Навигация по сайту

Популярные статьи

Чекліст за оцінкою професіоналізму SEO-компаній

  1. SEO-компанія може нашкодити, або ознаки непрофесіоналізму
  2. 1. Ваша SEO-компанія не може продемонструвати результати своєї роботи
  3. 2. Ваші «сеошникі» не ставлять ніяких питань
  4. 3. SEO-компанія не пропонує свої ідеї щодо покращення сайту
  5. 4. SEO-компанія не може розповісти про свої методи роботи
  6. 5. Ви отримали повідомлення про ручних санкції
  7. 6. Трафік і позиції сайту за основними ключовими словами просіли
  8. 7. Сайт отримує нецільової трафік
  9. 8. Нормативний профіль сайту збільшується за рахунок неякісних посилань
  10. 9. переоптімізірованние анкор-лист
  11. SEO-компанії можна довіряти: ознаки професійної роботи
  12. 1. SEO-компанія в будь-який момент може відзвітувати
  13. 2. SEO-фахівці пропонують рекомендації щодо покращення сайту
  14. 3. Позиції помітно покращилися
  15. 4. Трафік сайту падає, але прибуток збільшується
  16. 5. SEO-компанія надає аналіз трафіку і конверсій
  17. 6. SEO-компанія пропонує комплексний інтернет-маркетинг
  18. Що потрібно від вас?
  19. 1. Майте терпіння
  20. 2. Тримайте руку на пульсі новин SEO-індустрії
  21. 3. Не чекайте - працюйте разом!
  22. 4. Не чекайте гарантій!
  23. 5. Сформуйте правильні очікування
  24. 6. моніторьте їх діяльність
  25. 7. Не забувайте про важливість SEO

Вибір SEO-компанії - рішення дуже важливе, що вимагає ретельного аналізу. І ось, прийнявши його, багато хто забуває, що це тільки півсправи. Клієнт повинен переконатися, що його «сеошникі» дійсно професіонали, які вміють планувати і досягати результату.

Думаю, кожен з нас чув історії про те, як, замість обіцяних позицій і трафіку, сайт заганяли під фільтр, а тисячі доларів інвестицій летіли «коту під хвіст». Мета цієї статті - розповісти, за якими ознаками можна відрізнити професіоналів від компанії, яка може не тільки витратити ваші гроші даремно, але і нашкодити вашому бізнесу.

Стаття складається з трьох частин: в першій ми поговоримо про те, як визначити, що дії ваших «сеошників» підозрілі і можуть мати наслідки; в другій розглянемо приклади того, що може свідчити про надійність рук, в які потрапив ваш сайт; нарешті, в третій, про те, яких правил варто передерживаться вам в роботі з SEO-компанією.

SEO-компанія може нашкодити, або ознаки непрофесіоналізму

Отже, ви підписали договір з SEO-компанією; ваша наступна задача - на перших місцях співпраці переконатися в рівні професіоналізму її співробітників. Від того, наскільки швидко і ефективно ви зможете це зробити, буде залежати, чи не доведеться вам виправляти або платити за виправлення чужих помилок.

Давайте розглянемо, які ознаки можуть свідчити про те, що сайт потрапив до рук непрофесіоналів.

1. Ваша SEO-компанія не може продемонструвати результати своєї роботи

Зрозумійте мене правильно, я зараз говорю не про значне зростання трафіку або позицій сайту - в перші 3-4 місяці співпраці їх може і не бути, оскільки для цього потрібен час. Однак «сеошникі» завжди можуть відзвітувати про те, що конкретно робиться для просування, які роботи виконуються.

Ви платите гроші, тому маєте законне право знати про це. Наприклад, ось список робіт, які здійснюються в перший місяць просування:

  • технічний SEO-аудит;
  • аналіз посилального профілю;
  • контент-план по написанню текстів;
  • нарощування маси.

Це лише приклад, а список для різних проектів може відрізнятися, але, головне - вам, як власнику бізнесу, необхідно переконатися в тому, що SEO-компанія працює над досягненням результату і може це продемонструвати.

2. Ваші «сеошникі» не ставлять ніяких питань

Професійна SEO-компанія потребуватиме вашої допомоги. Ви - власник сайту, знає нюанси бізнесу і історію просування проекту. Без вашої активної участи досягненню результату не бувати. Ось лише кілька питань, які вам точно поставлять:

  • доступ до CMS;
  • доступ до аккаунту в Google Analytics;
  • доступ до Google Webmaster Tools;
  • доступ до аккаунту в Google Адреси;
  • список найбільш пріоритетних товарних груп / послуг;
  • інформацію про попередньої історії просування (ручні санкції, песимізація алгоритмами по боротьбі зі спамом або неякісним контентом).

Якщо ж SEO-компанія не ставить ніяких питань, то найчастіше єдине, чим вони займаються - розміщують посилання на ваш сайт зі своєї сітки сателітів. В таких історіях, як правило, буває сумний кінець.

3. SEO-компанія не пропонує свої ідеї щодо покращення сайту

Якщо ваші «сеошникі" не пропонують своїх ідей того, що змінити на сайті для поліпшення позиції або конверсії, то або ви власник ідеального сайту, або найняли не ту SEO-компанію. Потрібно розуміти, що таке SEO базується просто на нарощуванні посилальної маси в надії, що невеликі зусилля принесуть бажаний результат. Компанії, які беруть на озброєння таку тактику, не зацікавлені в комунікаціях з клієнтом і розвитку його бізнесу. Багато в чому - це просто авантюра, яка могла спрацювати ще рік тому, але, на жаль, уже не зараз.

Професійна SEO-компанія будує свої відносини з клієнтом в якості партнерських, і ви будете здивовані, як багато вашої участі буде потрібно для досягнення бажаних позицій в пошуковій видачі.

4. SEO-компанія не може розповісти про свої методи роботи

Вам цікаво, які роботи зараз ведуть ваші «сеошникі» з просування сайту? Якщо так (а вам повинно бути!) - запитайте їх! Ось які відповіді повинні вас насторожити:

  • на жаль, я не можу вам відповісти, оскільки все, що ми робимо - це комерційна таємниця;
  • ми робимо багато чого для просування вашого сайту, але, в основному, сюди входить оптимізація сайту під вимоги пошукових систем;
  • о, стільки всього робиться по вашому проекту! Ви знаєте, якщо я почну розповідати, то це займе дуже багато часу;
  • я не можу зараз відповісти; давайте я уточню і вам передзвоню.

У разі, якщо ви отримали схожі відповіді, то вам варто задуматися про доцільність роботи з такими «фахівцями». Пам'ятайте, що сучасне SEO вимагає конкретних дій по технічній оптимізації, роботи з контентом, нарощування якісної посилальної маси. Якщо ваші «сеошникі» роблять це, то надати звіт про свою роботу для них не буде проблемою.

5. Ви отримали повідомлення про ручних санкції

Ручні санкції застосовані пошуковою системою по відношенню до вашого сайту (в більшості випадків - саме за спамние посилання) - це напевно найгірший сценарій, з яким доводиться стикатися в процесі просування.

Ви зможете дізнатися про наявність ручних санкцій в Google Webmaster Tools. Якщо ж ви отримали ручні санкції в процесі роботи з вашої SEO-компанією, то маєте повне право запідозрити недобре. Звичайно, рубати з плеча теж не варто, адже ручні санкції - це не завжди їх вина (підступи конкурентів, довідкова історія тощо), але розглянути такий варіант потрібно. А після - приймати рішення про подальшу співпрацю.

6. Трафік і позиції сайту за основними ключовими словами просіли

Причин просідання позицій і таріфка дуже багато, а така ситуація вимагає уважного аналізу . Найчастіше тривала негативна динаміка може свідчити про алгоритмічної пессимізації сайту пошуковими системами (посилання, контент, проблеми з внутрішньою оптимізацією).

Знову-таки, вам потрібно розібратися, що конкретно SEO-компанія робить. Якщо такі методи здаються вам підозрілими, можливо, коштуватиме настояти на їх виключення.

7. Сайт отримує нецільової трафік

Читайте також: 10 способів залучення цільового трафіку

Ви повинні розуміти, які саме ключові слова приносять конверсії і є найбільш важливими, оскільки не весь трафік однаково цінний. Ваша SEO-компанія може наганяти «сміттєвий» трафік і рапортувати про виконану роботу. Відстежувати всі ключові слова, звичайно ж, не можна, тому можна проаналізувати звіти по сторінках входу або ключовими словами в Google Analytics (Джерела трафіку → Ключові слова → Безкоштовний).

Якщо трафік за конверсійними ключовими словами впав, а натомість сайт почав отримувати переходи по «порожнім» для вас запитам, то це, звичайно ж, позначиться на продажах.

Ваша мета - не просто отримувати трафік, адже він не приносить вам гроші, а залучати саме зацікавлених в ваші товари або послуги відвідувачів. Саме цей критерій повинен бути на чолі оцінки роботи SEO-компанії!

8. Нормативний профіль сайту збільшується за рахунок неякісних посилань

З посиланнями потрібно бути дуже обережним! Це саме те, що може як висунути сайт в ТОП-10, так і «заховати» його на 15 сторінку пошукової видачі. Нормативний профіль сайту та конкретної сторінки - один з найважливіших факторів ранжирування, тому пошукові системи дуже жорстко карають за спроби маніпуляцій в даній області. Якщо при аналізі посилального профілю сайту пошуковики бачать велику кількість «неприродних» посилань з підозрілих сайтів, то позиції сайту пессімізіруются до тих пір, поки проблема не буде усунена. Ось приклад «підозрілою» посилання:

Посилання з нетематичні сайту, основний контент якого на відмінному від сайту-акцептора мовою

Посилання з нетематичні сайту, основний контент якого на відмінному від сайту-акцептора мовою

Якщо ви бачите зростання кількості посилань низької якості (каталогів, немодерованих форумів, коментарів) або сайтів, які абсолютно не відносяться до вашої індустрії, то це може свідчити про ризиковані техніках зовнішньої оптимізації, які практикує ваша SEO-компанія.

Стратегія орієнтації на кількість посилань, а не на якість, раніше приносила свої плоди. У деяких, досить рідкісних випадках, вона продовжує працювати і сьогодні, але варто пам'ятати, що ризик потрапити під санкції з кожним днем буде тільки зростати, а короткостроковий результат зміниться повною втратою позицій в результатах видачі.

Покажіть вашій SEO-компанії підозрілі посилання і запитайте, чи знають вони, звідки ці посилання з'явилися (можливо, це конкуренти постаралися). Якщо це все ж їх робота, то вам варто подумати над тим, чи готові ви так ризикувати? Ви несете відповідальність за бізнес, тому сподіватися на «авось пощастить» - не найкраща ідея.

9. переоптімізірованние анкор-лист

Сайти з великою кількістю анкоров, оптимізованих під комерційні запити - «легка здобич» фільтра Google Penguin. Однак багато чи то не знають про це, то чи, в гонитві за швидким результатом, вважають за краще даний ризик ігнорувати.

Що ж таке переоптімізірованние анкор-лист? Припустимо, у вас сайт, який займається продажем кондиціонерів, і ви - абсолютно справедливо - хочете щоб він ранжирувався в ТОП-10 за запитом «купити кондиціонер», для чого купуєте 50 посилань з анкором «купити кондиціонер». Що відбувається далі - здогадатися не складно: спочатку ваш сайт може злетіти на першу сторінку, а потім, з допомогу фільтрів пошукових систем, благополучно її покинути. Можливо, назавжди.

Якщо ви, аналізуючи контрольний профіль, бачите, що ваша SEO-компанія вдається до тактики описаної вище, то настійно рекомендую звернути на це увагу і, можливо, навіть вдатися до більш радикальних заходів щодо припинення співпраці. Ви знаєте, чим ризикуєте - своїм брендом, прибутком і часом, який доведеться витратити для виведення сайту з-під санкцій (добре, якщо це вдасться).

SEO-компанії можна довіряти: ознаки професійної роботи

А тепер про хороше: кількість SEO-компаній, які працюють «білими» методами і націлені на довгостроковий результат, збільшується. Як же визначити, що ви працюєте саме з такою? Зараз розповімо.

1. SEO-компанія в будь-який момент може відзвітувати

Справжні SEO-професіонали завжди можуть надати інформацію про те, що вони роблять для вашого сайту. Наприклад, це може бути:

  • нарощування маси на якісних майданчиках;
  • впровадження технічних правок;
  • аналіз посилального профілю з конкретними рекомендаціями;
  • написання нового і оптимізація існуючого контенту.

SEO-компанія не може за кілька місяців вивести ваш сайт в ТОП по всіх пріоритетних запитам, але вона повинна проводити конкретні дії для досягнення поставлених цілей. Якщо в звітності вам така інформація надається - це ознака того, що ваш сайт в надійних руках.

2. SEO-фахівці пропонують рекомендації щодо покращення сайту

вивчіть наші кейси з яскравими прикладами різнобічного розвитку бізнесу наших клієнтів

Просування сайту - це партнерська робота між вами і SEO-компанією. Якщо ваші «сеошникі» вносять свої рекомендації, пропонують ідеї - це значить, що вони налаштовані на продуктивну співпрацю і відповідально ставляться до своєї роботи. Але і ви повинні йти їм назустріч, оперативно стверджувати і вносити правки, виступати в ролі експерта в своїй індустрії. Тільки така співпраця може привести до бажаного результату.

Наприклад, список рекомендацій, які можуть давати SEO-компанії:

  • заведіть акаунти в соціальних сетях- Facebook, Twitter, YouTube, Google+ та інших;
  • розмістіть посилання на ваші профілі в соціальних мережах на сторінках сайту;
  • сформуйте контент-план по наповненню сайту;
  • заведіть блог;
  • реалізуйте внутрішню перелинковку між сторінками сайту;
  • оптимізуйте контент (розширити, додати входження ключових слів, розмістити графіку);
  • пропишіть властивість alt для зображень;
  • згенеруйте sitemap.xml;
  • поліпшите швидкість завантаження сторінок;
  • відправте в Disavow спамние посилання;
  • внесіть зміни щодо поліпшення конверсійних сторінок.

Не потрібно сприймати все додаткові роботи, які пропонує ваша SEO-компанія, як приховане бажання на вас заробити. Так, написання контенту або робота над конверсією можуть варто вам грошей, але це не витрати, а, скоріше, інвестиції. Такий підхід з боку «сеошників» - свідчення того, що вони намагаються вам допомогти.

Я знаю кілька прикладів, коли через небажання клієнта працювати, прислухатися до рекомендацій, розвивати проект, SEO-компанія припиняла співпрацю, оскільки зусилля і час марнується, а досягнення результату з таким підходом забезпечити важко.

3. Позиції помітно покращилися

Кому ж не подобається, що позиції впевнено йдуть вгору? Якщо ваші «сеошникі» забезпечують стабільну позитивну динаміку по проекту - це хороший аргумент на користь того, що вони роблять все правильно!

Ось список ключових характеристик, на які можна орієнтуватися при оцінці позицій:

  • ваш сайт ранжируется за цільовими для вас запитам;
  • ваш сайт ранжируется по безлічі longtail-запитам;
  • позиції сайту стабільні і різких коливань не спостерігається (тут не потрібно впадати в крайності: невеликі коливання - абсолютно нормальне явище).

4. Трафік сайту падає, але прибуток збільшується

У деяких випадках, працюючи з SEO-компанією, ви можете помітити, що трафік сайту почав зменшуватися. Чи повинно це викликати заклопотаність? Так, але тільки якщо і продажі зменшилися. Як це не парадоксально, але можливі випадки, коли, незважаючи на падіння відвідуваності, сайт почав приносити більше прибутку. Як це відбувається? Потрібно розуміти, що не так важливий трафік, як його якість. Тобто, відвідувачі, які зацікавлені в ваші товари і послуги. Якщо SEO-компанії вдалося залучити саме таких людей, то конверсії вашого сайту збільшаться навіть при невеликому падінні відвідуваності.

5. SEO-компанія надає аналіз трафіку і конверсій

Регулярний аналіз трафіку, відстеження конверсій є не просто ознакою професіоналізму ваших SEO-фахівців, а, скоріше, необхідністю їх успішної роботи. Поясню чому. Так, моніторити позиції важливо і потрібно, але що відбувається після того, як користувач зайшов на сторінці? Скільки він там пробув? Які сторінки дивився? Чому не закінчив заповнювати форму замовлення? І таких питань безліч. Без правильного розуміння ситуації не можливо прийняття ефективних рішень. Професіонали відмінно знають, що якщо сайт не буде «продавати», то ви не будете бачити ефект від просування сайту і, як наслідок, незабаром перестанете їм платити. Взаємна зацікавленість в даному випадку працює чудово!

6. SEO-компанія пропонує комплексний інтернет-маркетинг

Клієнти яка припадає в SEO-компанію не за висновком сайту в ТОП. Ні! Вони приходять за рішенням конкретних задач: це може бути збільшення продажів, лояльності до бренду, підписка на розсилку і безліч інших цілей. Якщо «сеошникі», в процесі роботи і аналізу результату, бачать, що це за мету можна досягти швидше або ефективніше через інші канали інтернет-маркетингу (контекстну рекламу, банерну рекламу, SMM та інші), то вони вам запропонують. Я маю на увазі, звичайно, професіоналів своєї справи. Рекомендую вам прислухатися до таких порад, обміркувати наведені аргументи і прийняти рішення. У будь-якому випадку, воно залишається за вами.

Що потрібно від вас?

Часи, коли клієнту можна було заплатити гроші «сеошників» і нічого не робити, пішли в небуття. Сучасні реалії просування вимагають від клієнта певного розуміючи роботи і участі в процесі. Ось невеликий список з шести правил, яких варто дотримуватися в процесі співпраці з SEO-компанією.

1. Майте терпіння

Ваша SEO-компанія просуває сайт вже цілих три місяці, а результату немає? Заспокойтеся! Безпечне SEO вимагає часу.

2. Тримайте руку на пульсі новин SEO-індустрії

Рекомендую вам поступово розбиратися в SEO, стежити за новинами індустрії, апдейтами пошукових алгоритмів. Не приймайте як істину, що ваші «сеошникі» знають всі, що тільки можливо, а вам залишається тільки чекати коли їх робота принесе результат. Деякі SEO-компанії продовжують використовувати методи, які вже не працюють або частково втратили ефективність, то чи через незнання, чи то через небажання щось міняти.

3. Не чекайте - працюйте разом!

SEO - це командна гра. Ви повинні сприймати ваших SEO-фахівців не як підрядника з надання послуг, а як партнера, з яким ви разом працюєте над досягненням цілей. «Сеошники» будуть робити основну частину роботи, але і вам потрібно буде працювати.

4. Не чекайте гарантій!

Гарантії після «Пінгвіна» - це міф

SEO-компанія НЕ может надаті вам гарантій. Вибачте, но це правда. Варіант, коли, в разі неудоволетворітельного результату, вам повернути гроші, на жаль, чи не можливий. Чому? SEO - дінамічно змінюється область, яка Залежить від зовнішніх факторів. Ві, напевно, здогадаліся, что цімі факторами є Google, Yandex та інші пошукові системи. SEО-компании НЕ могут гарантуваті и провіщаті їх роботу. Так само, як Apple не може сказати: «OK, хлопці, ми гарантуємо, що Microsoft Windows 8 буде працювати відмінно!»

У SEО все змінюється максимально швидко. Те, що працювало в четвер після обіду, може вже не працювати в п'ятницю вранці. Чи не найприємніша, але - правда!

5. Сформуйте правильні очікування

Дуже важливо мати коректні уявлення про те, що SEO-компанія повинна робити, а що вже не входить в її обов'язки. Такі питання потрібно уточнити на ранніх етапах співробітництва і, якщо ви в чомусь не впевнені, краще запитати відразу. Наприклад, чи будуть ваші сеошникі:

  • проводити аудит контенту сайту?
  • писати контент?
  • оптимізувати під локальне SEO?
  • моніторити кількість посилань?
  • працювати з соц мережами?
  • працювати над оптимізацією переходів?

Вони можуть робити лише кілька речей з цього списку, а можуть і не робити нічого. Потрібно чітко уявляти, які саме послуги ви будете отримувати за свої гроші.

6. моніторьте їх діяльність

Це універсальний підхід співпраці з будь-якою компанією на аутсорс, в тому числі і SEO-компанією. Регулярно моніторьте діяльність ваших партнерів!

Дізнавайтеся, що вони роблять; які методи використовують; запросите звіт і проаналізуйте. У разі необхідності - задайте уточнюючі питання.

7. Не забувайте про важливість SEO

Ваш онлайн-бізнес дуже залежить від успіху в SEO і довірити таку важливу роботу першому зустрічному не можна. Тому підійдіть з усією відповідальністю не тільки до вибору SEO-компанії, але і до контролю за їх діяльністю, виявляйте максимальне сприяння.

Поділіться, будь ласка, своїм досвідом співпраці з SEO-компанією. Чи був він успішний? Що ще потрібно враховувати?

Якщо це все ж їх робота, то вам варто подумати над тим, чи готові ви так ризикувати?
Що ж таке переоптімізірованние анкор-лист?
Як же визначити, що ви працюєте саме з такою?
Чи повинно це викликати заклопотаність?
Як це відбувається?
Так, моніторити позиції важливо і потрібно, але що відбувається після того, як користувач зайшов на сторінці?
Скільки він там пробув?
Які сторінки дивився?
Чому не закінчив заповнювати форму замовлення?
Що потрібно від вас?