Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Лікування і профілактика цирозу печінки, його основні симптоми

Опубликовано: 03.09.2018

Цироз печінки — це хронічна патологія, яка характеризується порушенням печінкової функції через руйнування активних клітин. Ці клітини (гепатоцити) замінює міцна сполучна тканина, яка не тільки марна, але й продовжує зростати, порушуючи роботу інших органів і тканин.

Це захворювання займає шосте місце по частоті причин смерті — близько 40 млн. людей у віці від 40 до 60 років помирає від цирозу печінки кожен рік. В основному цим захворюванням страждають чоловіки, у співвідношенні 1:3. Що звичайно ж пов’язане зі зловживанням алкоголю, уживанням шкідливої їжі (чоловіки рідше сидять на дієтах) або важкими умовами праці (хімічні заводи, робота з хімікатами), рідше з вірусними та паразитарними інфекціями (гепатити, аскаридоз).


что будет если пить пиво каждый день у мужчины? Эректильная дисфункция или импотенция? Не всегда!

Симптоматика

Цироз печінки найчастіше протікає без особливо виражених симптомів або маскується під інші хвороби. Спочатку відчувається лише слабкість, швидка стомлюваність, дратівливість, проявляються спалаху істерики або стан меланхолії.

У більшості випадків проявляються розлади травної системи: блювання, нудота, пронос, алкогольна або харчова непереносимість, печія.

У більш просунутій стадії цироз показує наступні симптоми:

судинна сітка у верхній частині тулуба; болі в області живота (особливо праворуч); шкірні крововиливи; почервоніння на долонях; кровотеча на слизових оболонках; шкірний свербіж; суглобова біль.

Щоб не доводити свою печінку, чекаючи більш серйозних симптомів, можна порадитися з фахівцем — лікарем-гепаталогом. Він порадить спеціальні гепатопротектори — препарати, що допомагають при порушенні функцій печінки. Знайти аптеки Києва, у яких можна придбати необхідні медпрепарати або просто порівняти ціни на ці ліки можна за допомогою порталу Аптекин.

Способи лікування

Лікування печінки спрямоване на припинення або уповільнення прогресуючих процесів цирозу і продовження життя. Терапія включає в себе: дієту, медикаментозне лікування, профілактичні заходи та спеціальний режим.

Дієта

При будь-яких печінкових дисфункціях пацієнтам обмежують раціон харчування. У випадку з цирозом призначається дієта № 5, яка поліпшує жовчовиділення, відновлює функції печінки. Раціон розрахований на 5-6 прийомів на день невеликими порціями.

Їжа повинна бути відвареної або паровий. Виключається вживання спиртних напоїв, жирної і смаженої їжі. Сіль дозволяється вживати не більше 10-ти грамів в день, а обмеження по білках дорівнює 100 грам. Обов’язково до вживання велику кількість питної води — близько 1,5 літрів на добу.

Медикаментозне лікування

Якщо причина цирозу — віруси, то в такому випадку використовуються противірусні препарати спрямованої дії. Наприклад, при гепатиті B призначаються препарати з групи альфа-інтерферонів.

При компенсованій і субкомпенсированной формі захворювання лікарі призначають гепатопротектори (Фосфоглив, Есенціале), які містять фосфоліпіди, амінокислоти та інші компоненти, які сприяють відновленню хворого органу.

Для відновлення печінки сприятливі і гомеопатичні препарати у вигляді витягу з чистотілу, вуглекислої магнезії, чілібухі звичайної, розторопші та інше.

У випадках, коли хвороба прогресує, а традиційні методи не допомагають, врятувати людину може лише пересадка донорського органу.

Профілактика

Щоб уберегти свою печінку і уникнути поразки цирозом, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

зменшити споживання спиртних напоїв; вчасно звертатися за лікуванням вірусних інфекцій; не контактувати з гепатотоксичними речовинами (Фенітоїн, Сульфаніламіди); вести активний спосіб життя; обмежувати себе в прийомі жирної та смаженої їжі; частіше виїжджати в зону з екологічно чистим кліматом.
rss