Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Мовлення, обличчя, запаморочення: киянам оригінально нагадали про небезпеку інсульту та його перші ознаки (Відео)

Опубликовано: 29.10.2018

Скріншот відео

29.10.2018 19:50

Креативний перфоманс влаштували у вестибюлі станції метро «Золоті ворота» під абревіатурою «Мозок»

Розпізнавати перші прояви інсульту вчили у столичній підземці. До Всесвітнього дня боротьби з хворобою у вестибюлі станції «Золоті ворота» влаштували театральний перформанс. Актори в образах пам’ятників демонстрували, наскільки їм може бути зле через інсульт. Від крововиливу у мозок щороку в Україні потерпає близько сто сорока тисяч осіб (25 киян щодня). Наталка Юрчук – докладніше.

Монумент Батьківщина-Мати впустила свій щит, бо занедужала. Стався інсульт. Ознаки хвороби мають і пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці.

Креативний перфоманс влаштували у вестибюлі станції метро «Золоті ворота» під абревіатурою «Мозок». Кожен актор символізує літеру цього слова, тобто ознаки, за якими можна розпізнати інсульт.

За темою

>

Мозок – це час: Супрун пояснила, чому життєво важливо якнайшвидше надати допомогу людині при інсульті

«Літера «М» – означає мовлення. Раптове порушення мовлення, або розуміння мови. Друга ознака – обличчя – літера «О». Ми можемо перевірити це легко, якщо попросимо пацієнта усміхнутися. Усміхніться будь-ласка. (Статуя посміхається – 5.UA) Крива усмішка. Літера «З» – запаморочення. Пацієнт не може самостійно ходити через хиткість. Його хитає, він наче п’яний, але він нічого не пив», – пояснює лікар-невролог Юрій Фломін.

Наступна літера «О» – очі. Симптом – раптове погіршення зору та остання літера «К» – кінцівки, – оніміння або відмова рук чи ніг. Лікарі твердять, що у разі виявлення хоча б одного із цих проявів – негайно телефонувати 103. Символічним стало і електронне табло на сцені, яке показує 4:30. Саме за цей час необхідно встигнути надати допомогу.

«Якщо пройшло 6, 8 годин – інсульт не лікується. Робиться профілактика ускладнень і лікуються ускладнення», пояснює президент ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» Микола Поліщук.

«Інсульт не розвивається у здорових людей, а на тлі хронічних захворювань, таких, як гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, в першу чергу аретмія, цукровий діабет і ожиріння», – наголошує директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гунзбург.

78- річний Роман Швед три роки тому переніс інсульт. Розповідає, що спочатку три тижні пролежав під крапельницями у лікарні. Однак, марно. Тоді чоловік звернувся до інших лікарів.

«Я почав втрачати баланс. Я попрощався з приятелем, я чую, що моя ліва нога мене не підтримує, а моя ліва рука направлена вниз, підперти не можна. Інсульт – це є так: неправильно їсти, забагато пити – це була моя проблема, курити я вже перестав», – пригадує потерпілий.

Почуте більшість пасажирів метрополітену не лишає байдужими. Хтось пригадує, як у родичів траплялася хвороба, хтось – як переживав її сам.

Щороку у столиці реєструють близько 9 тисяч випадків інсульту. З них дві тисячі – смертельні.

Наталка Юрчук, Анна Кудрявцева, «5 канал»

Відео за темою

rss