Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Остекление фасадов зданий в Киеве
При создании подобной конструкции все строительные работы проводятся внутри здания, то есть подъемная спецтехника не требуется. Витражное остекление встречается из пластика и металла. С витражами здание

Светотехническая компания Киев
Раньше мы совершенно не задумывались, насколько важно правильно выбрать, на какую лучше сторону окна в квартире или доме должны быть расположены, так как особой возможности «перебирать харчами» ни у кого

Лечение алкоголизма
Алкоголизм – это разновидность токсикомании, для этого заболевания характерно пристрастие к алкоголю, несмотря на негативные последствия. Людям, которые пьют постоянно и часто уходят в запой, может

Уролог в Житомире
Перечень узких специализаций врачей способен привести пациента в легкое замешательство. Поэтому при любых патологиях вы посещаете участкового терапевта, чтобы он разобрался, куда вас направить дальше.

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Адвокат по долгам
Профессия адвокат является одной из самых старинных. Впервые представители данного дела появились еще в Древнем Риме. В ту эпоху их называли патронами. Часто они не имели достаточного уровня знаний, за

Эксклюзивная дизайнерская женская одежда
Каждая женщина стремится выглядеть так, чтобы казаться окружающим эталоном женственности и хорошего вкуса. Но стоит справедливо заметить, что не каждая женщина  знает, как достигнуть в образе гармонии

Личная жизнь Веденеевой Татьяны
Татьяна Веденеева знакома многим из детства, эта прекрасная женщина смотрела с экранов телевизора с улыбкой и лаской и запомнилась многим по передаче "Спокойной ночи малыши! ". Сейчас знаменитая телеведущая

Цитрусові фрукти: список, назви

Опубликовано: 21.10.2018

видео Цитрусові фрукти: список, назви

Польська для початківців - Фрукти 3 (Owoce)

Які можна назвати найбільш відомі цитрусові фрукти? Список більшості європейців обмежується апельсином, мандарином, лимоном і грейпфрутом. Однак в цілому їх налічується понад 60 видів. Більшість з них з`явилося завдяки схрещуванню різних сортів і гібридизації. Однак не всі з них вживають в їжу. Деякі, наприклад, такі як бергамот, використовують в якості ароматизатора. Але все ж багато цитрусові можуть збагатити звичний раціон і принести користь.


Кремль опублікував повний список заборонених турецьких товарів

апельсин

Незважаючи на те що сьогодні апельсин - один з найпоширеніших цитрусових, спочатку в природі його не існувало. Вважається, що за 2500 років до н. е. він був отриманий в результаті схрещування мандарина і помело в Китаї. Звідси вже в 15 столітті перші дерева апельсина були привезені в Європу, і стало навіть модно їх вирощувати в спеціальних оранжереях. Вони швидко прижилися на південному узбережжі Іспанії, Франції, а пізніше - і в США.

Апельсини - ті цитрусові фрукти, які лікарі рекомендують вживати в їжу щодня. Вони надають загальнозміцнюючу дію на організм, покращують настрій і сприяють нормалізації травлення. Стакан апельсинового соку за сніданком додасть сил на весь день і поліпшить апетит. До того ж його рекомендують при цукровому діабеті, лихоманці (як джерело рідини) і авітамінозі.

Крім класичних, в Європі ще поширені криваві апельсини, або корольки. Від звичайних їх відрізняє яскраво-червона м`якоть і солодший смак. В іншому ж вони схожі на традиційні і цілком можуть замінити їх. Всього ж налічується більше 30 сортів апельсинів, які відрізняються один від одного зовнішнім виглядом і смаком.

лимон

Головним конкурентом апельсина за популярністю у європейців можна сміливо назвати лимон. Його навіть частіше згадують, коли просять назвати цитрусові фрукти. Але лимон також в дикій природі не зустрічається. Однак точно не відомо, коли він був культивований. Батьківщиною лимона вважають Південно-Східну Азію. Швидше за все, перші гібриди з`явилися в Індії і звідти були завезені в Європу ще в 12 столітті.

Лимони, незважаючи на великий вміст кислоти, рекомендують для нормалізації травлення в разі підвищеної кислотності. Регулярне вживання їх в їжу зміцнить імунну систему через великий вміст вітаміну C. Завдяки ж своїми смаковими властивостями лимони часто використовуються в кулінарії. На його основі готують популярний у всьому світі лимонад. Також шматочки свіжого фрукта додають в міцний чай. Він відомий у всьому світі як "російський".

Мандарин

Ці вельми поширені цитрусові фрукти родом з Південного Китаю з`явилися в Європі тільки до кінця 19 століття. Але завдяки тому, що їх було легко чистити (звідси їх назва) і вони мали солодкуватий м`якоть, мандарини швидко завоювали популярність. Як наслідок, з`явилися різні сорти - від блідо-жовтих до яскраво-помаранчевих. І на їх основі створено безліч гібридів: мандарин і апельсин - натсумікан, мандарин і грейпфрут - танжело, мандарин і кумкват - каламондін, а також деякі інші.

Мабуть, головним корисним властивістю всіх мандаринів і гібридів на їх основі є те, що вони сприяють відновленню сил в затяжний зимовий період. Вони допоможуть впоратися з нудьгою і зміцнити імунну систему. Також їх рекомендують для вживання в їжу сердечникам, вагітним і страждають від хронічного бронхіту. Правда, є їх слід з обережністю, так як надлишок фруктів може викликати сильну алергію.

грейпфрут

Даний гібрид апельсина і помело досить давно поширений в Європі. І це незважаючи на його специфічний гіркуватий смак. А справа в тому, що щоденне вживання грейпфрута сприяє зниженню ваги навіть при збереженні звичного раціону. На його основі розроблена спеціальна дієта, де пропонується кожний прийом їжі завершувати половиною цього плоду.

Але не тільки цим корисний грейпфрут. Він, як і багато інших цитрусові фрукти, - справжнє джерело органічних кислот, вітамінів (C, P, D і B1) і корисного для серцевого м`яза нарінгина. До того ж вважається, що грейпфрутовий сік покращує настрій і є відмінним антидепресантом. З обережністю його слід вживати лише при прийомі протизаплідних засобів і препаратів для зниження тиску, а також хворим на виразку шлунку, алергікам і при підвищеній кислотності шлунка.

помело

Для більшості названі 4 види і є всі цитрусові. Які фрукти ще до них відносять? В першу чергу варто сказати про помело. Адже це один з небагатьох диких цитрусів, окультурених людиною. Також на його основі створено безліч гібридів (наприклад, апельсин і грейпфрут). Від своїх побратимів він відрізняється більш грубою шкіркою, значними розмірами і волокнистої м`якоттю. Однак він набагато солодший тих же апельсинів і лимонів.

У Китаї помело вважається символом благополуччя і часто подається в дар на головні свята. І це не випадково. він нормалізує обмін речовин, сприяючи очищенню організму і зниження ваги. Також він підходить як профілактичний засіб при гіпертонії, хворобах серця і раку. Так само, як і інші цитрусові фрукти, назви яких тут вже згадувалися, він не рекомендується при схильності до алергічних реакцій.

Статті за темою "Цитрусові фрукти: список, назви"

rss