласної ради. В залі присутні 60 депутатів.Перед засі9анням очільники області разом з депутатами  подивились, як "живуть" навчальні заклади Коломийщини . Зокрема, депутати навідались до Державного професійно-технічного навчального закладу "Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій" , відвідали Нижньовербізьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та Печеніжинську спеціальну школу-інтернат, інформує кореспондентка  Бліц-Інфо .


Бліц-інфо. 1. Віталій Тимошенко

Опісля депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Першим проголосували звернення до президента України щодо бійця-добровольця антитерористичної операції Мераба Концелідзе.

Опісля, з подачі депутата обласної ради Манолія Піцуряка на розгляд сесії винесли звернення щодо функціонування екстреної медичної допомоги в області та питання про стан виплати зарплати бюджетникам в області.

«Зараз із зарплатами медиків в області справжній колапс. З мене сміються, що я кожної сесії говорю одне і те ж, але мене не чують. Солотвинську лікарню за несплату ЄСВ вже оштрафували на 55 тисяч. Аби ви розуміли, що для нас ця сума – харчування на місяць у лікарні обходиться на 25 тисяч. Тому якщо нас не почують, ми зупинимо транспорт лікарні і пояснимо людям, що в нас немає коштів ані на зарплати, ані на бензин», - каже Піцуряк.

Натомість голова фракції БПП Остап Дзеса впевнений, що проблема із заборгованістю зарплат не наскільки критична. Втім, визнає, що проблеми є.

«У нас найбільше невпорядкована галузь на Прикарпатті – це галузь охорони здоров’я. Звернення треба приймати, але цього недостатньо. Ми зробимо звернення, а Кабмін знову скаже «наведіть порядок на місцях». Бо в нас справжній хаос. У багатьох лікарнях медики сидять на ставці в 0,25% чи 0,50%. але податок за них платять як з цілої зарплати. Хоча кількість пацієнтів не дорівнює кількості персоналу. Є школи, де вчителів більше, аніж учнів. Тому потрібно наводити порядок, а не лише просити – дайте більше грошей», - впевнений Дзеса.

Водночас, голова фракції ВО «Свобода» Михайло Королик нагадав, що минулого тижня бюджетники виходили на протест з вимогою вчасно виплачувати зарплату.

«І їх не виводили якісь партії, вони прийшли під ОДА самі. Люди ображені, що їм не виплачують навіть ту мізерну зарплату, яку вони чесно заробили. Кажете, що треба давати з перевиконання, які мають райони. Але райони не мають таких мільйонних бюджетів, аби закрити цю діру», - підкреслює Королив.

А заступник голови облради Василь Гладій зазначив, що самим скороченням, зарплатну діру не закриєш. Мовляв, в Заболотівській райлікарні вже скоротитили 60 % персоналу, а на зарплати далі бракує.

Голова облради Олександр Сич підкреслив, що підтримує звернення, але вважає неправильним весь час з простягнутою рукою звертатись до Уряду, а вимагати внесення змін до бюджетного законодавства. При тому, варто не забувати, у чиєму підпорядкуванні перебувають заклади. Якщо заклади у підпорядкуванні ОТГ, то потрібно вимагати наповнення бюджету ОТГ. Інакше кошти з обласного бюджету йдуть не на заклади обласного підпорядкування і вони від цього теж обділені.

«Треба вимагати принципових речей, а не бути жебраком. Необхідне внесення змін до законодавства», - впевнений Олександр Сич.

Окрім того, депутат облради, свободівець  Ігор Дебенко зауважив, що варто пам’ятати не тільки про освітян та медиків, а й про інших працівників бюджетної сфери. Тож запропонував включити до звернення прохання прирівняти перший тарифний розряд до мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму. Депутати підтримали включення цієї пропозиції до тексту звернення.

Як йдеться у зверненні, вцілому незабезпеченість бюджетними призначеннями на оплату праці працівникам бюджетної сфери області за обов’язковими виплатами до кінця 2018 року складає 290,6 млн. грн., у тому числі по закладах охорони здоров’я, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції 150,1 млн. грн., установах освіти 119,1 млн. грн., інших закладах 21,4 млн. грн.

"Такий стан справ спричинив виникнення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів на 11.10.2018 р. в сумі 113,3 млн. грн., в тому числі прострочена заборгованість по галузі охорони здоров’я – 23,5 млн. грн., освіти – 14,3 млн. грн. Найбільше це відчутно у закладах Богородчанського, Верховинського, Косівського, Тлумацького, Рогатинського, Коломийського районів, де за рахунок вересневих призначень частково погашено заробітну плату за червень-липень 2018 року", - йдеться у документі.

Після обговорення звернення поставили на голосування. "За" проголосували 57 присутніх депутатів.

Нагадаємо, як писав раніше Бліц-Інфо, на звернення обласної ради щодо встановлення роміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати, в Міністерстві соціальної політики відповіли, що немає грошей .

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter

rss