Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

ВНЖ, ПМЖ и Гражданство Испании
В миграционном законодательстве резидент — это тот, у кого есть разрешение на проживание в стране, в налоговом праве — тот, кто стоит на учете в налоговом органе и платит различные налоги. Человек может

Услуги электрика цена
Вы должны знать, что самым лучшим вариантом ремонта поврежденных участков электропроводки будет  полностью заменить поврежденный участок от распределительной коробки до розетки или выключателя. Но эта

Агро объявления
Ухоженные фермы и поля сегодня являются непременным атрибутом наших ландшафтов. А в основе этого великолепия лежит неустанный труд аграриев и доступ к надежным источникам информации. Важной составляющей

Заказ такси в Киеве от 30 грн
Если вы одиноки и мечтаете встретить достойного мужчину – эта статья для вас. В ней мы расскажем, что следует сделать, чтобы привлечь в свою жизнь любовь. Шаг 1 Как привлечь достойного мужчину - Поменяйте

Хостел
Нашим современникам довольно часто приходится путешествовать и проводить немало времени вне дома. Разумеется, даже вдали от дома хочется чувствовать себя в комфорте и в уютной, приятной обстановке. Несмотря

Организация детских праздников Одесса
Сценарий любого веселья должен быть легким для восприятия, увлекать маленьких зрителей и радовать их. Игры и развлечения должны быть доступными (правила понятны для всех детей, учтены возможности их исполнения),

Складская техника
На данный момент любое функционирование склада практически невозможно представить без специальной техники и прочего оборудования. Особенно это важно на больших складах, так как с помощью спец. оборудования

Штабелер электрический самоходный
Описание Штабелер представляет собой складское оборудование, предназначенное для подъема, перемещения и группировки грузов, которые слишком тяжелы для ручной транспортировки. Основной задачей штабелера

Озеро Балатон, відпочинок в Угорщині » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

Казкова краса узбережжя, теплі прозорі води озера та цілющі джерела перетворили цей курорт в дуже популярне місце відпочинку не тільки для місцевого населення, але й для туристів зі всього світу. Виноградники, ліси, старовинні міста і маленькі села овіяні безліччю романтичних і деколи загадкових історій про це місце.

Розташоване озеро Балатон, найбільше прісноводне озеро Європи, на Середньодунайської рівнині, від нього до Будапешта 100 км. Ширина Балатону - 14 км, а площа - 600 кв. км, максимальна глибина озера - 12,4 м. Узбережжя має протяжність - 195 км. Південний берег озера досить рівний, а на північному березі розташовано кілька неглибоких заток, а також великий півострів, під назвою Тихань.


Українські діти оздоровлюватимуться в Угорщині

Кліматичні умови Балатону

Помірний континентальний клімат створює сприятливі умови відпочинку на Балатоні. А вода в озері прогрівається влітку навіть до 29 ° С. Влітку середня температура повітря зазвичай тримається на позначці + 25 ° C, а взимку -10 ° C. Грози на Балатоні в теплий період року зовсім не рідкість. А в теплі літні вечори температура води в озері часто буває вище температури повітря.

Історія появи і розвитку Балатону

Колись дуже давно, мільйони років тому, на місці величезного озера Балатон було море. Морське дно, в результаті геологічних зрушень, піднялося, а активна діяльність вулканів значно змінила ландшафт. Пізніше на Балатоні мешкали слов'янські, кельтські, фракійські та германські племена, жили римляни.

Угорці захопили регіон на початку X століття. У 1019 році Святий Іштван побудував на березі абатство Залаваре. Король Андраш I в 1055 році також вибудував абатство, розташувавши його на мальовничому півострові Тихань. Уздовж всього північного берега величезного озера Балатон в XVI столітті були збудовані фортеці.

Розвиток туризму на Балатоні почалося у XVIII столітті, саме тоді невеликі села на узбережжі перетворилися на маленькі курортні містечка, в яких відпочивала і весело проводила час австрійська і угорська аристократія. По початку особливо привабливими для відпочиваючих були лише цілющі мінеральні джерела, але пізніше увійшло в моду і купання у водах самого озера. У середині XIX століття на озері Балатон відкрилося судноплавне рух. А вже до кінця XIX століття життя на узбережжі вирувало і кипіло завдяки розвитку не тільки судноплавства, а й залізничного транспорту.

Цікаві озера Балатон

Кестхей - це найперший місто, який був побудований на березі Балатону. Тут розташовується розкішний палац сімейства Фештетич, який прийнято вважати найкрасивішим палацом Угорщині, за величиною він третій у країні. На сьогоднішній день тут проводяться різні міжнародні конференції та семінари, а також знамениті концерти класичної музики. Заснована в кінці XVIII століття палацова бібліотека носить назву "Гелікон" і налічує у своїй колекції більше, ніж 52 тисячі томів.

Тапольца - невелике містечко, яке розташоване за гірській височиною Святого Дьордя. Його основною визначною пам'яткою є тапольцская озерна печера, що утворилася дуже давно в результаті діяльності вулканів.

Храм Святого Імре розташований в Бадачоньтомае вважається першим базальтовим храмом Центральної Європи.

Шиофок - це, мабуть, самий великий і значний курортний центр на всьому південному узбережжі озера Балатон. Саме тут народився знаменитий композитор Імре Кальман, у музеї, присвяченому його життю та творчості можна побачити рояль маестро та його особисті речі.

Тихань - вся територія цього півострова є природоохоронною зоною. Майже сто років тому тут були побудовані монастир і церкву. Хоч від старої церкви і залишилися лише потужні колони, на її місці звели барочну церква-монастир.

Цілющі джерела Балатону

На всьому узбережжі навколо озера безліч сірководневих джерел, але особливою популярністю у туристів користується Хевізскій джерело, який розташований біля основи Кестхейскіе гірського масиву. Тут температура води в джерелі-гейзері становить 38 ° С. Цілющі мінеральні води застосовуються для лікування захворювань опорно-рухового апарату, ревматичних хвороб, порушень нервової та м'язової систем організму, а також при гінекологічних проблемах.

Залакарош - теж один із популярних лікувальних комплексів, в якому є басейни з термальною і лікувальною водою. Купання в таких басейнах є прекрасним засобом зняття втоми і підвищеної нервової напруги, воно також показане при хворобах опорно-рухового апарату. Дітям, втім, також як і дорослим, буде цікаво скупатися в басейні з водними атракціонами.

Транспортне сполучення Балатону

Між північним і південним берегом озера курсує пором, він ходить з містечка Сантод. В Будапешт з Балатону веде досить сучасна двосмугова автострада.

Активний відпочинок на Балатоні

Якщо ви вирішили зробити свій відпочинок активним, то на Балатоні для цього створені всілякі умови. Особливо популярні тут, звичайно ж, вітрильний спорт і серфінг. Ви можете також не відмовляти собі в задоволеннях звичних, таких як теніс або міні-гольф. На Балатоні процвітає рибна ловля. Ви можете зайнятися верховою їздою і досліджувати мальовничі околиці, а можете велоспортом або стрільбою.

Розважальні масові заходи на Балатоні

Щороку в липні місяці в Шиофок проходить популярний фольклорний фестиваль, який називається "Золота раковина". Але це далеко не єдине розважальний захід на узбережжі. З травня аж до вересня щотижня тут влаштовується якесь яскраве барвисте шоу, таке як торжество на честь відкриття сезону або свято підняття вітрил, різні фестивалі, зустрічі та історичні ігри. Дуже популярний і знаменитий у всій Європі бал на честь іменин Анни, який традиційно проводиться вже протягом ста п'ятдесяти років.

Покупки і кухня на Балатоні

Магазини. Найпопулярнішим і приємним сувеніром традиційно вважається пляшечка відомого балатонского вина. Рецептура виготовлення прекрасних виноградних вин має своє коріння ще в часах, коли Балатон населяли римляни, саме вони завезли сюди виноград, завдяки чому чудову якість місцевої продукції виноробства - це заслуга тисячолітніх традицій.

Ресторани. Узбережжя озера буквально всіяне безліччю невеликих, але дуже затишних трактирів, в яких під традиційну циганську музику можна покуштувати не тільки знамениті місцеві вина, але і страви справжньої балатонского кухні - це гостра угорська вуха, сом та сріблястий судак.

Балатон - не тільки чудове величезне озеро, а й прекрасне місце відпочинку, де можна корисно і приємно провести довгоочікувану відпустку.

Романчукевич Тетяна

для жіночого журналу. ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове

rss