Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Цифровые принтеры
Практически у всех, кто переключается с традиционных печатных машин на цифровую печать, есть свои преимущества в стоимости и времени. С помощью цифровой печати исключаются расходы на печатные формы,

Страховка за границу
Не паниковать и обратиться в полицию. Там вы напишите заявление, с которым нужно отправиться в консульство. Здесь вам оформляют временное удостоверение личности. Вы же взяли с собой внутренний паспорт

Кредит online
Обращаясь в банк, стоит помнить, что платежеспособность и отличная кредитная история – не самое главное. В случае оформления кредита актуальна старинная поговорка: «Встречают по одёжке…». Ведь заявку

Khmelnytskyi.one
Сложности нашего мира стимулируют каждого человека делать все возможное для того чтобы твердо стоять на ногах и чувствовать себя в жизни уверенно. Для этого нужно обладать достаточным объемом полезной

Kyivone.com
Как же в наше время избежать обмана и где черпать достоверную информацию, чтобы чувствовать себя уверенно и комфортно? Сегодня это возможно только в случае обладания большим объемом полезной и правдивой

Сайты Киева
Никогда и никто не станет спорить с тем, что хорошо чувствовать себя в этом мире, можно только научившись правильно пользуясь информацией и знать где ее найти. Наиболее удобным и надежным источником

Стоматология Теремки Киев
В жизнь каждого ребенка приходит момент, когда родители ведут его к стоматологу. Но как сделать так, чтобы ни малыш, ни родители не получили психологическую травму? Чтобы он, впоследствии, не боялся идти

Odesa.one
Любой человек хочет быть уверенным в завтрашнем дне и понимать, чего ему ждать от будущего. А это возможно в наше время только обладая достаточным объемом полезной и правдивой информации. Понятно что

Озеро Балатон, відпочинок в Угорщині » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

Казкова краса узбережжя, теплі прозорі води озера та цілющі джерела перетворили цей курорт в дуже популярне місце відпочинку не тільки для місцевого населення, але й для туристів зі всього світу. Виноградники, ліси, старовинні міста і маленькі села овіяні безліччю романтичних і деколи загадкових історій про це місце.

Розташоване озеро Балатон, найбільше прісноводне озеро Європи, на Середньодунайської рівнині, від нього до Будапешта 100 км. Ширина Балатону - 14 км, а площа - 600 кв. км, максимальна глибина озера - 12,4 м. Узбережжя має протяжність - 195 км. Південний берег озера досить рівний, а на північному березі розташовано кілька неглибоких заток, а також великий півострів, під назвою Тихань.


Українські діти оздоровлюватимуться в Угорщині

Кліматичні умови Балатону

Помірний континентальний клімат створює сприятливі умови відпочинку на Балатоні. А вода в озері прогрівається влітку навіть до 29 ° С. Влітку середня температура повітря зазвичай тримається на позначці + 25 ° C, а взимку -10 ° C. Грози на Балатоні в теплий період року зовсім не рідкість. А в теплі літні вечори температура води в озері часто буває вище температури повітря.

Історія появи і розвитку Балатону

Колись дуже давно, мільйони років тому, на місці величезного озера Балатон було море. Морське дно, в результаті геологічних зрушень, піднялося, а активна діяльність вулканів значно змінила ландшафт. Пізніше на Балатоні мешкали слов'янські, кельтські, фракійські та германські племена, жили римляни.

Угорці захопили регіон на початку X століття. У 1019 році Святий Іштван побудував на березі абатство Залаваре. Король Андраш I в 1055 році також вибудував абатство, розташувавши його на мальовничому півострові Тихань. Уздовж всього північного берега величезного озера Балатон в XVI столітті були збудовані фортеці.

Розвиток туризму на Балатоні почалося у XVIII столітті, саме тоді невеликі села на узбережжі перетворилися на маленькі курортні містечка, в яких відпочивала і весело проводила час австрійська і угорська аристократія. По початку особливо привабливими для відпочиваючих були лише цілющі мінеральні джерела, але пізніше увійшло в моду і купання у водах самого озера. У середині XIX століття на озері Балатон відкрилося судноплавне рух. А вже до кінця XIX століття життя на узбережжі вирувало і кипіло завдяки розвитку не тільки судноплавства, а й залізничного транспорту.

Цікаві озера Балатон

Кестхей - це найперший місто, який був побудований на березі Балатону. Тут розташовується розкішний палац сімейства Фештетич, який прийнято вважати найкрасивішим палацом Угорщині, за величиною він третій у країні. На сьогоднішній день тут проводяться різні міжнародні конференції та семінари, а також знамениті концерти класичної музики. Заснована в кінці XVIII століття палацова бібліотека носить назву "Гелікон" і налічує у своїй колекції більше, ніж 52 тисячі томів.

Тапольца - невелике містечко, яке розташоване за гірській височиною Святого Дьордя. Його основною визначною пам'яткою є тапольцская озерна печера, що утворилася дуже давно в результаті діяльності вулканів.

Храм Святого Імре розташований в Бадачоньтомае вважається першим базальтовим храмом Центральної Європи.

Шиофок - це, мабуть, самий великий і значний курортний центр на всьому південному узбережжі озера Балатон. Саме тут народився знаменитий композитор Імре Кальман, у музеї, присвяченому його життю та творчості можна побачити рояль маестро та його особисті речі.

Тихань - вся територія цього півострова є природоохоронною зоною. Майже сто років тому тут були побудовані монастир і церкву. Хоч від старої церкви і залишилися лише потужні колони, на її місці звели барочну церква-монастир.

Цілющі джерела Балатону

На всьому узбережжі навколо озера безліч сірководневих джерел, але особливою популярністю у туристів користується Хевізскій джерело, який розташований біля основи Кестхейскіе гірського масиву. Тут температура води в джерелі-гейзері становить 38 ° С. Цілющі мінеральні води застосовуються для лікування захворювань опорно-рухового апарату, ревматичних хвороб, порушень нервової та м'язової систем організму, а також при гінекологічних проблемах.

Залакарош - теж один із популярних лікувальних комплексів, в якому є басейни з термальною і лікувальною водою. Купання в таких басейнах є прекрасним засобом зняття втоми і підвищеної нервової напруги, воно також показане при хворобах опорно-рухового апарату. Дітям, втім, також як і дорослим, буде цікаво скупатися в басейні з водними атракціонами.

Транспортне сполучення Балатону

Між північним і південним берегом озера курсує пором, він ходить з містечка Сантод. В Будапешт з Балатону веде досить сучасна двосмугова автострада.

Активний відпочинок на Балатоні

Якщо ви вирішили зробити свій відпочинок активним, то на Балатоні для цього створені всілякі умови. Особливо популярні тут, звичайно ж, вітрильний спорт і серфінг. Ви можете також не відмовляти собі в задоволеннях звичних, таких як теніс або міні-гольф. На Балатоні процвітає рибна ловля. Ви можете зайнятися верховою їздою і досліджувати мальовничі околиці, а можете велоспортом або стрільбою.

Розважальні масові заходи на Балатоні

Щороку в липні місяці в Шиофок проходить популярний фольклорний фестиваль, який називається "Золота раковина". Але це далеко не єдине розважальний захід на узбережжі. З травня аж до вересня щотижня тут влаштовується якесь яскраве барвисте шоу, таке як торжество на честь відкриття сезону або свято підняття вітрил, різні фестивалі, зустрічі та історичні ігри. Дуже популярний і знаменитий у всій Європі бал на честь іменин Анни, який традиційно проводиться вже протягом ста п'ятдесяти років.

Покупки і кухня на Балатоні

Магазини. Найпопулярнішим і приємним сувеніром традиційно вважається пляшечка відомого балатонского вина. Рецептура виготовлення прекрасних виноградних вин має своє коріння ще в часах, коли Балатон населяли римляни, саме вони завезли сюди виноград, завдяки чому чудову якість місцевої продукції виноробства - це заслуга тисячолітніх традицій.

Ресторани. Узбережжя озера буквально всіяне безліччю невеликих, але дуже затишних трактирів, в яких під традиційну циганську музику можна покуштувати не тільки знамениті місцеві вина, але і страви справжньої балатонского кухні - це гостра угорська вуха, сом та сріблястий судак.

Балатон - не тільки чудове величезне озеро, а й прекрасне місце відпочинку, де можна корисно і приємно провести довгоочікувану відпустку.

Романчукевич Тетяна

для жіночого журналу. ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове

rss