Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Розумні ігри - поради щодо вибору розвиваючих іграшок для дітей

Опубликовано: 29.10.2018

17.02.2017 в 01:22

Ігри та іграшки мають велике значення в правильному і всебічному розвитку дитини. Починаючи з перших місяців свого життя, діти активно пізнають цей світ і те, що дорослим, на перший погляд, здається простою і безцільною розвагою, для малюка грає важливу роль. Через гру діти вчаться спілкуватися з однолітками, виражати емоції, обзаводитися словниковим запасом, пізнавати про важливі поняття часу, кольору та інше. Тому батькам необхідно розуміти, як вибрати розвиваючі іграшки для дитини.

Розвиваючі іграшки

Загальні рекомендації

Щоб нова іграшка приносила вашому чаду тільки радість і користь, важливо пам'ятати про деякі загальні правила вибору. В першу чергу гра повинна бути безпечною. Звертайте увагу на вік, вказаний на упаковці. Дітям до 3 років не рекомендується купувати іграшки з дрібними деталями, які вони можуть проковтнути або вдихнути.

Також дивіться на якість матеріалів. Якщо це дерев'яні кубики, то лише покриті якісним лаком і без пошкоджень, щоб дитина не загнала під шкіру скалку. Уникайте розбірних іграшок з гострими й металевими деталями, які в процесі гри здатні поранити малюка. Віддавайте перевагу сертифікованим іграшкам, де зазначено, що виробник використовує нетоксичні матеріали.

Тактильні, рухові і звукові тренажери

Іграшки цієї категорії з'являються в будинку найпершими разом з народженням дитини. До них відносяться різного роду брязкальця, підвіски для ліжок та колясок, гризунки. Головне завдання таких іграшок — стимулювати розвиток органів почуттів немовляти. З їх допомогою малюк вчиться концентрувати увагу на певному предметі, навпомацки розпізнає форму і вагу іграшки, вивчає звуки.

Оскільки такі іграшки призначені для самих маленьких, необхідно з особливою ретельністю підходити до питання вибору. Брязкальця і гризунки повинні бути зроблені з безпечних і гіпоалергенних матеріалів, адже те, що дитина тримає в руках, обов'язково потрапить до неї в рот. Для 2-3 місяців вибирайте брязкальця з максимально тонкою ручкою, щоб малюк міг вхопитися за неї. Дітям старше 6 місяців краще підбирати брязкальця і гризунки з фігурними ручками.

Тактильні, рухові й звукові тренажери

Конструктори

Конструктори — це найбільш популярні іграшки у дітей всіх часів. До конструкторів відносяться практично всі збірні і розбірні набори: піраміди, кубики, матрьошки, рамкові конструктори та інше. Такі види іграшок розраховані на дітей від 1 року, коли дитина може самостійно сидіти і концентруватися на процесі складання.

Піраміди і матрьошки тренують дрібну моторику і дають малюкам базові поняття про розміри і форми. Стандартні конструктори (кубики, блокові і т.д.) — це справжнє поле для творчості. Вони допомагають малюку поліпшити координацію рухів, привчають до посидючості та концентрації уваги. Завдяки кубикам і конструкторам дитина може навчитися створювати фігури за зразком, розрізняти деталі за формою, розміром та кольором. Чим молодша ваша дитина, тим легшим і м'якшим повинен бути матеріал. Для маленьких дітей рекомендується купувати м'які текстильні кубики.

Рамкові вкладиші — особливий вид збірних іграшок, коли в отвори певної форми і розміру потрібно вставити відповідні деталі. Як і попередні види конструкторів, рамкові вкладиші допомагають розвитку дрібної моторики і навичок розпізнання форм і кольорів.

Музичні іграшки

Сьогодні різноманітність музичних іграшок просто вражає. Ляльки вміють співати, розповідати вірші та інше. Щоб іграшка принесла дитині користь, вибирайте вузько тематичні музичні іграшки. Наприклад, годинник, що говорить допоможе малюкові вивчити числа і навчитися сприймати час. Лялька допоможе вивчити слова, наприклад, частини тіла, кольори, рослини і т.д. При виборі музичної іграшки упевніться, що слова проговорюються чітко та зрозуміло.

Музична іграшка

Набори для творчості

Серед іграшок у дитини обов'язково повинні бути розмальовки, пластилін, фарби, олівці, крейда та інші пристосування для творчості. Створюйте разом c малюком тематичні малюнки, пишіть і ліпіть — все це як не можна краще допомагає малюкові розвивати образне мислення. Для творчих ігор вибирайте нетоксичні сертифіковані товари, адже шматочок крейди або пензлик з фарбою може легко опинитися в роті у малюка.

Набори для творчості

Настільні ігри

До настільних ігор краще приступати з 2-3 років, коли дитина починає розмовляти й посидючість і концентрація уваги збільшується. До настільних ігор відносяться пазли та всілякі іграшки з метою послідовного викладу сюжету.

Упорядкування сюжетних ліній по картинках допомагає дитині розвивати мовлення і образне мислення. В процесі гри малюк вчиться спілкуватися, формулювати фрази і пропозиції, збільшує словниковий запас. Пазли тренують посидючість і дрібну моторику рук.

І пам'ятайте, що для гармонійного зростання дитині необхідні розвиваючі іграшки , але не варто ставитися до цього занадто фанатично. Краще презентувати малюкові одну якісну, цікаву й корисну іграшку, ніж захаращувати будинок дешевими й небезпечними аналогами.

Настільні ігри

Назад в блог Наступний запис
rss