Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Лидером топливно–энергетического комплекса Украины стал… учитель

Опубликовано: 08.02.2019

« Лидер топливно–энергетического комплекса Украины » — так называется ежегодный Всеукраинский конкурс, организаторами которого являются Комитет Верховной Рады Украины по вопросам топливно–энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности, Министерство топлива и энергетики, Национальная академия наук Украины и предприятие «Укрэнергосбережение».


Е.Федоров интервью ОКО ПЛАНЕТЫ - Постоккупационная система 24.05

Конкурс проводится в таких номинациях: «Державний діяч», «Вчений», «Керівник підприємства», «Підприємство», «Науково–технічна розробка», «Інноваційний проект», «Інвестиційний проект», «Енергозберігаючий проект», «Природоохоронний проект», «Громадська організація», «Журналіст».

Интересно, что в номинации «Енергозберігаючий проект» лауреатом конкурса стал отдел образования из Рокитновского района Ривненской области. Награду получал заведующий отделом, один из авторов проекта « Підвищення ефективності використання енергоресурсів та коштів на їх придбання в закладах освіти на прикладі відділу освіти Рокитнівського району Рівненської області» Григорий Таргонский.

— Григорий Николаевич, а почему именно Рокитновский отдел образования из отдаленного от областного центра района Ривненской области удостоен столь высокой награды, да еще и в такой номинации?

— Хочу сразу же отметить что речь идет о всей Украине. Дело в том, что лауреатами данного конкурса становятся, как правило, работники НИИ, облэнерго, вообще энергетической сферы деятельности, т.е. именно те, кто непосредственно связан с данной отраслью. И только в 2007 году впервые в истории существования конкурса, а он существует с 2000 года, наш отдел образования как бюджетная организация, впервые в Украине был допущен для участия в этом конкурсе. В данной ситуации основную, и я бы сказал доминирующую роль, сыграл тот факт, что во время подготовки учреждений образования к работе в осенне–зимнее время нам удалось сэкономить около 250 тысяч гривен в бюджете района. Кроме того, впервые за последние годы мы были готовы к работе в зимний период уже по состоянию на 1июля, в то время как в других районах подготовка только начиналась. Таким образом, во время мониторинга по вопросам готовности к зиме работниками областной государственной администрации был замечен этот факт. После дополнительного изучения работы нашей отрасли они нашли интересным для себя, что именно в нашем районе ведется большая работа, связанная с энергосохраняющими технологиями. К таковым относится: замена окон на металлопластиковые, замена крыш на теплосохраняющие, замена устаревших теплотрасс на новые с использованием труб предварительно изолированных, замена устаревших котлов на современные, которые могут работать на отходах местных деревообрабатывающих предприятий.

Все это в комплексе и привело к столь высокому признанию.

— Но, наверное, это не единственный ваш успех?

— Хочу відзначити, що, дійсно, 2007 рік був доволі успішним для відділу освіти Рокитнівської районної державної адміністрації Наш район став переможцем і включений в програму Світового банку по проекту «Рівний доступ до якісної освіти». Всього в Україні включено 6 областей, серед яких і Рівненська. Ну і, як сказав я вище, наш Рокитнівський район включений в перелік районов, які стали переможцями в даному проекті. 5 шкіл району, як очікується, отримають інвестиції по 1 мільйону 100 тисяч гривень кожна на покращення умов навчання. Очікується заміна систем опалення, дахів, установка металопластикових вікон, заміна санвузлів тощо…

— Так, якби кожній школі в Україні зараз по мільйону… Але суворі реалії такі, що на порядку денному стоїть не отримання фінансування, а навпаки, взагалі закриття шкіл. Як, наприклад, в тій же Донецькій та інших областях України. Ви школи закриваєте?

— Хочу зазначити, що на відміну від загальнодержавної ситуації на зменшення населення в нашому районі спостерігається стійка тенденція до приросту. Взагалі, є сільські населені пункти, приріст в яких просто „зашкалює». Так, скажімо, по Глиннівській школі щорічно добавляється 20–25 учнів. В Познанській школі в 1999 році навчалося лише 230 учнів, сьогодні — 450, а вже в 2010 році очікується понад 620 учнів. Я назвав би це не приростом, а скоріше демографічним вибухом. Виникає гостра проблема не закриття, а будівництва шкіл. Адже вже сьогодні в них навчання відбувається в дві зміни, при цьому під класи використовуються майстерні, коридори, тощо. А починаючи з 2010 року виникає потреба навчання в третю зміну, а це по суті навчання вночі!? Тому звертаюся в першу чергу до наших урядовців, Прем’єр–міністра, Президента, Голови Верховної Ради України, аби вони взяли під свою опіку проблему будівництва нових шкіл в зазначених населених пунктах.

— А що, у вас проблема малих шкіл взагалі не існує?

—Ні, є і в нашому районі декілька шкіл I ступеня із невеликою кількістю дітей.

— Яка найменша кількість дітей в одній школі?

— Найменше — то 6 дітей в одній школі. Але ми не ініціюємо закриття шкіл, адже там діти народжуються, молоді люди створюють сім’ї, зрештою, будуються. Якби цього не було, звичайно, вирішували б питання закриття.

— Чи впливає політика на роботу?

— Ви знаєте, дійсно був період в 2005–2006 роках, коли політичний вплив був досить відчутний. Сторожа або прибиральницю міняли лише за приналежність до тієї чи іншої партії (не кажучи про директора школи, вчителів). На щастя, на сьогодні ці питання зняті. Люди високопрофесійно виконують свою роботу. Нам вдалося певним чином відсторонити політику від освіти. Зрештою всі повинні усвідомити, що кожен має займатися своєю справою: лікарі — лікувати, вчителі — вчити, політики займатися політикою. Кожному, як кажуть, своє.

Беседовал Анатолий БУРЫЙ

Довідка :

Таргонський Григорій Миколайович

Народився 28 лютого 1969 року в Рокитнівському районі Рівненської області. Після закінчення школи в селі Біловіж Рокитнівського району в 1988 — 1990 роках проходив службу в навчальному батальйоні берегової частини морської авіації Чорноморського флоту.

З 1990 року працював вчителем в сільській школі Криму. В 1994 році вступив до Сімферопольського Державного університету на заочне відділення історичного факультету (зараз — Таврійський Національний Університет ім. Д.І.Вернадського). В 1997 році повернувся на Рівненщину, де був призначений спочатку заступником, а в грудні 1999 року директором сільської школи. В квітні 2004 року очолив відділ освіти РДА. З квітня 2005 по січень 2007 року — тимчасово непрацюючий.

24 січня 2007 року вдруге призначений на посаду начальника відділу освіти Рокитнівськоі районної державної адміністрації.

Про Григорія Таргонського на нашому сайті згадується тут, а також тут і тут

rss