Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Повінь Паводок Стрімке водний потік | Як рятуватися при повені Небезпечні ділянки Ущелини Гори Русла річок

Опубликовано: 06.02.2019

видео Повінь Паводок Стрімке водний потік | Як рятуватися при повені Небезпечні ділянки Ущелини Гори Русла річок

Паводок та льодові затори на річках. Наслідки відлиги на Закарпатті

На шляху людини, що виживає в екстремальних умовах можуть виникати різні перешкоди і небезпеки, аж до самих непередбачуваних і смертельно небезпечних. І тим небезпечніше може бути для людини якесь явище природи, чим воно несподіваніше. Сьогодні ми поговоримо про одне з найбільш несподіваних і небезпечних для мандрівника явищ - паводок, повінь .



Під час мандрівок людина може рухатися по різних рельєфах і місцевостях. Серед іншого, можна опинитися в пересохлих руслах річок, біля берегів невеликих річечок та гірських струмків, в ущелинах, каньйонах і в інших місцях, близьких до водойм. Ви можете нічого не підозрювати, струмочок, вздовж якого ви йдете, може виглядати дуже скромно, суха ущелина може ні на секунду не натякати на наближення води , але паводок може бути близько, занадто близько.


Закарпаття потерпає від нищівної негоди

Якщо у верхів'ях гір або на прилеглих пагорбах пройшли рясні дощі , яких і близько не було в низовинах або різко почали танути сніги - то вниз, по руслах струмків та річок спрямовується руйнівний, дикий потік. Опинитися на шляху такого водного потоку - вірна загибель.

У рівнинних місцевостях паводки виглядають менш руйнівно. Вода може піднятися на кілька метрів за більш тривалий час, що знижує небезпеку. Однак, якщо невдало розбити табір у заплаві річки, то за ніч можна добряче промокнути. І все ж найбільш небезпечні паводки в гористій місцевості, зі значним перепадом висот.

Врятуватися від різкого паводку - практично неможливо. Навіть почувши шум потоку, що несеться - у вас не більше 3-5 секунд, цього мало, щоб вибратися на безпечну ділянку. Так що, завжди слід переміщатися по руслах річок і ущелинах, якомога уважніше і максимально швидко залишати ці ділянки ризику. Також слід ретельно підбирати ділянки для ночівлі. Намагатися влаштовуватися на крутих берегах річок. Нізащо не зупинятися в заплаві, низинах, в місцях з явними ознаками минулих повеней: поваленими деревами, завалами, топляку, корінням на кущах і деревах, що висять у повітрі, наче, вода була високо, а потім відступила.

 

 

rss