Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Історія друкарської справи » Реферати українською

Опубликовано: 22.10.2018

Те, що як перша щоденна газета у світі була випущена Лейпцигу 1 липня 1650 року, а 29 квітня 1660 року там-таки вийшла перша щотижнева газета, відомо всім. І те, що став самеЛейпциг був місцем установлення першою у світі рулонної офсетного машини та першої машини "сухого" офсету, мало хто знає.

У 1903 року заявив дуже важливих для поліграфії патенту. Перший - американцем Робертом Ф.Роджерсом (>Robert F.Rogers), щодо "половинної" офсетного машини. У цьому невідомо була побудована описана в патенті машина. Потім патент американцяЛ.С.Морриса (>L.S.Morris). Патент закупили фабрикою друкованихма-шин ">GeorgeMann" м. Лідс, Англія, але машина також була в експлуатацію. І, насамкінець, заявка на патент емігрував до США німця КаспараХеррманна (>CasparHerrmann) на6-красочную листову офсетну друковану машину, в реєстрації якого треба було відмовлено з посиланням цього разу вже наявні варіанти "непрямий" високої друку, застосовувані для друку на жерсті.


сюжет про книговидання.avi

>Звездним годиною для офсетного друку був 1904 рік, колиКаспарХеррманн і Іра Вашингтон Рубель (>Ira WashingtonRubel) заявили свій патент, що могла б стати найбільшим святом в ювілейний рікDRUPA-2004.

Про ідею "непрямий" друку Рубель писав у своїх спогадах. То справді був випадок із бракованими листами, в яких зворотному боці відтворилися відбитки тієї самої тиражу. Він поділився своїм відкриттям з чиказькимлитографом АлексомШервудом (>AlexSherwood) від використання ідеї для підприємства ">SherwoodSyndikate" під час виготовлення машин, що дістали назву ">Offset" (>off-set = осаджувати).Т.к.SherwoodSyndikat мав оголосити конкурс на виготовляти машини вже наступного рік, тоRubel поїхав до Англію, щоб знайти спонсора. Завдяки знайомствам, його винахід знайшло застосування для підприємства ">Steindruck-SchnellpressenfabrikGeorgeMann Ltd", який випускав машинилитографской друку, у місті Лідс. Першим покупцем ліцензії на листову офсетну машину у Німеччині була лейпцігська друкарняШвирса ">Werner&Stein" на модель ">Leipzig" лише 1909/1910 роках. Рубель доти не дожив, він помер Лондоні у 1908 року, двадцятидворічним 48 років.

>КаспарХеррман йшов до ідеї офсету через експерименти. Адже існували машини "непрямий" високої друку по жерсті з допомогою гумового полотна і літографські машини ">Zinkdruck-Rotarys", друкують з гнучких цинкових форм. Запропонував він братам Альфреду і ЧарльзуХаррисам (>Alfred andCharles Harris), а їх компанії Harris Press Kompani, свої послуги з переобладнання їх листових ротаційних машин високої друку, у листові офсетні. Підписання контракту відбулося 5 січня 1905 року, і почалося виготовлення листовий офсетного друкованої машини Harris.

Спільна робота скінчилася 1907 року, у тому рокуХеррман повернувся Німеччину. Він став пошук спонсора чи друкарні втілення та розвитку свої волелюбні ідеї. Щоб прогодувати сім'ю на свій власний страх і ризик свої гроші переобладнав які підлягають продажу листові ротаційні машини високої друку, що перебували для підприємства ">Maschinenbau-GesellschaftZweibrucken",представлявшем Harris у Німеччині. Було створено перша німецькалистовая офсетна друкована машина, названа ">Triumph", мала формат друку40х60 див і швидкість роботи до 5000отт/час. З осені 1907 року його шість місяців демонструвалася у роботі у Лейпцизі. Першим її покупцем стала друкарня ">LeipzigerGro?druckereiG.G.Roder".

Три дні потому після свого повернення СШАХерманн одержав у Німеччини патент 203612 на офсетну машину до друку з обличчя і зовнішньоторговельного обороту за принципом "гума до гумі", значення окрім неї хто б оцінив. Тільки фірма ">SchnellpressfabrikFrankenthal,Albert &Cie" придбала ліцензію на виготовлення листовий офсетного друкованої машини до друку з обличчя і зовнішньоторговельного обороту.

15 вересня 1910 року підприємець ЕрнстХеррманн (ErnstHerrmann), був власником лейпцизьким фабрики гумових валиківFelixBottcher і водночас керівником заводуVOMAG, відгукнувся про рекламу КаспараХерманна з газети ">KlimschDruckerei-Anzeiger".Эрнс був такийвосхищен ідеєю побудуватирулонную офсетну машину у цій патентом, що видав розпорядження заводуVOMAG побудувати таку машину над його, ЕрнстаХеррманнса, рахунок. І 25 березня 1912 року в підприємствіFelixBot-tcher у Лейпцизі відбулася демонстрація машини "Universal" - першої рулонної офсетного друкованої машини у світі. Машина було показано на виставціBUGRA 1914 у Лейпцизі, де замовляли в великою кількістю відвідувачів, зокрема і видавництвом ">LeipzigerNeuestenNachrichten" до друку недільної газети "DerSportsonntag".

Варто згадати у тому, щоКаспарХерманн займався ще й "сухим" офсетом. Це було між 1926 і 1930 роками, коли після Лейпцига продовжив своїисследо-вания у Відні. Він докладно досліджував цей спосіб пресі й показав результати на щорічної ярмарку в 1931 року на прикладах листовий офсетного друку, у форматах42х63 див і60х70 див і рулонної офсетного друку.Рулонная машина "сухого" офсету застосовувалася у видавництві ">LeipzigerNeuestenNachrichten" для випуску ілюстрованого докладання ">WeltimBild". Проте не зацікавився цим поліпшенням проти "мокрим" офсетом. Адже що тоді новий спосіб друку мав величезний потенціал майбутньої розвитку (порівняйте сьогоднішні розробкиHeidelberg-DI іKBA-Cortina). Однак у роки зусилля КаспараХерманна не були підтримані.

1932-го року він повернулося наЛейпциг і помер там у віці 63-х років 9 листопада 1934 року. Всі свої заощадження він залишив для досліджень, у поліграфії.

Список літератури

Для підготовки даної праці були використані матеріали із сайтуidlazur

rss