Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

ОРД: Чопська митница

Опубликовано: 13.01.2019

видео ОРД: Чопська митница

Обшук у працівника Львівської митниці ДФС

—> ЕКОНОМІКА від 01.05.15 (16:00)

Вадим Симчера: «Відкритість Закарпатської митниці до бізнес-середовища суттєво впливає на розвиток економіки краю» (ФОТО)


Чопська митниця. Цигарки

Нині молоді керівники – в тренді. Особливо, коли вони максимально сконцентровують свою молодість та завзятість, нові підходи задля успішного керування.

Таким є і 35-річний Вадим Симчера, новий керівник потужної на Заході України — Закарпатської митниці. Розмову ведемо не в чиновницькому кабінеті, а на відкритому повітрі – дивовижній липовій алеї ужгородської набережної Незалежності…



Насамперед, розкажіть, будь ласка, Вадиме Васильовичу, які зміни відбулися після чергової реорганізації, і як працюється під новим дахом потужного фіскального відомства?

Так, торік уряд запропонував реформу податкової та митної відомств, створивши Державну фіскальну службу європейського зразка, підпорядковану Міністерству фінансів. Новостворена служба покликана протидіяти злочинам у сфері економіки. Основні зміни, які відбулися відтоді, полягають, насамперед, у спрощенні податкової системи та значному скороченні кількості податків і зборів. Крім цього, надано переваги подання звітності в електронному вигляді та безкоштовне отримання послуг електронного цифрового підпису. Це дає бізнесу працювати виключно в законодавчому полі.

Слід зазначити, що серед пріоритетів цієї реорганізації, безумовно, — наповнення бюджетів, розширення діалогу з платниками податків та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, зменшення тиску на їх бізнес, а також скорочення перевірок.

Враховуючи, що зоною діяльності митниці є вся Закарпатська область, для зручності суб’єктів ЗЕД та громадян, що переміщують товари і транспортні засоби, діють 14 митних постів.

Після стрімкого падіння гривні, чи знизилась кількість імпортних вантажів, чи не перейшов бізнес у «тіньову» економіку через валютне навантаження при розмитненні товарів, та й зрештою, чи не відбувся значний відтік суб’єктів ЗЕД на Закарпатті?

Нині у зоні діяльності Закарпатської митниці акредитовано понад три тисячі учасників ЗЕД, з яких близько 750 щомісячно здійснює зовнішньоторговельні операції. Із загальної кількості оформлених митних декларацій 93,4% скористалися правом електронного декларування, а в пунктах пропуску взагалі стовідсоткове оформлення.

Обсяги оподаткованого імпорту за перші чотири місяці, у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом, у вартісному виразі зменшилися на 55 мільйонів доларів США, та у ваговому виразі — на майже 10 тисяч тонн.

Серед основних бюджетоформуючих підприємств області флагманом, безперечно, залишається ПрАТ «Єврокар». Його стабільна робота є одним з основних факторів, що впливає на обсяги податків, які спрямовуються митницею до бюджету. Також потужними платниками податків є підприємства «Самсунг Електронікс Україна», “Окко-Бізнес Контракт”, «Порше Україна», “Електролюкс ЛЛС”, “Мішелін Україна”.

Варто відмітити, що, попри складну економічну ситуацію в країні, відтоку суб’єктів ЗЕД, які здійснюють зовнішньоекономічні операції в зоні діяльності Закарпатської митниці, не відбулося. Це, насамперед, пов’язано із географічним розташуванням митниці, яка діє на стику чотирьох кордонів з країнами ЄС, функціонуванням значної кількості пунктів пропуску на державному кордоні, логістикою перевезення товарів. Відтак, за рахунок митного оформлення товарів суб’єктами ЗЕД сплачено понад 580 мільйонів гривень. Це вдвічі більше, ніж торік. Тому відкритість Закарпатської митниці до бізнес-середовища суттєво впливає на розвиток економіки краю.

Що отримав бюджет від співпраці закарпатських митників та підприємців? Чи нема скарг на штучне затягування при оформленні вантажів?

Співпраця митниці і бізнесу нині спрямована на підтримку та розвиток підприємництва на Закарпатті, міжнародної торгівлі в цілому. Тому ми всіляко сприяємо економічному зростанню та фінансовому наповненню державної скарбниці. А її ефективність якраз і залежить від плідної та злагодженої співпраці митниці та бізнесу, прискорення процедур митного контролю та оформлення, недопущення безпідставних затримок при здійсненні митних формальностей. Як приклад, наведу кілька цифр. За січень-квітень 2015 року вже перераховано понад890 мільйонів гривень податків. Від торічних показників, це на 395 мільйонів більше. От вам і співпраця…. (посміхається – авт.)

З початку року зафіксовано 10 звернень представників бізнесу до інформаційного сервісу «Пульс» з приводу затримки у здійсненні митного оформлення або пропуску товарів. У жодному випадку порушень з боку посадових осіб митниці виявлено не було.

Поговоримо про митний пост-аудит. Відомо, що нині заборонені перевірки бізнесу, але ж ми знаємо, є й недобросовісні підприємці, які звітують недостовірні дані про свою діяльність… Як протидієте шахрайству?

Сьогодні поняття митного аудиту сприймається як механізм мінімізації митних процедур під час пропуску товарів через митний кордон. А також — здійснення митного контролю у вигляді подальшої поглибленої документальної перевірки у суб’єкта ЗЕД після факту митного оформлення. Зазначу, що це сприяє прискоренню товарообігу, створює зручні умови для ведення прозорого бізнесу, заохочує доброчесних учасників експортно-імпортних операцій.

У ході таких перевірок закарпатські митники переконуються у правильності заповнення декларацій, їх митної вартості та достовірності, законності ввезення товарів на митну територію України або за її межі, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Нині контрольно-перевірочні роботи зосереджено в управлінні податкового та митного аудиту територіального органу ДФС у Закарпатській області, до повноважень яких віднесено проведення та координацію документальних перевірок у сфері і податкового, і митного законодавства. У митницях підрозділи аудиту ліквідовані ще в червні 2013 року.

Поговоримо про болюче питання — корупцію на митниці. Чи є випадки вимагання хабарів від підприємців за безперешкодне митне оформлення ввезених в Україну товарів. Як з цим боретеся? Як дієте, коли суд виправдовує інспекторів, яких зловили на гарячому…

Дякую за актуальне запитання. Мені приємно зазначити, що за останні два роки на нашій митниці не зафіксовано жодного випадку вимагання інспекторами від підприємців неправомірної вигоди за безперешкодне митне оформлення ввезених на митну територію України товарів.

Тим не менше, аби попередити факти корупції, на митниці постійно вживаються всі заходи впливу до працівників, які свідомо порушують законодавство. Постійно наголошуємо особовому складу на необхідності дотримуватися елементарних правил етики та культури поведінки під час роботи як з громадянами, так і з суб’єктами ЗЕД.

Буквально днями під час внутрішньої перевірки на митному посту «Вилок» вивели на чисту воду одного з працівників. Комісія встановила незаперечні факти внесення, а потім вилучення відомостей про зворотне вивезення дванадцяти автівок. Такі дії інспектора спричинили державі матеріальних збитків. Зокрема, громадянами не було сплачено за порушення митного законодавства 34 тисячі гривень штрафів, а до бюджету не надійшли податки, передбачені при ввезенні цих транспортних засобів на митну територію України для вільного обігу.

Тож за вчинення одноразового грубого порушення трудових обов’язків інспектора звільнено з митниці. Наскільки мені відомо, за матеріалами службового розслідування в рамках кримінального розслідування суд призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки. Також за вироком суду його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та призначено штраф.

Хотів би зазначити, що на сьогодні є невирішені питання корупційних фактів на митниці. Йдеться про випадок отримання неправомірної вигоди в сумі 500 доларів США інспектором митного посту «Тиса» ще за часів Чопської митниці Міндоходів. Горе-митник вирішив «посприяти» співвітчизнику у безперешкодному ввезенні на митну територію України двох вживаних автомобільних двигунів. За результатами службового розслідування посадову особу звільнено із займаної посади. Матеріали службового розслідування скеровані до прокуратури Закарпатської області.

Інший випадок стався у березні, коли на митному посту «Лужанка» працівники прокуратури вилучили 9 тисяч гривень. За попередньою інформацією, кошти надані інспекторам за безперешкодний перетин кордону автомобілів із взуттям. За цим фактом у митниці проводиться службове розслідування.

Що стосується тих осіб, яких виправдав суд, наші юристи вживають всі процесуальні заходи, спрямовані на доведення позиції митниці з цього питання.

І в продовження теми, чи готові Ваші підлеглі до майнової люстрації, адже не секрет, що серед них є й мільйонери. Громадськість досі сприймає тезу, що митники часто ставляться до своїх обов’язків не як до відповідальної роботи, а як до можливості заробляння…

Відповідні запити стосовно всіх посадових осіб Закарпатської митниці ДФС направлені до органів перевірки. На сьогодні підготовлені результати стосовно 43 осіб. Довелось вже звільнити трьох посадових осіб на підставі довідок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених у законі «Про очищення влади». Встановлено, що у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік митник вказав недостовірні відомості щодо наявності майна, набутого за час перебування на посадах.

До слова, всі декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру посадових осіб, стосовно яких проводиться перевірка, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Головного управління ДФС у Закарпатській області.

На що Закарпатська митниця «не дає добро»? Які найбільше порушення фіксують закарпатські митники на кордоні? До яких нетрадиційних схем вдаються контрабандисти? І які «покарання» несуть потім за вчинені порушення митних правил…

З початку року закарпатські митники склали понад 700 протоколів про порушення митних правил на суму майже 11 мільйонів гривень. Серед найбільш резонансних є 13 справ, де вартість предметів правопорушення складає понад 6 мільйонів гривень. Це і прихована валюта на 20 тисяч доларів, різний асортимент товару з неправдивими відомостями, недекларування 8-ох мотоциклів, переміщення автомобілів з підробленими документами, тайники із сигаретами.

Зазначу, що за вчинені правопорушення встановлені суворі санкції. До прикладу, переміщення товарів через кордон з приховуванням від митного контролю тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та з конфіскацією, а також автомобілів із спеціально виготовленими сховищами. Як бачимо, санкція за вчинене правопорушення є безальтернативною та достатньо суворою.

Яка на сьогодні ситуація з вилученим майном, яка доля конфіскованих автівок, товарів?

Нині на складах митниці зберігається вилучене майно на загальну суму понад 45 мільйонів гривень. Конфісковане за рішеннями суду складає близько 30%, автотранспорт — 56% решта – продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби та товари широкого вжитку та інше майно. Цьогоріч митниця вже передала для розпорядження органам ДВС Закарпатської області конфісковане майно на суму 1,7 мільйонів гривень.

Останнім часом з’явилася надія на оновлення закарпатських пунктів пропуску. Поділіться, які митні пости невдовзі реконструюють, за чиї кошти, і чи з’являться нові переходи…

Заплановано реконструкцію кількох міжнародних пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною, Румунією та Словаччиною. Зокрема, це митні пости «Лужанка», «Дяково» та «Ужгород». Лише на реконструкцію КПП «Ужгород»-«Вишнє Нємецьке» Євросоюз виділив понад 3,5 млн. євро. Планується удвічі розширити пункт пропуску на виїзд і додати одну смугу на в’їзд. Це дозволить пропускати щодня 5 тисяч автомобілів. Крім того, вже є проект створення КПП на воді. У районі пункту пропуску «Вилок» буде створено спеціальний митний пост для каноїстів. Особливо актуально це у літній період. Із держбюджету на ці потреби планують виділити 1 мільйон гривень.

Успіхів Вам та вагомих здобутків Вашому колективу! Дякую за відверту розмову.

Розмовляла Вікторія Сенгетовська

ФОТО Павла БІЛЕЦЬКОГО

Довідково:

Закарпатська митниця вважається найширшими Західними воротами України, бо розташована на стику кордонів з чотирма країнами Євросоюзу: Польщі, Словаччини, Угорщини й Румунії. Протяжність митного кордону у зоні діяльності митниці становить 467 км, де функціонує 19 пунктів пропуску. Кількість осіб, які здійснюють операції з товарами і знаходяться на обліку у митниці, становить 3152, з них 1192 здійснювало зовнішньоторговельні операції з початку року.

Упродовж січня=квітня п.р. через 9 пунктів пропуску для автомобільного сполучення пропущено майже 100 тис. автомобілів, в основному – легкові транспортні засоби. Також пропущено понад 202 тис. вантажних та 2,8 тис. пасажирських вагонів, 13 літаків, 8,1 тис. тонн вантажів.

Керівник митної установи – Вадим Симчера. Народився 30 червня 1980 року в м. Ужгород, Закарпатська область. Закінчив УжНУ, за спеціальністю – правознавство.

З 2004 року розпочав працювати в митній службі на посаді інспектора вантажного відділу митного поста «Чоп-залізничний» Чопської митниці. Відтоді працював на різних постах і посадах, в тому числі три роки начальником відділу персоналу Чопської митниці. У листопаді 2014 року призначений на посаду начальника Закарпатської митниці ДФС.

Одружений, виховує донечку

See more at: http://uzhgorod.net.ua/news/77726#sthash.KBZIRr9M.dpuf

rss