Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Про заочне кримінальне провадження, фіксацію порушень на дорогах за допомогою технічних засобів та інші нововведення від 16 січня 2014 року

Опубликовано: 08.01.2019

Заочний вирок

Згідно із Законом № 3587-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України з'явилася глава 44-1, якою вводиться новий інститут - заочного кримінального провадження.

Заочне кримінальне провадження здійснюється у разі, якщо підозрюваний, обвинувачений у вчиненні кримінального злочину, ухиляється від прибуття на виклик до органу попереднього розслідування або суду та здійснення кримінального провадження визнано можливим при його відсутності. Підозрюваний, обвинувачений вважається таким, що ухиляється від прибуття на виклик, якщо він, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце вчинення процесуальних дій або проведення судового засідання, повторно не прибув до органу досудового розслідування чи суд при відсутності поважних причин неявки на виклик або не повідомив про причини або якщо повідомлені ним причини неприбуття визнані неповажними. Рішення про проведення заочного кримінального провадження приймається слідчим за погодженням з прокурором або прокурором під час досудового розслідування чи суд під час судового розгляду. Рішення слідчого, прокурора або суду приймається у формі постанови або ухвали відповідно і вручається підозрюваному або обвинуваченому.

Заочне кримінальне провадження здійснюється згідно із загальними правилами КПК з урахуванням того, що процесуальні дії здійснюються за відсутності підозрюваного, обвинуваченого. За результатами заочного кримінального провадження суд приймає рішення: вирок або ухвалу про закриття кримінального провадження. Подати заяву про скасування рішення, прийнятого за результатами заочного провадження обвинувачений має право протягом місяця з дня отримання його копії.

Обережніше на дорогах

Законом №3855 - VII передбачена адміністративна відповідальність за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Адміністративну відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які зафіксовані в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів, що дозволяють здійснювати фотозйомку та/або відеозапис без участі оператора), несе особа, за якою зареєстровано транспортний засіб.

На цю норму слід звернути особливу увагу тим, хто збирається продавати автомобіль “по довіреності”  або вже це зробив. Такому «продавцю» доведеться або доводити, що за кермом була інша людина, або платити штраф. Особа також не підлягає адміністративній відповідальності, якщо доведе, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб.

У разі, якщо транспортний засіб зареєстровано за підприємством, установою, організацією, до адміністративної відповідальності притягується особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення адміністративного правопорушення. Інформація про таку особу надається керівником підприємства, установи, організації за запитом посадової особи підрозділу Міністерства внутрішніх справ України.

У разі, якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності притягується особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності виноситься без участі правопорушника і протягом 3-х днів направляється йому рекомендованим листом з повідомленням.

Гарна новина полягає в тому, що за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, може бути накладено адміністративне стягнення лише у вигляді штрафу. При цьому накладається мінімальний розмір штрафу, передбачений КУпАП за вчинення відповідного адміністративного правопорушення.

Закон набуде чинності через місяць після його опублікування, тобто 20 лютого цього року.

Відповідальність за руйнування пам'яток

Законом № 2178а - VII передбачена кримінальна відповідальність за осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам'ятника, спорудженого в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців (ч.2. ст.297 КК). Такі діяння караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті ж дії, вчинені повторно або в поєднанні із застосуванням насильства або загрозою його застосування караються обмеженням волі на строк від чотирьох до п'яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років (ч.3 ст. 297 КК).

Проти фашизму

Законом №2179а Кримінальний кодекс доповнено новою статтею наступного змісту:

Стаття 436-1. Публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму, пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та(або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів та їх посібників.

Публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму проти людяності, вчинених в роки Другої світової війни, зокрема злочинів, здійснених організацією “Вафен СС”, підпорядкованими йому структурами, тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співробітничали з фашистськими окупантами, а також пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та(або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників, -

карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Малозабезпечені залишаться без правової допомоги

Законом №3792 - VII відтерміновано на рік, до 1 січня 2015 року, поетапне впровадження надання безоплатної вторинної правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян (малозабезпеченим, дітям-сиротам, інвалідам, ветеранам, біженцям і т. д.). На даний момент право на безоплатну правову допомогу мають особи, затримані за вчинення адміністративного правопорушення або за підозрою у вчиненні злочину, а також ті, які були взяті під варту.

rss