Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Олександр Дмитровський: "Зло поруч" - Інтернет-журнал для молодих і кльових

Опубликовано: 06.11.2018

Сьогодні ми візьмемо бліц-інтерв’ю з Олександром Дмитровським, письменником, членом Клубу любителів україномовної фантастики та куратором збірки містичних оповідань “Світильник Джека”, яка має от-от вийти у світ.

–  Доброго вечора! Розкажіть трохи про збірку “ Світильник Джека” і чому містика?

– Добрий вечір! Ідея створити збірку виникла недавно. Справа в тому, що український читач має практично всі напрямки в літературі, але український хорор чомусь повністю ігнорується видавництвами. Насправді бажаючих читати такий напрям є дуже багато. Тож я та Клуб любителів україномовної фантастики вирішили оголосити про прийом творів до збірки.

То прийом творів ще триває?

– Ні, він закінчився 15 вересня.

А коли збірка вийде у світ? Можливо на сам Гелловін ?

– Ми думали над таким варіантом, але вирішили випустити її трошки раніше! Думаю в 10-х числах жовтня книга вийде у світ.

Якщо не секрет, то хто профінансував збірку? Знайшлись меценати ?

– Я б не хотів занурюватися в організаційні питання щодо виходу книги, але скажу так – якщо не витрачати кошти на лишній непотріб, не бігти за останньою моделлю айфона, планшетами, вдягатися у секонді, не пити, не курити, не шлятись по нічних клубах, то кошти на подібний проект дуже навіть реально відкласти. Збірку фінансує Клуб любителів україномовної фантастики і я в тому числі. Як кажуть: скинулись!

Обкладинка дуже класна! Хто художник?

– Художник з міста Дніпродзержинськ. Його звати Іван Дубровський. Має в своєму арсеналі дуже багато цікавих робіт. Знайшов його випадково, коли переглядав роботи на якійсь з платформ, де художники публікують свої роботи.

Колись я чув таку фразу, що, мовляв, хорор це несерйозна література…

– Ну, ок. А що тоді серйозна література? Якщо хтось хоче читати Ніцше, то він на це має право. Є такі люди, які хочуть прочитати щось інше, “несерйозне”. Коли ми задумались над збіркою, то чітко розуміли, що треба випустити щось таке, з чим би читач відпочив і розважився. В такому ж руслі, між іншим, працює Стівен Кінг. Хорор не така вже й несерйозна література. Ця література нагадує нам скільки психів, неадекватів і зла знаходиться зовсім поруч. Достатньо на вулицю вийти і переконатись. Не літератури жахів треба боятись, а нашої з вами реальності. Зло поруч.

Що можете сказати про українську літературну хорор-школу?

– На мою особисту думку, її нема. Звісно ми можемо повертатися до класиків. Хорор писав Гоголь, Франко, Квітка-Основ’яненко та багато-багато інших. Але їхні твори написані в далекому минулому. Не класиками єдиними. Хочеться прочитати щось від письменників сьогодення. Декілька разів на рік, можна зустріти щось з українського хорору, але такі книги видавці часто маскують під назвою “проза, соціальна проза”. Тож ми вирішили дати шанс молодим і, так би мовити, засвітитись.

–  А яких ще українських хорор-письменників можете порекомендувати?

– Я особисто ще не читав, але рекомендували звернути увагу на Аллу Сєрову “Інший вид”, Євгена Жердія “ТІнь”, Бориса Левандовського “Бабай”.

На завершення, розкажіть, де можна буде придбати збірник?

– Збірник продаватиметься в декількох Інтернет-магазинах. Також книгу можна буде без проблем замовити у нас (Клуб любителів україномовної фантастики) і без закруток.

Спілкувався Джон Войнич.

Вам також буде цікаво

rss