Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Лікування панкреатиту народними засобами в додавання до дієти і ліків

Опубликовано: 29.09.2018

Панкреатит - захворювання підшлункової залози запальної природи. Лікування панкреатиту народними засобами рекомендується лікарями з певними обмеженнями. Справа полягає в тому, що панкреатит, як правило, протікає не один, а є однією з причин або наслідком інших хвороб органів травлення (виразки шлунка, жовчокам'яної хвороби , гепатиту, холециститу, ентероколіту).

Набір народних засобів при панкреатиті не враховує особливості індивідуального людини, її кислотність шлункового соку, наявність каменів в жовчовивідної системі.

Правила лікування народними засобами

Народна медицина розвивалася століттями, методи користуються заслуженою повагою, якщо вони в хороших руках.

Щоб не нашкодити собі в такій серйозній справі, як лікування панкреатиту, необхідно дотримуватися кількох правил.

Перед початком лікування потрібно провести обстеження шлунка, жовчного міхура, потрібно бути впевненим в типі кислотності шлункового соку, у відсутності тіней конкрементів на УЗД. Переконатися в хорошій переносимості народних засобів. Купувати трави тільки в осіб, яким ви довіряєте, в аптеці або збирати самим. Чи не очікувати швидких результатів, налаштовуватися на тривале лікування. Точно дотримуватися рецепти приготування відварів. Дотримуватися не менше трикратного прийому в день. Не всі лікарі володіють способами народного лікування, тому слід звернутися до фахівця-травнику. Ставитися до терапії народними засобами, з тією ж увагою, як до ліків. При погіршенні стану терміново припинити прийом. Не скасовувати самостійно призначених таблеток. Виконувати вимоги дієтичного харчування.

Вилікувати панкреатит тільки народними засобами неможливо.

Методи і засоби лікування

Необхідно застосовувати народну медицину поза стадії загострення, при хронічному перебігу панкреатиту.

Народне лікування панкреатиту включає різні способи впливу.

Аутогенне тренування: допомагає виробити настрій вилікувати хворобу. Відомо, що пацієнти з хронічним панкреатитом часто впадають в депресивний стан, дратівливі, втрачають віру в хороший результат лікування, не мають достатньо сили волі для виконання всіх вимог дієти. Тому аутогенне тренування вимагає щодня вранці при пробудженні і перед сном кілька разів повторювати вголос фрази про любов до життя, віру в свої сили, надії на одужання. Масаж: спосіб масажу стоп відомий в медицині різних країн. У середині зводу стопи знаходяться рефлексогенні зони підшлункової залози. Масаж потрібно проводити щодня вранці сильним натисканням кулака з круговими рухами. Протягом дня можна повторювати, якщо є можливість. Добре покатати босою ногою округлий предмет. Такі рухи викликають приплив крові до підшлунковій залозі, знімають запалення, відновлюють порушений синтез ферментів. Лікування соками: щоб вилікувати панкреатит рекомендовано використовувати тільки свіжі віджаті перед застосуванням соки. Існує старий рецепт змішування по 75 мл морквяного і картопляного соку з двома чайними ложками оливкової олії. Приймати за півгодини до їжі протягом двох місяців. Потім перейти на два місяці на фітотерапію і знову повторити. Застосування муміє: рекомендується розчинити 0,2 г муміє в 1/2 склянки води і пити по два рази на день протягом місяця, повторювати кожні півроку. Гірудотерапія: лікування п'явками проводиться з метою введення в організм хворого натурального гирудина, що сприяє зняттю запалення. Точки установки п'явок - праве підребер'я, зона епігастрію, поперек і крижі. Спочатку їх ставлять через день, потім рідше.

Використання рослинних засобів

Рослинні ліки готують з трави, плодів, листя і стебел, коренів. Призначення фітотерапії при хронічному панкреатиті:

Відомі рослинні засоби: оман, насіння кропу, мати-й-мачуха, золотий вус, плоди глоду, плоди анісу, корінь кульбаби, кукурудзяні рильця, корінь петрушки, трава звіробою, чистотілу, сухоцвіту болотної, квітки триколірної фіалки, кора жостеру.

Вони продаються в аптеках і застосовуються у вигляді зборів (кілька рослинних засобів в упаковці). Такий відвар найлегше заварювати в літровому термосі на ніч. З ранку можна наливати в чашку через ситечко і випивати теплим за півгодини перед їжею по півсклянки.

Любителі самі складають збори з рослинної сировини, в яких одне трав'яниста засіб підсилює інше.

Так можна на вибір використовувати:

квіти ромашки, плоди глоду, листя м'яти, насіння кропу в пропорції 1/2/3/3, приймати після їжі через годину по півсклянки; траву полину, коріння лопуха і оману, квіти ромашки, календули, звіробій, шавлія в рівних кількостях, приймати за півгодини до їжі по півсклянки; листя м'яти, трава чистотілу, кора жостеру і корінь кульбаби в пропорції 3/3/4/4, пити до їжі за півгодини по половині склянки; трава кропиви, польового хвоща, звіробою і плоди шипшини 1/1/1/2 вживаються так само; відомі кукурудзяні рильця рекомендується поєднувати з листям берези, звіробоєм і споришем як 2/2/1/1, засіб приймати по 1/2 склянки перед їдою.

Мається народний рецепт чищення після нападу панкреатиту за допомогою петрушки: півкіло кореня петрушки промити, почистити і дрібно нарізати в каструлю, залити молоком до рівня, ледь покриває рослинна сировина, і поставити топитися в духовку. Продукт вважається готовим, коли молоко загусне. Залишається процідити і випити протягом дня. Протипоказані захворювання нирок і вагітність.

Використання прополісу, як засоби лікування панкреатиту дуже корисно. Він здатний нормалізувати ферментативну діяльність підшлункової залози, усувати пошкодження кишкової флори. Прополіс рекомендовано жувати шматочками по одному кубічному см, або розвести 15 крапель спиртового розчину на півсклянки теплого молока і випити. Вважається достатньою дозою застосування двічі на день протягом тижня.

Лікування панкреатиту вівсяним відваром проводиться після варіння склянки зерен в літрі води приблизно 20 хвилин, відвар потрібно відфільтрувати, пити потроху протягом дня.

rss