Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Сноуборд для новачків: сніговий спорт. Одяг і захист для сноуборду, купівля та спорядження для сноуборду

Опубликовано: 29.09.2018

видео Сноуборд для новачків: сніговий спорт. Одяг і захист для сноуборду, купівля та спорядження для сноуборду

Нічне катання Буковель 2018
Краса і Здоров'я

Сноуборд

Зима в самому розпалі, а значить, саме час скористатися погодою і зайнятися сніговими видами спорту. Молодіжний спорт сьогодні немислимий без сноуборду. Люди зі сніговими дошками - це райдери, сноубордисти або бордери. Вони воліють безрозмірний одяг в стилі «унісекс», улюблена музика - хард - і панк-рок, улюблені танці - хіп-хоп і рейв. Сноубордінг - це демократичний дух і новаторський підхід, повна свобода пересування, тому він спочатку у всьому змагався з гірськими лижами, які вважалися дозвіллям для обраних, заснованим на суворих правилах. Зараз співвідношення любителів гірських лиж і сноуборду - приблизно 1:1, а кількість підприємств, які займаються випуском сноубордів і всієї екіпіровки, становить близько 300 фірм.



З історії сноуборду

Близько тридцяти років тому для спуску з гір стала використовуватися одна широка лижа. Прототип сучасного сноуборду являв собою дошку з лямкою на одному кінці (таким чином, провідну ногу вставляли в лямку, а іншу приставляли вільно). Вперше серійне виробництво сноубордів в їх сучасному вигляді почалося в 1977 році в США, а за ним - активна їх популяризація. Перше змагання зі сноубордингу сталося в 1981 році з США, у 1985 році починає випускатися друковане видання з ілюстраціями, присвячений цьому виду спорту. Міжнародна Федерація Сноуборду (ISF) розпочала свою роботу на початку 1990-х років, а в 1998 році сноубординг з'явився у списку олімпійських видів спорту.


Savich Park промо відео 27 січня 2018 рік

Сноуборд для початківців. Як правильно вибрати сноуборд

Щоб швидко і добре оволодіти сноубордом, досить слідувати деяким простим радам. Перший з них - як правильно вибрати сноуборд. Вибір повинен ґрунтуватися на фізичних параметрах, наявному досвіді і улюбленому стилі катання (або, якщо досвід відсутній взагалі або майже на тому стилі, яким ти хочеш навчитися кататися). Головний фактор фізичних параметрів - вага. Зазвичай на кожній моделі виробник вказує вагову категорію, чим більше важить сноубордист, тим довше повинен бути його сноуборд. Наступний пункт - зростання, оптимальна довжина сноуборду повинна дорівнювати відстані від підлоги до твого підборіддя або кінчика носа. І, звичайно, слід підібрати сноубордичні черевики за розміром: взуття повинна щільно сидіти на нозі. Також слід звернути увагу на ширину сноуборду - краю черевика можуть виступати за межі дошки максимум на пару сантиметрів. За стилем катання сноуборди розрізняють фрирайдовые, фристайловые і альпійські (розсікають).


Подорожуй першим. Буковель. Частина третя

Одяг для сноуборду

Не варто економити на одязі, встаючи на сноуборд, інакше ти ризикуєш заощадити на своєму здоров'ї, а це ні до чого доброго не приводить. Брати краще тільки перевірені марки.

Відповідально постався до вибору одягу, вона повинна бути зручною, також має бути проклейка швів. Кращий матеріал для такого одягу - спеціальна водовідштовхувальна мембранна тканина. На штанях з боків повинна бути расстегивающаяся вентиляція, внизу - спеціальний клапан, який не дає снігу потрапити всередину. Куртка повинна мати спеціальну спідницю, щоб сніжна пил не потрапляла під куртку, і расстегивающуюся вентиляцію під пахвами (можливо, і на спині). Також бажано придбання подовжених рукавичок або рукавиць з мембранної тканини, щоб їх можна було натягнути на рукава курточки.

Спорядження для сноуборду

Вибираючи спорядження для сноуборду, приділіть увагу його системі кріплення. Розрізняють звичайну систему і стэйп-ін - під сноуборд і черевики. Стэйп-ін-система дає можливість швидко пристебнути або відстебнути сноуборд, але вона дорога. Новачкові краще обзавестися звичайними кріпленнями і м'якими черевиками. Зараз у продажу є кріплення для м'яких черевиків, які складаються з кишені для черевика на одній застібці і кліпси ззаду, яка фіксує ногу. Ці кріплення можна досить швидко застебнути, але їх вартість набагато нижче стэйп-ін і в м'яких черевиках ходити набагато зручніше.

Захист сноубордиста

Кожен початківець сноубордист повинен приділити особливу увагу захисту. Наприклад, це має бути куртка з лайкровій сітки, на спині, плечах, передпліччях і ліктях якої повинні бути еластичні вставки. Є куртки і жилети такого типу, утеплені або додатково захищають шийні хребці. Знадобляться також захисні рукавички до ліктя з кевларовими вставками, можна купити ще спеціальні шорти, щоб захистити нижню частину тіла. І, звичайно, зручні окуляри-маска з подвійними скельцями. Новачки можуть обзавестися сонцезахисними окулярами з ремінцем. Будучи в горах, потрібно не забувати про захист від сонця.

Йдемо кататися!

Корисні поради початківцям сноубордистам

під час катання слід зупинятися тільки боком; впали - встаньте на коліна, повернувшись обличчям до вершини: так можна бачити інших спускаються райдерів; отстегнутый сноуборд потрібно класти кріпленнями в сніг, а не навпаки; починати краще з невеликих схилів; новачкам не варто кататися на самоті.

Напевно, немає такої людини, який один раз покатався на сноуборді - і розчарувався. Новорічні свята як не можна краще підходять для того, щоб відкрити для себе цей захоплюючий вид спорту. Новачкам краще спочатку вибрати спокійне катання на доглянутому схилі, а, освоївшись, можна переходити на швидкісні гонки в дикій місцевості. З часом, подорожуючи по різних гірськолижних курортів, можна не тільки навчитися новим технікам і стилів катання, але і вдосконалити вже мають навички.

Автор: Асланян Олександра

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Фітнес і спорт

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

rss