Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Купить освещение по самой выгодной
— характер освещения (мягкий или жесткий свет); — способ получения освещения (направленный, рассеянный, отраженный); — направление света относительно объекта съемки (фронтальный, боковой,

Запись на прием к врачу
В современном мире мало кто может похвастаться крепким здоровьем. Даже молодые люди зачастую имеют проблемы с организмом, которые являются поводом для обращения к врачу. Количество проблем со здоровьем

Товаров для дома
Таблица из СП 54.13330.2011 « Здания жилые многоквартирные» Указанная в нормах величина воздухообмена должна обеспечиваться для расчетных условий: температура наружного воздуха +5 оС, и температуры

Остекление фасадов зданий в Киеве
При создании подобной конструкции все строительные работы проводятся внутри здания, то есть подъемная спецтехника не требуется. Витражное остекление встречается из пластика и металла. С витражами здание

Светотехническая компания Киев
Раньше мы совершенно не задумывались, насколько важно правильно выбрать, на какую лучше сторону окна в квартире или доме должны быть расположены, так как особой возможности «перебирать харчами» ни у кого

Лечение алкоголизма
Алкоголизм – это разновидность токсикомании, для этого заболевания характерно пристрастие к алкоголю, несмотря на негативные последствия. Людям, которые пьют постоянно и часто уходят в запой, может

Уролог в Житомире
Перечень узких специализаций врачей способен привести пациента в легкое замешательство. Поэтому при любых патологиях вы посещаете участкового терапевта, чтобы он разобрался, куда вас направить дальше.

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Дифузний зоб: симптоми, діагностика, лікування –

Опубликовано: 29.09.2018

видео Дифузний зоб: симптоми, діагностика, лікування –

Болезни щитовидной железы: гипотиреоз, гипертиреоз, аутоиммунный тиреоидит - симптомы и лечение

Дифузний зобДифузний токсичний зоб – захворювання, що характеризується збільшенням щитовидної залози і підвищеннямїї функції внаслідок атаки власною імунною системою.

Переважаючий вік розвитку дифузного зоба – 20-50 років. Переважаючий стать – жіноча.

Причини дифузного зоба

Наслідуваний дефект імунітету, що призводить до вироблення спеціальних білків – аутоантитіл, що зв’язуються з рецепторами на клітинах щитовидної залози-це викликає збільшення залози і стимуляцію вироблення гормонів щитовидної залози


Эутиреоз :причины, симптомы, лечение. Узловой зоб при эутиреозе

Прояви дифузного зоба

Скарги на загальну слабкість, підвищену дратівливість, нервозність і легку збудливість, порушення сну, пітливість, погану переносимість підвищеної температури навколишнього середовища, серцебиття, іноді болі в області серця коле або стискає характеру, підвищений апетит і, незважаючи на це, схуднення, пронос.


ЗОБ | лечение и профилактика забол. ЩИТОВИДНОЙ железы | ЙОД. – Юзеф Криницкий

Порушення серцево-судинної діяльності проявляються у вигляді почастішання пульсу (пульс навіть у період нічного сну більше 80 за хвилину), підвищення систолічного і зниження діастолічного артеріального тиску, нападів аритмії. Судини шкіри розширені, у зв’язку з чим вона тепла на дотик, волога. Крім цього, на шкірі у деяких хворих виявляється вітіліго, потемніння складок шкіри, особливо в місцях тертя (шия, поперек, лікоть та ін), кропив’янка, сліди расчесов (свербіж шкіри, особливо при приєднанні ураження печінки), на шкірі голови – випадання волосся.

Висловлено тремтіння пальців. Іноді тремтіння рук настільки виражена, що хворим ледве вдається застебнути гудзики, змінюється почерк і характерний ознака "блюдця" (при знаходженні в руці порожній чашки на блюдце видається деренчливий звук як результат дрібного тремтіння кистей рук).

Порушення з боку нервової системи виявляються дратівливістю, занепокоєнням, підвищеною збудливістю, мінливістю настрою, втратою здатності концентрувати увагу (хворий швидко переключається з однієї думки на іншу), розлади сну, іноді депресія і навіть психічні реакції.

При дифузному токсичному зобі в більшості випадків є характерні зміни (блиск очей і ін) з боку очей. Очі розширені, що створює враження гнівного, здивованого або переляканого погляду.

Діагностика дифузного зоба

Збільшення поглинання радіоактивного йоду щитовидною залозою

Визначення підвищеного титру стимулюючих рецептори до ТТГ антитіл (80-90% хворих)

Лікування дифузного токсичного зоба

Дієта при дифузному токсичному зобі: достатній вміст білків, жирів і вуглеводів; заповнення нестачі вітамінів (фрукти, овочі) і мінеральних солей (молоко та молочнокислі продукти як джерело солей кальцію); обмежують продукти і блюда, збудливі нернвую систему (міцний чай, кава, шоколад, прянощі)

Базовим препаратом лікарської терапії дифузного зоба є мерказоліл. Дозування підбирається індивідуально. На тлі прийому максимальної дози мерказоліла можливе значне пригнічення синтезу гормонів щитовидної залози. У зв’язку з цим, починаючи з третього тижня застосування мерказоліла призначають разом з мерказолілом гормони щитовидної залози в невеликих дозах (тиреоїдин або L-тироксин) на 2-3 тижні з поступовою відміною їх при досягненні еутиреоїдного стану.

Одночасно з мерказолілом призначають бета-адреноблокатори (індерал, анаприлін, обзидан).

Широко використовують заспокійливі препарати (бром, валеріану та ін.)

При середньо-і важких формах дифузного зоба застосовують вітаміни (А, С, В1, B2 В12, В15), кокарбоксилазу, АТФ, препарати кальцію.

Показаннями до оперативного лікування дифузного зоба є великі розміри зоба (45 мл і більше), непереносимість мерказоліла, рецидив захворювання після медикаментозної терапії, загрудінні розташування зоба.

Прогноз при дифузному зобі

При дифузномутоксичному зобі прогноз сприятливий. Більш ніж у 60-70% хворих ремісія настає під впливом мерказоліла. Часто ремісія настає самостійно або в результаті неспецифічної терапії. Численні роботи, опубліковані в 1920-40 рр.., Показують, що під впливом лікування, яке зараз можна розглядати як неспецифічне (санаторно-курортне лікування, фізіотерапія, бальнеотерапія та ін), в 80-90% наступала ремісія. Це можна пояснити опосередкованим впливом (імуномодулюючу дію) перелічених факторів на імунну систему і відновлення імунно-нервово-гормональних взаємовідносин. Наведені дані підтверджують положення про можливість самостійного лікування при дифузному токсичному зобі.

Система діалогової онлайн-діагностики "Diagnos.ru" призначена для надання автоматизованої допомоги в діагностиці захворювань. В даний момент вона безкоштовна і анонімна.

Tags: зоб

rss