Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Лікування реактивного панкреатиту у дітей

Опубликовано: 29.09.2018

видео Лікування реактивного панкреатиту у дітей

ШДК: Поджелудочная железа. Пути введения лекарств - Доктор Комаровский

Лікування реактивного панкреатиту у дітей йде так само як і при гострій формі. Лікування відбувається при госпіталізації малюка. Якщо звичні методи лікування не допомогли протягом доби, то призначають хірургічне лікування, де відбувається розтин черевної порожнини і протоків підшлункової залози.


Проблемы желчного пузыря и поджелудочной железы - Школа доктора Комаровского

Форми лікування реактивного панкреатиту

При лікуванні застосовуються ферментні препарати - контрикал, спазмолітики, які в основному вводяться внутрішньовенно. Найголовнішим є усунення причини появи захворювання. Якщо панкреатит викликаний захворюванням запального характеру, то варто швидше зупинити прогресування хвороби, тому лікар за показаннями робить призначення антибіотиків. Перше і основне умова при звичному лікуванні, а так само при профілактичних діях повторного розвитку хвороби - дотримання дієти. Якщо поява захворювання було викликано якимось одним продуктом або ж поєднанням продуктів, то потрібно забути про їх застосування з даного моменту назавжди. А також прибрати жирну їжу, копчену, гостру з раціону дитини. Заборонені чіпси і газована вода. Також необхідно дотримуватися умови режиму їжі. Прийом їжі повинен відбуватися кожні 4 години вдень, малими порціями при рівномірному калорійному розподілі на всі порції. Перевагу варто віддавати тим стравам, які приготовлені на пару. Потрібно пам'ятати про те, що дитячий реактивний панкреатит засмутить всю роботу підшлункової залози, постраждає весь шлунок і, загалом, шлунково-кишковий тракт. Ця хвороба веде до порушення жовчного відтоку, тому дуже важливо відразу виявити причину і прибрати її. Батьки повинні прислухатися до свого малюка, до його скарг і не давати їжу насильно, якщо у нього виникли болі або інші супроводжуючі симптоми. Обов'язково надати вимушене комфортне положення - сидячи і викликати швидку допомогу. Дуже важливим є позбавлення дитини від сильних болів. Для цього застосовуються спазмолітичні засоби і анальгетики, які при важкій формі захворювання перші дні ставлять внутрішньом'язово, а при поліпшенні стану починають прийом знеболюючих таблеток.

Система лікування панкреатиту у дітей

{LikeAndRead}

Система заснована на видаленні причин, які викликали розвиток хвороби, спокою підшлункової залози, усунення хворобливих симптомів - болю, блювоти, нудоти.

Ліки застосовуються лише за призначенням лікаря. Звичайно дітям, які хворі панкреатитом, при загостренні хвороби, з метою зупинки підшлункової секреції призначаються спеціальні препарати. Дані препарати, які містять гормон соматостатин, гальмуючий діяльність підшлункової залози, забезпечують її спокій на час, необхідний для відновлення. Він входить до складу препарату - октреотида. Доза октреотида розраховується лікуючим лікарем, виходячи з маси тіла та віку малюка.

Препарат пірензепін знижує секрецію шлункового соку і гальмує роботу підшлункової залози. Панкреатин, фестал, мезим, мають ферменти, що виробляються підшлунковою залозою, тому вони роблять краще травлення і зменшують біль. Для того щоб зняти запалення і поліпшити відтік соків підшлункової залози, застосовують Дюспаталін, добре бореться зі спазмами.

Харчування дітей при панкреатиті

У перші дні після загострення варто вживати рясне пиття і дуже малу кількість протертою їжі, яка легко засвоюється. З раціону дитини потрібно виключити жирне м'ясо і рибу, копчені продукти, міцні бульйони, консервовані продукти, напої з газами, міцний чай, капусту, редис і бобові овочі. Рекомендовані молочні та круп'яні каші, яйця, протерті овочі, сир, дієтичне м'ясо. Харчуватися дитині потрібно не менше 6 разів на день, малими порціями.

Консервативне лікування реактивного панкреатиту суміщають ще й з методами народної медицини.

Висока ефективність від збору з 1 частини звіробою, пустирника і 2 квітів безсмертника.

Для лікування даного захворювання застосовують протягом 50 днів збір, у складі якого є: кора крушини, шавлія, лопух, кореневище пирію, кріп, звіробій, насіння льону, кульбаба, зубчатка та інше.

{/LikeAndRead}

rss