Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

ТАРАС ШЕВЧЕНКО. РОЗПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПОЕТА (УРИВОК З ПОВІСТІ С. ВАСИЛЬЧЕНКА «ШИРОКИЙ ШЛЯХ»). Ответы Online

Опубликовано: 06.02.2019

видео ТАРАС ШЕВЧЕНКО. РОЗПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПОЕТА (УРИВОК З ПОВІСТІ С. ВАСИЛЬЧЕНКА «ШИРОКИЙ ШЛЯХ»). Ответы Online

Таємниці Генія Шевченка (фільм 1+1)
На главную > История > Обозрения > ТАРАС ШЕВЧЕНКО. РОЗПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПОЕТА (УРИВОК З ПОВІСТІ С. ВАСИЛЬЧЕНКА «ШИРОКИЙ ШЛЯХ»)

Мета : закріпити знання біографії Т. Г. Шевченка; поглибити розу- Міння важливості дитинства для розвитку людини; навчити учнів виразно читати і коментувати; розвивати спостережливість, образне мислення; формувати вміння аналізувати прочитане і робити висновки; стимулювати учнів до самоосвіти; виховувати пошану до славного Кобзаря, любов до рідної землі, до батьків.


Таємниці Генія Шевченка 2014 03 11 2014 XviD SATRip Rich Torrent Com

Цілі : учні повинні знати: коло проблем, які мають бути розв’язані Під час вивчення теми, факти про дитячі роки Т. Шевченка, значення слів Кріпак, кріпацтво, кобзар, «Кобзар», пророк ; учні повинні вміти: самостійно визначати проблеми, які розв’язуватимуться протягом вивчення теми; читати з позначками і здійснювати рефлексію, складати план до прочитаного; розповідати про Україну часів Т. Шевченка, дитинство поета, його родину. Тип уроку : коротке знайомство з життєвим шляхом письменника. Обладнання : портрет Т.


Обличчя української історії. Тарас Шевченко

Г. Шевченка, виставка творів поета, комп’ютер, відеомагнітофон, фільм «Тарас Шевченко. Заповіт», ілюстрації. ХІД УРОКУ І . Організаційний Етап 1. емоційне налаштування на співпрацю. Обмін побажаннями в парах («побажай мені удачі») 2. випереджувальне завдання з рефлексією Переглянути слайди. Поділитися враженнями від побаченого («Мікрофон»). Під час демонстрації слайдів учитель зачитує поетичні рядки: Цілу ніч до зорі я не спала, прислухалась, як море шуміло, як темная хвиля зітхала — і як серце моє стукотіло. (Л. Українка) Ніколи мені не забути Незвичну красу Кримських гір.

( І. Левченко) Цей ліс живий. У нього добрі очі. (Л. Костенко) Ходімо в сад.

Я покажу вам сад, Де на колінах яблуні спить вітер. (М. Вінграновський) Струмок серед гаю як стрічечка. На квітці метелик мов свічечка. (П. Тичина) За сонцем хмаронька пливе, Червоні поли розстилає... (Т. Шевченко) II . Мотивація Учнів На Роботу З Проектами 1. повідомлення глобальної теми Який чарівний світ природи!

Скільки незбагненного у величній красі рідного краю! Немає жодного письменника, який би у творах не розповідав про свою Батьківщину, про красу природи рідного краю. Ми розпочинаємо нову тему «Рідна Україна. Світ природи», яку будемо вивчати впродовж 11 уроків.

Ви перегорнете поетичні сторінки майстрів слова, відкриєте для себе красу, розмаїття української природи та багато інших таємниць у навколишньому світі, відчуєте особливу чарівність образного слова. Підсумком поетичної подорожі мальовничою Україною стануть створені вами творчі проекти, які будете представляти та захищати на останньому уроці.

2. об’єднання учнів у групи, вибір координатора Учні сприймають рекомендації вчителя із приводу розподілу на групи та узгоджують кандидатуру координатора. 3. вибір тем проектів, їх форми представлення («мозковий штурм»). пропоновані теми: • Альманах «Мій рідний край». • Кросворд «Життя і творчість поета». • Словничок епітетів (за творами поетів Т. Шевченка, К.

Малицької, П. Тичини, Б.-І. Антонича, М. Вінграновського).

II . Актуалізація Суб’єктивного Досвіду 1. Кому належать ці слова: «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь»?

2. Читання вчителем епіграфа уроку, короткий коментар. 3. Технологія «Незакінчене речення»: «Для мене Тарас Шевченко — це...» III . Оголошення Теми Уроку . Цілевизначення Учитель повідомляє тему першого уроку в тематичному блоці, ознайомлює учнів з планом роботи на уроці, дає перелік цілей уроку; учні обирають цілі, доповнюють їх власними. IV . Опрацювання Навчального Матеріалу 1. словникова робота Пояснити значення слів, записаних на дошці: кріпак, кріпацтво, кобзар, «Кобзар», пророк.

2. розповідь учителя (з демонстрацією ілюстрацій, епізодів із фільму «тарас Шевченко. Заповіт») 1) Тези розповіді. • Т Г. Шевченко народився 9 березня 1914 року в селі Моринцях у сім’ї кріпака Григорія Шевченка. • Першу науку хлопець отримав від батька та діда.

• Після смерті матері життя Тараса змінилося. У сім’ї з’явилася мачуха. • Матір хлопчику замінила сестра Катерина. Найкращою подругою і першим коханням була сусідська дівчинка Оксана. • Після смерті батька життя Тараса стало ще тяжчим.

Пророцтво батька було сприйнято хлопчиком серйозно, і він пішов у науку до дяка. • Та кріпаки — люди не вільні, тому пан Енгельгардт забирає малого Тараса до себе козачком. • Бажання малювати не полишало хлопчика. Тому пан, побачивши талант Тараса, віддає його в науку до майстра Ширяєва.

2) Проблемне завдання. Спираючись на зміст твору С.

Васильченка «У бур’янах» та статтю з підручника української літератури «Тарас Шевченко», визначити риси характеру малого Тараса. 3. самостійна робота над статтею підручника «тарас Шевченко» Читання з позначками (+ — я це знав, ! — нова інформація) та рефлексія. 4. складання плану до статті підручника (фронтальна робота) Орієнтовний план 1) Дитинство.

2) Велика родина. 3) Навчання Тараса. 4) Викуп з кріпацтва. 5) Вихід «Кобзаря». 6) Шевченко на засланні. 7) Останнє видання — «Буквар південноруський». 8) Улюблені дитячі поезії. 9) «Вічно живий». 5. робота над змістом твору с. васильченка «Широкий шлях». Бесіда • Зачитайте початок твору. Який жанр літератури він нагадує? • Що дізналися про малу батьківщину поета? Як проходило дитинство Тараса? • Знайдіть у тексті пестливі слова в мові Катрі і зробіть з цього висновок. • Розкажіть про пригоду, яка трапилась у Тарасика з чумаками. Опишіть його зовнішність.

• Що розповів «волоцюга» про своє «чумакування»? • Хто пророкував Тарасові майбутнє? Що саме? Чи справдилися ці слова? 6. робота в групах Учні розв’язують проблемне завдання і звітують.

7. міні-дискусія (метод «прес») Аргументуйте чи спростуйте тезу «Дитинство Т. Г. Шевченка було безрадісним».

VI . Закріплення Вивченого Матеріалу Експрес-опитування (технологія «Незакінчене речення») • Т. Г. Шевченко народився у... • Батьки Шевченка були...

• Матір Тарасу замінила сестра... • Довгими вечорами хлопець любив слухати розповіді... • Шевченко хотів бути.... • Книга творів Т.

Г. Шевченка називалася...

• Десять років поет перебував... • Поховано Шевченка...

VII. Рефлексія Та Оцінювання 1. Аналіз записаного на початку уроку речення: Для мене Шевченко — це... 2. Аналіз досягнення запланованих на початку уроку цілей, а також причин, які сприяли чи заважали їх здійсненню. 3.

Усна взаємооцінка та оцінювання вчителем. VIII. Домашнє Завдання 1. Продумати зміст роботи над обраним великим проектом, визначити важливі проблеми. 2.

Скласти творчий міні-проект «Світ дитинства Тараса».

Вы прочитали ответ на вопрос ТАРАС ШЕВЧЕНКО. РОЗПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПОЕТА (УРИВОК З ПОВІСТІ С. ВАСИЛЬЧЕНКА «ШИРОКИЙ ШЛЯХ») и если понрвился материал то запиши в закладки - » ТАРАС ШЕВЧЕНКО. РОЗПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПОЕТА (УРИВОК З ПОВІСТІ С. ВАСИЛЬЧЕНКА «ШИРОКИЙ ШЛЯХ») ? . ТАРАСОВА ГОРА Шевченковский национальный заповедник в Каневе - первый в Украине историко-культурный заповедник, удостоенный статусу национального. В составе заповедника - 8 памяток культурного наследства. Новейшая история Монашеской горы в Каневе началась 22 мая 1861 года, когда здесь похоронили Тараса Шевченко - по его завещанию. Сразу же канивци переименовали гору на Тарасову. Летом 1884 г. на Тарасовий горе народным коштом выстроили первый народный музей Кобзаря - «Тарасову светлицу», упорядочили его могилу, установили монументальный ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ Будинок пана Енгельгарда 1828-1829 рр. Дуб Т. Шевченка. Хата чумака (етнографічний музей) 1816 р. Хата Т. Шевченка ХІХ-ХХ ст. Садиба: парк, палацовий будинок XVIII- XIX ст. Державний історико-культурний «заповідник «Батьківщина Т. Шевченка». Преображенська церква Красногірського монастиря 1767-1772 рр. Садиба Давидових поч. XIX ст. Городище «Княжа гора» XII ст. Шевченківський національний заповідник (могила Т. Шевченка). Сосна М. В. Гоголя. Державний історико-культурний заповідник « Трахтемирів ». Садиба Лопухіних XVIII ст. Парк і комплекс споруд Мисливського замку 1896-1903 рр. Базиліанський монастир 1764-1784 рр. Дендропарк «Софіївка» 1796 р. Могила Цадика Нахмана Пишаємося славою твоєю! Мета. Збагнути місце і роль Т. Шевченка у світовій літературі, усвідомити велич поета, його внесок в українську та світову літературу, філософію, педагогіку. (Звучить у запису дума у виконанні кобзаря. Ведучі вітаються, оголошують тему заходу, пропонують учням пригадати і зачитати рядки з поезій Шевченка та назвати основні біографічні дані). 1-й ведучий. Сьогодні ми з вами поговоримо про творчість великого Кобзаря, але дорога до Шевченка, до глибин його душі і творчості для кожного українця МУЗЕИ ОБЛАСТИ Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченко. 18000, ул. Б. Вишневецького, 37, г. Черкассы. Тел.: (0472) 45-41-05. Литературно-мемориальный музей Ивана Ле. 19500, ул. Октябрьская, 141, г. Городище. Тел.: (04734) 2-36-13. Мемориальный музей Л. П. Симиренка. 19511, с. Млиив, Городищенський р-н. Тел.: (04734) 9-56-89. Национальный заповедник «Родина Тараса Шевченко». 20200, с. Шевченкове, Звенигородский р-н. Тел.: (04740) 2-01-28, 9-53-49, Государственный историко-культурный заповедник «Трахтемирив». 19000, ул. Ленина, 68, г. Канев. Тел.: (04736) 3-29-73. Библиотека-Музей им. А. П. Гайдара. 19000, ул. Ленина, 78, г. Канев. Т. ШЕВЧЕНКО «ЗА СОНЦЕМ ХМАРОНЬКА ПЛИВЕ», «САДОК ВИШНЕВИЙ КОЛО ХАТИ» Мета: Вчити учнів відтворювати настрої пейзажних поезій, опи- Сувати власні відчуття, викликані художнім словом, виразно читати поезії, знаходити в них епітети, порівняння метафори; виховувати почуття прекрасного, усвідомлення естетичної насолоди від твору мистецтва; розвивати уміння висловити власні відчуття, емоції. ОБЛАДНАННЯ: Твори поета, кросворд, учнівські ілюстрації, запис пісні Я. Степового «Садок вишневий коло хати», таблиця. ХІД УРОКУ І. Актуалізація Опорних Знань 1. Розгадати кросворд. У виділених клітинах прочитаєте прізвище автора віршів, які
rss