Навигация по сайту

Популярные статьи

Коли не потрібно SEO: протипоказання до застосування

  1. Сезонний бізнес, захід, короткострокова акція
  2. Стартапи та інновації, нові види послуг
  3. Ще один сайт
  4. Лендінгем, малостранічний сайт
  5. Сайти на конструкторах
  6. Так як же зробити сайт для SEO?

Чи вважаєте, що SEO - чарівна таблетка? Тоді ознайомтеся з протипоказаннями до застосування. Пошукове просування - не універсальна канал, а один з.

Ось список симптомів, при яких SEO вам не допоможе.

Сезонний бізнес, захід, короткострокова акція

Сезонний бізнес, захід, короткострокова акція

Сьогодні ви торгуєте хутром, а завтра - самоцвітами. Продаєте офісна будівля або організуєте молодіжну спартакіаду. На жаль, SEO не для вас.

Просуваючись по високочастотним запитам, ви побачите результат через 3-6 місяців. Причому гарантій немає. Можете просто не встигнути вийти в топ. Трафік прийде, але буде пізно: захід вже відбудеться або сезон пройде.

Тому для просування подій використовуйте соцмережі, PR, медійну рекламу. Виняток - якщо захід регулярне. Наприклад, сторінка Розпродаж у вас на сайті. Товари на ній постійно змінюються, але сторінку просувати можна і потрібно.

Стартапи та інновації, нові види послуг

Стартапи та інновації, нові види послуг

Ви винайшли новий вид палива або гаджет - то, чого ще не було до вас. Це буде революція, одного разу ви переверне світ, але не за допомогою SEO.

Технології пошукового просування грунтуються на сформованому попиті. Не можна просувати в пошуку те, що ніхто не шукає. До появи інстаграма люди не шукали майданчик, де розміщувати Селфі - вони просто не знали, що так можна.

Ознайомити з новим продуктом допоможе контент-маркетинг: пишіть статті, огляди, знімайте відео, і поширюйте в мережі. Для тестування ніші використовуйте контекстну рекламу - за умови, що вирішуєте вже існуючу і відому людям проблему.

Ще один сайт

Ще один сайт

Наші клієнти часто хочуть просувати кілька своїх сайтів. Вони міркують по принципам, яким навчилися в офлайні: відкрив ларьок, заробив 100 тисяч, відкрив другий - подвоїв прибуток. SEO працює не так.

Просунути два сайти по одним і тим же запитах не вийде, це суперечить ліцензії Яндекса і Google. Завдання пошукових систем - запропонувати максимально різноманітні результати у відповідь на запит. Якщо пошуковик видасть десять однакових сайтів на першій сторінці, користувачам це навряд чи сподобається. Вони просто підуть шукати далі, на другу сторінку видачі або в іншу пошукову систему. Тому бути монополістом в топ-10 неможливо.

Принципово різні за специфікою послуги розбийте по тематиках. Зробіть, наприклад, окремі сайти з продажу та по ремонту устаткування. Хоча просувати і підтримувати їх не завжди рентабельно. Сторінки одного сайту теж вийдуть в топ, якщо правильно опрацювати структуру розділів.

Якщо хочете бути помітніше на видачу, використовуйте SEO в зв'язці з контекстною рекламою. Так ви займете два законних місця - одне рекламним оголошенням і одне в природній видачі.

Лендінгем, малостранічний сайт

Лендінгем, малостранічний сайт

Як просувати Лендінзі в пошуку? Відповідь коротка - ніяк, або по 2-3 запитам.

Пошукові системи знають, що користувачам більше подобаються сайти з широким асортиментом. За запитом «купити сноуборд» нам показують інтернет-магазини, де є не тільки самі дошки, але і супутнє спорядження: черевики, окуляри, одяг.

Якщо шукаєте ноутбук, вам знадобиться чохол до нього і миша. Якщо вам потрібен диван, ви не купите першу-ліпшу модель, а переглянете кілька сторінок каталогу. Пошуковик намагається передбачити ці потреби і зв'язати їх з вашим запитом.

Лендінгем не може дати широту охоплення, яку дають багатосторінкові сайти. Він спочатку заточений під вузьку потреба. Тому і просувати Лендінзі можна тільки по середньо- і низькочастотних запитах.

Загальний запит типу «купити смартфон» вам не підійде, звужуйте нішу. Використовуйте уточнення: назва конкретної моделі телефону, яку ви продаєте, властивості, параметри, ціну.

У малоконкурентную ніші одностранічнік може вийти в топ, але не робіть ставку тільки на SEO. Лендінзі придумали спеціально, щоб лити на них платний трафік. Якщо у вас Лендінгем - використовуйте контекстну рекламу.

Сайти на конструкторах

Сайти на конструкторах

Ви вирішили заощадити на розробці і створили сайт на Wix, Setup, Ucoz або інший безкоштовній платформі. Це зайняло пару днів, та ще й на просування гроші залишилися. Ну що, давайте швидше робити SEO? Ні, не давайте.

У сайту на конструкторі убогий функціонал, іноді можна навіть блоки поміняти місцями. Він як орендована квартира, де не дозволяється завести собаку.

Використовуючи конструктор, ви отримуєте шаблон із заданою структурою, де Сеошніку просто ніде розвернутися. Максимум - прописати метатеги і накидати ключових слів в тексти.

Для сучасного SEO недостатньо одних оптимізованих текстів. 70% сучасного SEO - це внутрішні роботи по поліпшенню сайту. Сайти-лідери задають стандарти якості, до яких користувачі звикли. Інтернет-магазину необхідний зручний фільтр товарів, сайту по іпотеці потрібен кредитний калькулятор. У різних нішах є must have - функціонал, без впровадження якого просуватися неможливо.

Конструктор не враховує специфіки проекту. Він дає усереднену модель сайту, в яку вам доведеться втиснути свої завдання. На конструкторі можна додавати унікальні модулі, покращувати юзабіліті, оптимізувати код.

Якщо ваш сайт зроблений на конструкторі, ви можете займатися SEO. Але будьте готові до того, що одного разу впретеся в стелю. А коли підкопи засобів і зробите новий сайт, його просування доведеться починати з нуля.

Так як же зробити сайт для SEO?

Не як - а коли. Підключайте до роботи SEO фахівця ще до створення сайту, на стадії проектування. Він допоможе спроектувати структуру на основі семантичного ядра, проаналізує нішу, розповість, що потрібно врахувати і проконтролює роботу програміста.

Ну що, давайте швидше робити SEO?
Так як же зробити сайт для SEO?