Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Услуги электрика
Благодаря стремительному развитию технического прогресса, наши современники получили прекрасную возможность не только улучшить качество своей жизни, но и существенно сократить на потребляемые ресурсы,

Садовая техника
В наше время появилось множество разновидностей и моделей разнообразного инструмента для механизации практически всех видов работ. Это действительно очень здорово, поскольку облегчает труд и увеличивает

Комплектующие для ноутбука, Запчаcти для ноутбука
  Современные технологии не стоят на месте и постоянно развиваются. В первую очередь это связано с тем, что с каждым годом потребности пользователей ПК постоянно растут, а производители различных

Водосточные системы
Чаще всего внутренний водосток оборудуют на плоских кровлях многоквартирных жилых зданий и частных домов. Принцип его функционирования базируется на том, что внутри строения ставится наклонная вертикальная

Официальный сайт ERSTEVAK Ltd
Недавно разговаривая с одним из лидеров своей структуры, затронули мы тему ухода консультантов в другие компании или вообще из МЛМ. Причин мы выявили несколько, сошлись на том, что одной из наиболее

R&K Agency
Найти хорошего сотрудника, особенно на должность, предполагающую материальную ответственность и доступ к финансовым ресурсам компании — это непростая задача. Главная ошибка владельцев малого бизнеса,

Букет из 101 розы
Нет такого праздника, на котором не были бы уместны розы. Они украсят день рождения, корпоративную вечеринку, семейное торжество и озорной девичник. Их дарят любимым артистам и уважаемым коллегам. Это

Строительство домов под ключ в Москве
Как выбрать место под строительство дома? В стародавние времена к выбору места для будущего жилища наши предки подходили очень обстоятельно. Говорили: «Как дом построишь, так в нем и жить будешь».

Грецька кухня, кулінарні традиції Греції - Знайомство з грецькою кухнею - Кухні світу - Кулінарний вояж - Кулінарний Едем

Опубликовано: 21.10.2018

Як і в будь-якій культурі світу, кулінарні традиції Греції - це результат двох взаємопов'язаних факторів: географічного положення та історії. Греція - земля моря і гір, але кухня материкової Греції, де переважають гори і рівнини, істотно відрізняється від кухні острівний, де морська стихія сказала своє вагоме слово в культурі греків.

Кулінарні традиції грецької кухні формувалися протягом досить довгого часу - більше 3500 років. За цей час вона увібрала в себе традиції багатьох народів, що приходили на грецькі землі хто зі світом, хто з війною.

Але й сама була надзвичайно цікава і заглядала до сусідів по Середземному морю, відправлялася в східні країни, волею долі на довгі роки була розкидана по всій земній кулі, обмінюючись секретами кулінарного ремесла з іншими народами. Але вбираючи нове, грецька кухня залишалася вірною собі - традиції кухні, яку люди створили на зорі людства, свято зберігаються й донині.

Трапеза для греків - це набагато більше, ніж просто прийом їжі. Мабуть, саме за обіднім столом відбувається найактивніша частина життя греків.

За столом збираються родини, друзі, відкладають всі свої справи і на кілька годин забувають про неприємності, насолоджуючись спілкуванням, відпочинком, і, звичайно ж, улюбленими стравами. Саме кілька годин, бо грецька трапеза триває довго.

І так було завжди - досить згадати Гомера або Платона, описи щедрих бенкетів, сімпосіуми з вишуканими стравами і напоями, за якими вирішувалися політичні долі, вершилася світова історія.

Так що ж таке грецька кухня? Перш за все, грецька кухня проста. Не надто щедра земля навчила греків цінувати кожну травинку, кожен плід, навіть гірські трави не пропадають без діла - їх ніжний смак доповнює і без того приємні для душі і шлунку страви.

Все, що можна виростити на грецькій землі, намагаються подавати свіжим, і особливо це стосується овочів. Овочі займають особливе місце в грецькій кухні: вони обов'язково присутні за кожним прийомом їжі - в салатах, як гарнір і самі по собі.

У Греції їдять овочів більше, ніж в будь-якій іншій європейській країні. Якщо однією з найважливіших плодових культур грецької кухні є оливки, то баклажани, мабуть, є одними з найулюбленіших овочів.

Вони входять до складу знаменитої грецької запіканки - мусака або мусакас, різноманітних салатів, баклажани запікають, фарширують, гасять. З інших овочів у греків популярні артишоки, помідори, квасоля, морква, а крім того, фаршировані листя винограду.

З прянощів і спецій греки найбільше люблять цибулю, часник, селера і корицю.

Завдяки морю (яке, до речі, видно практично з будь-якого куточка будь-якого острова) грецька кухня рясніє різноманітними морепродуктами: барабулькою, вуграми, рибою-меч, восьминогами, кальмарами, креветками, мідіями, каракатиця, омарами і багатьма іншими дарами моря. Страви з риби завжди можна спробувати врибних тавернах (псаротавена), які, як правило, розташовані на березі моря.

Популярними сортами м'яса є баранина і свинина, але остання вживається в їжу дещо рідше. Можливо, це пояснюється тим, що під час турецького панування свинина майже зникла з меню грецької кухні.

З птиці греки віддають перевагу м'ясу курчат. Традиційні м'ясні страви це, як правило, страви з рубленого або дрібно нарізаного м'яса.

Пояснюється такий спосіб приготування досить просто: коли не було холодильників, це був найшвидший спосіб довести свіже м'ясо до готовності.

Більшість страв грецької кухні готується з оливковою олією і приправляється свіжовіджатим лимонним соком.

Греція особливо пишається своїми сирами, мабуть, в любові до цього продукту греки перевершили навіть французів - в середньому на душу населення припадає 23 кг сиру на рік, а це за статистикою найвищий показник по Європі. У Греції налічується 20 видів місцевих сирів, але найвідомішими, які можна замовити практично в кожному ресторані, є фета і Кефалотірі.

Фета - білий м'який і солоний сир з овечого молока, Кефалотірі - напівтвердий сир біло-жовтого кольору. З інших більш-менш знаменитих сортів можна назвати Гравьера, Кассера, кефалогравьеру, копаністі, Манурі, мізіфру, анфотіро, телемес, тулумотірі.

Греки дуже багато п'ють каву і практично не п'ють чай. Принаймні, не той, до якого звик інший світ.

Послетрагіческого 1974 року, коли турки вирізали половину населення острова Кіпр з'явився «грецький кава», точніше змінилася назва традиційного турецького. До кави прийнято подавати солодощі, яких в Греції велику різноманітність, і склянку води.

До речі кажучи, вода і хліб - продукти, які користуються особливою повагою у греків. Вони присутні на кожному прийомі їжі, при цьому, хліб подається виключно свіжий і майже до кожної страви існує свій особливий сорт.

Вода ж є для греків символом гостинності, це перше, що подають гостеві, і практично у всіх закладах громадського харчування вода не продається - вона подається безкоштовно будь-кому.

Рецепти:

Смажена солона тріска

Картопля «патата»

Хілопітес

Скордалья (часниковий соус)

Дзадзікі (тзадзікі)

TourNet.ru - туристична мережа - відпочинок і тури до Греції.

Турфірми - оператори по Греції, відпочинок на острові Родос, в Аттиці, в Афінах, на Криті, в Халкидіках, на Пелопоннесі, на Корфу, в Салоніках, тематичні екскурсії, історичні пам'ятники, знайомство з місцевою кухнею і винами, агротуризм, погода, готелі , щорічні події, гольф-клуби.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
rss