Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Запись на прием к врачу
В современном мире мало кто может похвастаться крепким здоровьем. Даже молодые люди зачастую имеют проблемы с организмом, которые являются поводом для обращения к врачу. Количество проблем со здоровьем

Товаров для дома
Таблица из СП 54.13330.2011 « Здания жилые многоквартирные» Указанная в нормах величина воздухообмена должна обеспечиваться для расчетных условий: температура наружного воздуха +5 оС, и температуры

Остекление фасадов зданий в Киеве
При создании подобной конструкции все строительные работы проводятся внутри здания, то есть подъемная спецтехника не требуется. Витражное остекление встречается из пластика и металла. С витражами здание

Светотехническая компания Киев
Раньше мы совершенно не задумывались, насколько важно правильно выбрать, на какую лучше сторону окна в квартире или доме должны быть расположены, так как особой возможности «перебирать харчами» ни у кого

Лечение алкоголизма
Алкоголизм – это разновидность токсикомании, для этого заболевания характерно пристрастие к алкоголю, несмотря на негативные последствия. Людям, которые пьют постоянно и часто уходят в запой, может

Уролог в Житомире
Перечень узких специализаций врачей способен привести пациента в легкое замешательство. Поэтому при любых патологиях вы посещаете участкового терапевта, чтобы он разобрался, куда вас направить дальше.

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Адвокат по долгам
Профессия адвокат является одной из самых старинных. Впервые представители данного дела появились еще в Древнем Риме. В ту эпоху их называли патронами. Часто они не имели достаточного уровня знаний, за

Несумісність по групі крові партнерів при вагітності

Опубликовано: 29.09.2018

Майбутнім батькам, при плануванні вагітності, рекомендується заздалегідь здати аналізи для визначення своїх груп крові і резус-фактора, щоб уникнути можливих конфлікту і ускладнень при зачатті. Навіть якщо вони цього не зробили, то, як тільки майбутня мама прийде на перший прийом в жіночу консультацію, її, все одно, направлять зробити безліч аналізів. І одним з них буде визначення групової та резус-належності крові партнерів.


Our Miss Brooks: First Day / Weekend at Crystal Lake / Surprise Birthday Party / Football Game

Дитина може стати володарем будь-який з груп крові, оскільки при зачатті одночасно відбувається формування чотирьох груп. Найбільший відсоток займає кров батьків. Якщо у батьків група однакова, то, практично, в усіх випадках у малюка вона буде така ж.

Головне про резус-факторі. Що таке «резус-конфлікт» у партнерів і його вплив на плід

Лікарі-гінекологи впевнені в тому, що не так важливо вплив групи крові на зачаття, скільки резус-фактор батьків. Бажано, щоб у майбутніх батьків запис у картках в графі «резус-фактор» була однакова, це допоможе уникнути проблем, які, в іншому випадку, можуть виникнути як при зачатті, так і під час вагітності і навіть після народження малюка.

Тому, якщо заздалегідь стало відомо, що значення резус-фактора у партнерів не збігаються, то перед зачаттям бажано, а іноді просто необхідно, пройти спеціальну терапію для того, щоб запобігти відторгненню плода материнським організмом.

Якщо ж, все-таки, пари з різними резус-факторами уже чекають дитину, і на етапі планування вагітності ніяких превентивних заходів вжито не було, то потрібно дуже уважно стежити за станом плоду протягом всієї вагітності. На сьогоднішній день при своєчасній діагностиці резус-конфлікт можна нейтралізувати шляхом введення на терміні 26-27 тижнів антирезус-імуноглобуліну.

Резус-конфлікт у мами і плоду. У чому небезпека?

Нічого страшного не буде, якщо у вагітної жінки резус-фактор позитивний, а у дитини негативний. Це не повинно хвилювати батьків. Але якщо все навпаки: у мами резус-фактор негативний, а у дитини позитивний - то цілком імовірно, що резус-конфлікт все-таки виникне.

Еритроцити плоду при потраплянні в кров матері можуть сприйматися її організмом чужорідними тілами, що спровокує імунну реакцію. Тому так важливо стежити за рівнем резус-антитіл у майбутньої матері. До 28 тижня вагітності жінка з негативним резус-фактором повинна здавати аналіз щомісяця, після цього терміну - кожні два тижні. Лікарі також особливу увагу звертають на печінку плода: якщо вона збільшена, може виникнути необхідність робити внутрішньоутробне переливання або навіть перервати вагітність.

Тому, якщо говорити про зачаття дитини, то більшість майбутніх батьків, як правило, турбує вплив резус-фактора. Але дуже мало, хто знає про загрози, яку може нести несумісність груп крові мами і майбутньої дитини.

Причини несумісності

Як відомо, I тип крові характерний тим, що в його еритроцитах відсутні антигени А і В, але у них є антитіла? і?. Разом з тим, у решти груп такі антигени є, у зв'язку з чим перша при зустрічі з чужими її середовищі антигенами А чи В, вступає проти них у боротьбу або, так званий конфлікт, в результаті, еритроцити, що містять антигени, руйнуються .

Цей конфлікт якраз і називається імунологічним конфліктом по системі АВ0, або частіше його називають «конфлікт за групами крові».

Хто в зоні ризику?

Конфлікт по групі крові стає можливим, коли у вагітної жінки і майбутньої дитини різні групи (таблиця 1):

У мами I або III - у дитини II; У мами I або II- у дитини III; У мами I, II або III - у дитини IV.

Найбільшої небезпеки піддаються жінки з I типом крові, що виношують малят II або III груп. Це поєднання найчастіше провокує конфлікт по групі крові мами і її малюка, який може стати причиною гемолітичної хвороби новонародженого. Окрему увагу лікарі також звертають на такі поєднання груп крові у партнерів (таблиця 2):

Жінки I групи крові - чоловіки II, III або IV-  Жінки II групи - чоловіки III або IV-  Жінки III групи - чоловіки II або IV груп.

Що ж впливає на конфлікт і його розвиток?

Якщо вагітність проходить благополучно, то такий конфлікт виключений. В основному, завдяки плаценті: плацентарний бар'єр не дає можливості крові матері і дитини змішатися. Але якщо це сталося, то є ризик виникнення гемолітичної хвороби у малюка, через яку часто страждають органи дитини, особливо мозок, нирки, печінка.

Як виявити несумісність, методи лікування та профілактика

Регулярний аналіз може показати несумісність груп. Про несумісність свідчитиме наявність високого рівня антитіл у крові вагітної жінки.

Груповий конфлікт у новонародженого проявляється при спостереженні таких симптомів: анемія, набряки, жовтушність, збільшення селезінки і печінки. Конфлікт чи несумісність завжди потрібно відвідувати лікаря і бути в курсі своєї ситуації.

З метою попередження небезпечних наслідків, до яких може призвести несумісність груп крові, рекомендується часто здавати аналіз крові на гемолізини (специфічні антитіла). При їх наявності, майбутня мама повинна знаходитися в стаціонарі під пильною увагою лікарів.

Гемолітичну хворобу новонародженого необхідно лікувати, щоб уникнути ускладнень. Те, наскільки інтенсивний конфлікт, покаже характер симптоматичних проявів. Щоб переконатися в тому, що конфлікт, все-таки, існує, необхідно провести аналіз на підвищений вміст білірубіну, і в разі його високого показника - вчасно почати лікування.

Тому, щоб уникнути конфлікту і переживань, молодим людям краще всього подумати про зачаття малюка після детального і всебічного планування вагітності, і вже потім, побачивши заповітні смужки на тесті, зі спокійною душею ходити на курси батьків і насолоджуватися дев'ятьма місяцями очікування чуда.

rss