Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Приватизація квартири: документи і процедура

Опубликовано: 08.10.2018

видео Приватизація квартири: документи і процедура

Які необхідні документи на приватизацію квартири

Законодавством передбачено, що кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у власність щонайбільше 21 кв. м житла. Додатково надають 10 кв. м на родину. За перевищення вказаної норми необхідно доплатити: базова ціна 1 кв. м складає 18 коп. незалежно від району міста або категорії житла. На новонароджених також нараховується норма площі, яка передається у власність безоплатно.



 

Передача займаних квартир здійснюється у спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів родини, що постійно мешкають у цій квартирі, зокрема тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку).


ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ - ПОРАДА АДВОКАТА

 

Усі повнолітні члени родини повинні з'явитися в жеку і за присутності начальника жеку поставити свої підписи на заяві про те, що вони беруть участь у приватизації житла. Приватизувати квартиру потрібно на всіх членів родини, адже якщо хтось із прописаних мешканців відмовляється стати власником, у приватизації відмовляють усім.


Как приватизировать квартиру в 2018 самостоятельно документы и стоимость приватизации жилья

 

Керівництво до дії

 

1. Звернутися до жеку з паспортами (свідоцтвами про народження):

заповнити бланк (форма № 4), в якому перераховуються всі зареєстровані і що мешкають у квартирі, а також новонароджені і тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло, також вказується вся інформація, необхідна для приватизаційних документів (номер особового рахунку, площа квартири тощо); надати копію квартирного ордера і довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався в квартирі після 1993 р.) про те, що право на приватизацію ще не використано; отримати в жеку технічний паспорт на квартиру, який видає майстер або технічна служба жеку; заповнити заяву на приватизацію з підписами всіх членів родини, причому всі вони мають прийти в жек особисто, оскільки їхні підписи засвідчуються начальником жеку.

2. Звернутися до відділу приватизації місцевої державної адміністрації з такими документами:

паспорт або інший документ, що засвідчує особу, а особам до 16 років — свідоцтво про народження (ксерокопії); ідентифікаційний номер (ксерокопія); заява на приватизацію житла (із завіреним начальником жеку підписами); довідка з жеку (форма № 4); технічний паспорт квартири, що приватизується; за наявності у наймача або членів його родини пільг на безкоштовну приватизацію займаного житла незалежно від розміру загальної площі до заяви додається відповідний документ (копія посвідчення, довідка тощо), що підтверджує право на пільгові умови приватизації; розпорядження (рішення) органу приватизації про передачу квартири у власність.

Після цього необхідно отримати свідоцтво про право власності на квартиру, що видається відділом приватизації протягом місяця від моменту реєстрації заяви.

 

3. Звернутися до органів БТІ для реєстрації права власності на квартиру.

 

Свідоцтво про право власності на квартиру слід обов'язково зареєструвати в органах технічної інвентаризації. На реєстрацію права власності у БТІ піде не більше місяця від моменту подання заяви.

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!

rss