Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Робота в Чехії, нові правила праці за кордоном, нововведення робота в Чехії, робота за кордоном, робота в Європі

Опубликовано: 21.10.2018

видео робота в Чехії, нові правила праці за кордоном, нововведення робота в Чехії, робота за кордоном, робота в Європі

Як українці уникають оподаткування заробленого за кордоном

Заробітчанам слід підготуватись до змін у законодавстві Чехії.

В Чехії , втупили в силу чергові поправки до закону «Про перебування іноземців на території Чеської Республіки».


Чому в українців немає роботи і вони їдуть на заробітки за кордон, лишаючи сім’ї?

Нічого доброго, в поправках до закону «про іноземців (скорочено)» для іноземних працівників, або тих, хто планував відправитись на роботу в Чехію, не має. Нововведення обмежуються права перебування іноземців в ЧР.


Нововведення з боку Польщі щодо заробітчан здивують Закарпатців

До прикладу, тепер влада Чехії має повне право відмовити у наданні дозволі на перебування на підставі возз’єднанні сім’ї, у випадках, якщо будуть певні сумніви.

Отже, чергові поправки до закону «про іноземців» в Чехії:

1.Сезонні працівники можуть працювати та перебувати в Чехії до шести місяців, але для цього їм потрібно оформити відповідну візу (робоча віза в Чехію).

2.Для того, щоб отримати довгострокову візу для інвесторів, потрібно вкласти інвестиції в економіку Чехії в розмірі не менше як 75 000 000 крон або створити не менше 20 робочих місць. І тільки після виконання цих умов, можна розраховувати на видачу довгострокової візи в Чехію для інвесторів.

3.МВС Чехії вимагає від іноземців надання документів тільки в оригіналі, і навіть не допускаються завірені копії.

При подачі документів, іноземці зобов’язані пред’явити оригінал закордонного паспорта, трудовий договір чи інші документи, які засвідчують мету поїздки (підтвердження про навчання), свідоцтво про народження, шлюб тощо. Такий закон ввели, через численні випадки надання підробних, завірених копій.

4.Раніше іноземний працівник, якого затримали і який при цьому нічого не порушував, мав право на компенсацію. Нинішня поправка скасовує її.

5.Якщо іноземець не оплатив штраф, ймовірно йому відмовлять у оформленні чеської візи.

6.Відбулося скасування можливості подати документи на довгострокову візу або дозвіл на проживання, опісля того, як було відкрито виїзну візу.

Виняток: подача документів на надання притулку

7.Відповідальність фірми та іноземців перед державою. Тобто, якщо чеська фірма має заборгованість, то її іноземні власники або співробітники цілком реально, можуть втратити право на проживання в країні.

Робочої карти може бути позбавлений кожен, хто матиме будь-яку заборгованість перед країною.

8.Візу можуть не видати, якщо виникнуть підозри щодо не справжнього власника або співвласника фірми.

9.Змінити роботу в Чехії з картою працівника стало дуже складно. Потрібно надати документ від роботодавця, що попереднє місце роботи зберігається та існує підтвердження про нове працевлаштування.

10.Змінено також умови підприємницької діяльності. Раніше, іноземець, який перебував в Чехії терміном 2 роки на основі дозволу на роботу, міг змінити мету перебування на підприємницьку діяльність. Тепер термін збільшився на 5 років.

11.Якщо Ви навіть є членом сім’ї громадянина Чехії, але перебуваєте на території країни без дозволу на проживання або на основі виїзної візи, Вам потрібно покинути країну і в’їхати до Чехії можна буде тільки на короткий термін по безвізовому режимі або отримати візу в консульстві.

12.Продовження посвідки на проживання в Чехії також ускладнилось, для підтвердження відсутності заборгованості, іноземцю потрібно буде надати відповідні документи з митної служби і медичної страхової компанії.

Всі поправки до закону «про іноземців» були прийняті Палатою депутатів. Але група сенаторів має думку, що деякі зміни суперечать основному закону Чехії, тому збираються оскаржити їх в суді

Тому чекаємо знову змін, що стосуються роботи та життя в Чехії. Свіжі вакансії в Чехії можете переглянути тут.

rss