Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

ВНЖ, ПМЖ и Гражданство Испании
В миграционном законодательстве резидент — это тот, у кого есть разрешение на проживание в стране, в налоговом праве — тот, кто стоит на учете в налоговом органе и платит различные налоги. Человек может

Услуги электрика цена
Вы должны знать, что самым лучшим вариантом ремонта поврежденных участков электропроводки будет  полностью заменить поврежденный участок от распределительной коробки до розетки или выключателя. Но эта

Агро объявления
Ухоженные фермы и поля сегодня являются непременным атрибутом наших ландшафтов. А в основе этого великолепия лежит неустанный труд аграриев и доступ к надежным источникам информации. Важной составляющей

Заказ такси в Киеве от 30 грн
Если вы одиноки и мечтаете встретить достойного мужчину – эта статья для вас. В ней мы расскажем, что следует сделать, чтобы привлечь в свою жизнь любовь. Шаг 1 Как привлечь достойного мужчину - Поменяйте

Хостел
Нашим современникам довольно часто приходится путешествовать и проводить немало времени вне дома. Разумеется, даже вдали от дома хочется чувствовать себя в комфорте и в уютной, приятной обстановке. Несмотря

Организация детских праздников Одесса
Сценарий любого веселья должен быть легким для восприятия, увлекать маленьких зрителей и радовать их. Игры и развлечения должны быть доступными (правила понятны для всех детей, учтены возможности их исполнения),

Складская техника
На данный момент любое функционирование склада практически невозможно представить без специальной техники и прочего оборудования. Особенно это важно на больших складах, так как с помощью спец. оборудования

Штабелер электрический самоходный
Описание Штабелер представляет собой складское оборудование, предназначенное для подъема, перемещения и группировки грузов, которые слишком тяжелы для ручной транспортировки. Основной задачей штабелера

Білорусь планує посилити кордон з Україною: що злякало Лукашенка?

Опубликовано: 22.10.2018

Тим часом Лукашенко зміцнює кордон з Україною. Адже це єдина проблема Білорусі

Україно-білоруське прикордоння

Трафік зброї із зони конфлікту на Донбасі — причина можливого посилення контролю на україно-білоруському кордоні. Таку гучну заяву зробив президент Білорусі. Потім Олександр Лукашенко зустрівся з українським екс-президентом Віктором Ющенком. І знову мова зайшла про війну на Донбасі. Яку політичну гру затіяв офіційний Мінськ, і як до заяв політиків ставляться жителі прикордонних районів? Про це — в матеріалі журналістів проекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії».

Білоруський президент Олександр Лукашенко стурбований: на його думку, зброя в Білорусь потрапляє із зони конфлікту на Донбасі.

«Цілий арсенал! Кулемети, десяток автоматів, два десятки гвинтівок, десять тисяч патронів, і так далі, і так далі. Колекціонують?! Так бойове ж все! Ми ухвалили рішення про зміцнення кордону з Україною. Ми бачимо, скільки йде звідти біди для Білорусі. І в тому числі переправляється зброї! Ми повинні закрити кордон, але не для порядних людей-українців, а для бандитів», — обурюється Лукашенко.

Невже через україно-білоруський кордон можна вільно провезти цілий арсенал? Журналісти «Донбас.Реалії» вирушають у білоруське прикордоння. Що про це думають місцеві?

Житель Студеної Гути Віктор лагодить свій старенький «опель».

«Я часто їжджу в Україну, в Чернігів. Там щось дешевше можу купити», — каже чоловік.

Віктор

Новину про трафік зброї з України в Білорусь Віктор сприймає скептично: «Зараз, напевно, не пройдеш. Зараз усе загороджено: сітки, електродатчики, прикордонники, катери. Тут живеш, у паспорті – «прикордонна зона», штемпель. Їдеш сюди на риболовлю, в прикордонному загоні треба брати штемпель».

«Не знаю, не знаю, такого не чув. Навіть начебто і затримань таких тут таких не було», — коротко відповідає на запитання про зброю житель Нової Гути Юрій.

Юрій

Чоловік працює охоронцем у тутешньому дитячому таборі відпочинку — в прикордонній зоні.

«Хочуть, нехай зміцнюють! Мені що ділити, припустимо, з цією Україною? Я працюю, живу тут. Треба щоб мене і на роботу пускали по пропуску через патрульні ці? Так це взагалі буде нерозумно!» — обурюється чоловік.

А Валентина тільки-но повернулася з прикордонного лісу з повним відерцем грибів. Каже, туди можна ходити тільки місцевим і з паспортом.

«Ну я ж ліс не знаю, а жінка, тутешня теж мешканка, каже: «Ви туди не ходіть». Я питаю: «А чому?» Вона: «А там сітка, якщо дійдете, там відразу прикордонники», — розповідає жінка.

Валентина

Місцеві взагалі намагаються зайвий раз до кордону не наближатися.

«Я зараз сам не ходжу, боюся, чесно кажучи. А не знаю, куди-небудь не туди заблукаєш... Потім тебе для впізнання — на три доби! Ні!» — каже місцевий житель.

Кордон і так на замку, а з того боку, кажуть жителі білоруського прикордоння — не абстрактні бойовики, а рідні люди.

Україно-білоруський кордон

— А ви загрозу з того боку відчуваєте?

— З України? Абсолютно ніякої загрози немає! І я з України, сир-мед вожу. Нещодавно сюди приїхали жити до доньки, – каже літня жінка.

— Президента краще попросіть, щоб нам життя поліпшили трошки: пенсію щоб трошки збільшили, ціни нехай щоб контролювали трошки, в селах ціни дуже високі. Ось нехай полагодять нам дороги. Ями такі, на асфальті, можна ноги поламати. А то все інше нормально, — додає інша місцева жителька.

Жителька білоруського прикордоння просить президента Лукашенка звернути увагу на інші проблеми

Чому ж білоруський президент вирішив додатково посилити контроль на кордоні?

«Лукашенко каже про загрозу дестабілізації з боку України завжди, коли хоче налякати білоруське суспільство. Це сталося на третій день після зустрічі в Сочі з Путіним. І відразу ж виникає припущення, що таким чином Лукашенко хоче заспокоїти Путіна», — зазначає політолог з Білорусі Валерій Карбалевич.

Валерій Карбалевич

Тему загрози з півдня підхопили й інші білоруські політики.

«Я вірю президенту, я вірю нашим спецслужбам, коли вони говорять, що йде трафік зброї з України. Скрізь, де війна — скрізь є зброя. Скрізь, де війна — скрізь є торгівля незаконна цією зброєю. Безумовно, це найважливіше для нас — національна безпека, спокій. Ну, і в Україні, можливо, хтось хоче, щоб у нас було неспокійно», — каже перший заступник голови Ліберально-демократичної партії Білорусі Олег Гайдукевич.

Олег Гайдукевич

Але підтверджень версії про трафік зброї політологи не бачать.

«Будь-який випадок проникнення зброї в Білорусь стає новиною. І таких новин останнім часом ми не чули. Тому, мені здається, що це певний фейк», — зазначає Валерій Карбалевич.

Днями Олександр Лукашенко знову здивував білорусів — на офіційному рівні зустрівся з українським екс-президентом Віктором Ющенком.

«За подіями в Україні ви мою позицію знаєте, ми в жодному разі не хочемо втручатися в події в Україні. Грубо кажучи, по-людськи, так це не наша справа, якщо нас не просять!» — сказав Лукашенко.

У Білорусі заговорили: Ющенко може очолити українську переговорну групу в Мінському процесі.

Віктор Ющенко

«Найближчим часом буде ухвалено рішення, хто Україну буде представляти на цих переговорах, серед інших членів делегації. Є думка, що це буде в тому числі і Ющенко», — зазначив Олег Гайдукевич.

Чи був візит Ющенка узгоджений з українською владою? Журналісти «Донбас.Реалії» відправили запит до Адміністрації Президента України — відповіді поки немає.

То яку гру затіяв білоруський президент і як це позначиться на україно-білоруських відносинах? Схоже, що Лукашенко хоче бути не просто спостерігачем у розв’язанні конфлікту на Донбасі.

© Радіо Свобода, 2018 | Усі права застережено.

rss