Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Оптимальний перерва між вагітностями

Опубликовано: 29.09.2018

видео Оптимальний перерва між вагітностями

Dragnet: Big Cab / Big Slip / Big Try / Big Little Mother

Для переважної більшості жінок материнство - саме радісна подія, сенс життя. Деякі жінки хочуть мати багато дітей і з успіхом причиняють свою мрію в життя, народжуючи одного за іншим. Інші приходять до розуміння свого призначення в зрілому віці. Треті, після раннього народження дитинки стоять кар'єру і відносини. Але через багато років відчувають гостру необхідність ще народити, як кажуть у народі - для душі. Проте організм по-різному реагує на жіночі бажання. Адже існує оптимальний перерва між вагітностями, порушення якого може призвести до ускладнень.


3000+ Common Spanish Words with Pronunciation

Який перерву лікарі називають оптимальним

{LikeAndRead}

На думку лікарів, між вагітностями оптимальний перерва повинна становити хоча б два роки. Мама за цей час встигає вигодувати грудьми малюка і продовжити лактацію ще як мінімум на рік. Це найсприятливішим чином позначається на здоров'ї малюка і мами. За ці два роки гормональний фон приходить в норму. Якщо було кесарів розтин, то шрам встигає достатньо зажити, щоб витримати нову навантаження.

За спостереженнями медиків, коли жінка народжує з перервою менше двох років, у неї частіше розвиваються ускладнення вагітності (пізній гестоз, анемія, токсикоз), вище ризик невиношування. У цьому випадку доводиться нелегко і раніше народженій дитині. Йому може не вистачати живильних речовин, вітамінів, рідкісних мінералів через припинення грудного вигодовування. Як результат - дитина росте трохи ослабленим, з пониженим імунітетом.

Але й затягувати перерва між вагітностями не варто. Різниця в 2 - 5 років вважається ідеальною. Це оптимальний перерву і на думку лікарів, і на думку дитячих психологів. Адже, народжуючи погодків, жінка змушена управлятися відразу з двома маленькими дітьми, які потребують безумовного уваги. А коли перша дитина старше другого більш ніж на п'ять років, діти виростають у різних поколіннях. Їм через пристойною різниці у віці буває складно по-справжньому зблизитися.

Народжуючи повторно, жінці варто готуватися до важчого виношування і пологів. Так як 2-4 дитина трохи більший і важчий попереднього. Але починаючи з п'ятого, діти дрібнішають, так як організм матері зношується. Основна причина - недотримання оптимального перерви між вагітностями.

Проблеми породіль з дуже великою перервою

Занадто велика перерва між вагітностями (більше десяти років) за спостереженнями лікарів, жінку прирівнює до первородящей. Вважається, що організм вже забуває, як виношувати дитину. Поганим фактором це не назвеш, адже натомість біологічної пам'яті тіла зберігається досвід, швидко згадуються навички догляду за дитиною. Але проблемою може стати вік жінки. Якщо майбутньої матері далеко за тридцять, можливі проблеми зі здоров'ям і породіллі, і плоду, що розвивається.

Кажуть, що протягом другої пізньої вагітності протікає важче перший. Насправді це не аксіома. Перебіг вагітності залежить від багатьох причин. Наприклад, від статі дитини. Помічено, що прояви токсикозу у мам дівчаток і у мам хлопчиків різняться. Якщо другий дитина зачата від іншого чоловіка, він теж може розвиватися зовсім інакше, ніж перший. Але частіше друга вагітність, навіть з перервою більше п'яти років, протікає легше першої. Жінка знає, що її чекає, тому відчуває менше стресів. Душевне благополуччя дуже важливо.

До речі, ворушіння другої дитини жінки відчувають на пару тижнів раніше. Позначається біологічна пам'ять. Радість дотиків дитини вони дізнаються вже на 16 - 17 тижні. Під час першої вагітності тільки самі чутливі майбутні мами відчувають ворушіння плоду раніше 18 тижня вагітності.

Навіщо потрібна перерва між пологами

Шийка матки після перших пологів коротшає. Вона повинна закритися повністю. Якщо у жінки спостерігалася під час першої вагітності істміко-цервікальна недостатність, а тим більше була травма шийки матки, нову вагітність допускати не можна. Обов'язково треба зробити необхідний перерва між вагітностями.

Після попередніх пологів в крові у матері деякий час залишаються антитіла, які здатні спровокувати гемолітичну хворобу плоду. Тому, якщо під час попередніх пологів спостерігався резус-конфлікт, наступну вагітність необхідно планувати. Перед зачаттям обов'язково проходити повне обстеження. Аналіз крові на антитіла під час вагітності доведеться здавати щомісяця. Регулярно проходити УЗД, воно допомагає контролювати стан навколоплідних вод і плаценти.

Перерва після вагітності життєво необхідний жінкам, яким робили кесарів розтин. До двох-трьох років наступна вагітність небезпечна - можуть розійтися шви. Оптимальний перерва - 3-5 років. Але все ж варто підстрахуватися і перевірити стан рубця ультразвуком.

Так само у жінок після кесаревого область прикріплення плодового яйця може збігтися з рубцем. Це небезпечно ускладненим прикріпленням плаценти і фетоплацентарної недостатністю плода. З іншого боку, плацента в більшості випадків справляється. Багато жінок народжують після кесаревого розтину двох і більше дітей. Але все одно, чим більше рубець встигне зарости, згладитися, тим краще.

Ще однією приємною причиною оптимального перерви є зменшення токсикозу. З одного боку, організм ще «пам'ятає» цей стан, з іншого, встигає відновитися. Більш того, токсикозу може не бути і зовсім. Але якщо перерва між вагітностями менше двох років, токсикоз може бути навіть більш вираженим. Особливо, якщо попередня вагітність затьмарювалася підвищеним тиском, набряками, наявністю білка в сечі. Доведеться дотримуватися дієти і водний режим, стежити за вагою і тиском, регулярно здавати аналізи.

Як бачите, дотримання оптимального перерви між вагітностями дуже важливо для протікання вагітності, пологів, здоров'я дитинку і матері.

{/LikeAndRead}

rss