Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Роздратування шкіри від підгузників — поради по догляду за шкірою малюків

Опубликовано: 08.10.2018

видео Роздратування шкіри від підгузників — поради по догляду за шкірою малюків

Сыпь - Школа доктора Комаровского - Интер

Що може зробити брудний підгузник ще гірше? Виявлення під ним подразнень. Але не лякайтеся — більшість випадків легко вилікувати за кілька днів. Батьки можуть бути стурбовані подразненням шкіри у дитини, але це не небезпечно. Ця проблема зустрічається приблизно у третини всіх немовлят. Щоб поставити діагноз, вилікувати і запобігти повторенню, слід дізнатися більше про це захворювання.


✔Пітничка у немовлят, запрілість. Марку 26 днів. Пітничка у новонароджених

Як визначити подразнення шкіри

Це саме те, чого не хотіли б бачити батьки: червона припухла шкіра. Це нездужання широко поширене у дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти місяців. Крім червоності і припухлості в області підгузників, ви можете помітити, що дитина частіше вередує, особливо коли ви міняєте підгузник або чіпаєте хворе місце.

Хоча більшість симптомів обмежена роздратуванням, і проблему можна успішно вилікувати будинку, зверніться до лікаря, якщо у дитини жар, пухирі, нариви, якщо висип поширюється по всьому тілу або з ураженої шкіри виділяється гній.

Що викликає роздратування шкіри у дитини

У подразнення шкіри безліч можливих причин, зазвичай «винні» відразу кілька факторів.

Антибіотики. Якщо дитина або годуюча мати приймають антибіотики, може розвинутися подразнення шкіри. Якщо ви припускаєте, що причина саме в цьому, обговоріть лікування з лікарем. Нове харчування. Близько чотирьох місяців діти починають пробувати нову їжу, у них змінюється частота і консистенція стільця, і це може викликати роздратування шкіри. Також продукти, які вживає годуюча мати, можуть послужити причиною. Реакція шкіри. Шкіру дитини можуть дратувати мило, яким його миють, чи пральний порошок, яким стирають його одяг, або певний вид підгузників або серветок. Якщо у дитини чутлива шкіра або з’явилося роздратування від підгузників, спробуйте використовувати неароматизовані засоби, призначені спеціально для немовлят. Крім того, роздратування можуть викликати занадто тісні підгузники. Сеча і кал. Волога і аміак, що містяться у відходах життєдіяльності, можуть викликати почервоніння і роздратування. Постарайтеся щоб дитина якомога менше часу проводив у брудних підгузниках. Тепло. Теплий одяг і поліетиленова оболонка зовні підгузників може помітно підвищувати температуру і концентрацію вологи під підгузником, що створює ідеальні умови для мікробів, які можуть викликати роздратування шкіри. Постарайтеся, щоб дитина не перегрівався і завжди був сухим. Бактерії. Якщо причина роздратування шкіри — саме бактерії, ви, можливо, помітите бліді скоринки або маленькі жовті прищики на поверхні шкіри. У таких випадках для лікування потрібні антибіотики, зверніться до лікаря. Грибок. Іноді викликати роздратування може грибкове ураження шкіри. У цьому випадку ви помітите яскраво-червоний висип і крихітні прищики по краю ураженої області. Ці ж симптоми ви помітите і в складках шкіри малюка. Чутлива шкіра. Роздратування частіше буває у дітей з чутливою шкірою або страждають атопічним дерматитом або екземою.

Лікування

Хоча подразнення шкіри під підгузником може бути неприємним, звичайно це не серйозне захворювання і його можна вилікувати безрецептурними ліками та змінами в сповиванні дитини. Тривале роздратування можна вилікувати ліками, які випише лікар.

Безрецептурні кошти. Якщо дитині більше чотирьох місяців, використовуйте такі засоби, як тільки помітите симптоми подразнення шкіри. Хоча ліки мають різні форми, краще всього використовувати мазі і креми, а не рідкі форми. Особливо ефективні засоби, що містять оксид цинку. Якщо ви не впевнені, чи підійде засіб для вашої дитини, порадьтеся з лікарем. Засоби по рецепту. Зазвичай роздратування минає через кілька днів лікування. Якщо поліпшення не спостерігається, або стан погіршується, з’являються нариви і піднімається температура, негайно викликайте педіатра. Лікар огляне дитину і визначить причину роздратування шкіра. Можливо, лікар випише м’які засоби з гідрокортизоном або протигрибкові засоби. Якщо дитині менше восьми тижнів, радьтеся з лікарем з приводу будь-якого виникаючого подразнення шкіри.

Профілактика

На жаль, один випадок подразнення шкіри часто призводить до наступного. Але профілактика може допомогти уникнути дискомфорту — потрібно тільки внести декілька змін в догляд за дитиною.

Міняйте підгузники по-іншому. Міняйте підгузники якомога частіше, щоб шкіра не залишалася вологою. Шкіру дитини рекомендується обмивати теплою водою, потім дати висохнути і залишити на повітрі на деякий час, від цього роздратування пройде швидше. Перед тим як надягти новий підгузник, перевірте, чи висохла шкіра дитини. Змініть марку підгузників. Спробуйте інший розмір, вид та іншого виробника, щоб підібрати більш відповідні підгузники. Підгузки більшого розміру дадуть свободу руху і зменшать тертя об шкіру. Не використовуйте ароматизовані мийні засоби, мило та серветки, особливо містять алкоголь. Ніякого поліетилену. Якщо ви використовуйте підгузники з тканини, не обертайте їх ні в що. Наносьте креми під підгузник. Якщо у дитини часто з’являється роздратування, наносите захисний крем кожного разу, коли міняєте підгузник, щоб уникнути подразнення шкіри. Вазелін і оксид цинку — перевірені часом компоненти, що входять до складу багатьох кремів під підгузник.

Зазвичай роздратування від підгузників проходить протягом декількох днів. Однак якщо поліпшення не настає або стає гірше, звертайтеся до лікаря. Він визначить причину роздратування і допоможе підібрати лікування.

rss