Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Грибкові захворювання

Опубликовано: 29.09.2018

видео Грибкові захворювання

«Грибкові захворювання шкіри: як розпізнати і як вберегтись»

Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною і через предмети ужитку. Більше ймовірності інфікування в громадських місцях: бані, сауни, тренажерні зали, манікюрні кабінети. Також в зоні ризику знаходяться люди з підвищеною пітливістю, спортсмени, любителі відкритих пляжів, хто з обов'язку служби змушені більшу частину часу носити важке взуття (військові, шахтарі, робітники промислових підприємств).



При захворюванні оніхомікозом уражену ділянку нігтя, як правило, потовщується, змінює колір, піддається кришінню з подальшим руйнуванням.

 

 

Кератомікози - група грибкових захворювань, вражає роговий шар шкіри (еритразма, актіномікоз, висівкоподібний лишай). Одне з найпоширеніших - висівкоподібний (різнокольоровий) лишай. Характеризується появою рожево-коричневих плям, що супроводжуються висівкоподібним лущенням. Найчастіше можна зустріти в області шиї, спини, грудей. У зв'язку з поверховим ураженням зазвичай не супроводжується запаленням і свербінням. Дерматофіти - група, що характеризується ураженням епідермального шару та волосся, має хронічний перебіг. Переважна більшість хворих (близько 80%) страждають від епідермофітії. Найчастіше її викликає Epidermophyton floccosum і Trichophyton mentagrophytes. При цьому грибковому захворюванні вражається шкіра стоп і пахових складок, а також нігтьові пластини. Трихофітія - захворювання, збудником якого є антропофільний грибок. Джерелом інфікування є люди, тварини, а також різні предмети, на які потрапили спори грибка. У цю групу входять захворювання: фавус, мікроспорія. Ці грибкові захворювання викликають насамперед ураження волосся. Кандидози - кандидоз шкіри вражає поверхню слизових оболонок. Збудник - дріжджовий грибок кандида, швидко розмножується, особливо при зниженому імунітеті людини. Найчастіше спостерігається у дітей, людей похилого віку.

Лікування

Лікування обов'язково повинен призначати лікар-дерматолог. Вибираючи метод, слід звертати увагу на ступінь і площу ураження грибком, враховувати вік хворого і різні супутні захворювання.


Телеканал ВІТА -Рецепт здоров'я- 2017-10-24 Грибкові захворювання

Як правило, основу терапії складають проти грибкові препарати, які бувають для зовнішнього, а також внутрішнього застосування. Зовнішні засоби призначають у початковій стадії захворювання. Прийом ліків всередину суворо регламентується лікарем, який призначає контрольні явки через два тижні, потім раз в місяць. З медикаментозних препаратів актуальні кетоканазол, ітраконазол, флуканазол, тербінафін, клотримазол.


Чому небезпечне захворювання шкіри?

Досить популярним на сьогоднішній день є «пульс-терапія». Суть методики полягає в прийомі препаратів з великими перервами, що робить її безпечною. Таким чином ефективність лікарських засобів зростає. При наявності грибка стоп,дані зони необхідно обробляти проти грибковими мазями і розчинами. При оніхомікозі спочатку за допомогою кератолітичних коштах видаляються уражені ділянки нігтьових пластин.

Дезінфекція та знищення грибка

Дезінфекції підлягають усі предмети побуту, одяг хворих, та громадські приміщення (лазня, душ,ванна). Взуття обробляють 25% розчином формаліну або оцтовою кислотою. Постільна білизна, одяг кип'ятять близько 20 хвилин в мильному розчині, потім пропрасовують гарячою праскою. Манікюрні приналежності дезінфікують спиртом і обпалюють вогнем.

Профілактика

Дотримуйтесь правил особистої гігієни, не користуйтеся чужим взуттям, рушниками. Зверніться за допомогою фахівця у зв'язку з пітливістю ніг. Щодня міняйте чисті шкарпетки, після душу ретельно обтирайте ноги.

rss