Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Травневі в Україні: варіанти відпочинку

Опубликовано: 18.01.2019

видео Травневі в Україні: варіанти відпочинку

Рятувальники застерігають про небезпеку пожеж в природних екосистемах

З огляду на складну соціальну та політичну ситуацію в країні, різкі та значні коливання курсу гривні та непевність на ринку праці, тривалі та дорогі закордонні поїздки не кожен може собі дозволити. До того ж, окупація Криму унеможливила традиційний для активних українців травневий відпочинок у Кримських горах. Пропонуємо вам декілька варіантів для подорожі у травні - до води і по воді, на природу та під землю.



На природі

Заповідник "Асканія Нова"

Його можна назвати єдиним в Україні добре організованим сафарі-парком. У всьому світі подібна розвага не є чимось незвичайним - сафарі-парки можна знайти в більшості європейських країн (Двур-Кралове у Чехії, Балтув в Польщі, Сіжеан у Франції). В Україні з її степовими просторами - лише "Асканія Нова" у Херсонській області.


Скільки коштує відпочинок на одеських пляжах?

Через зміни в природоохоронному законодавстві цієї весни істотно змінився набір екскурсій у заповіднику. Скасовано традиційні подорожі - поїздки в мікроавтобусах і кінних екіпажах по Чапельському поду (так називається ділянка цілинного степу, на якому в просторих загонах живуть африканські тварини).


Зустріч нового року

"Асканія Нова" пропонує пішохідні екскурсії по 25-30 грн з людини, у кінному екіпажі - 50 грн.

Ічня

Територія Ічнянського природного парку (Чернігівська область) - це луки, ліси, річечки, болота між Ічнею і Прилуками. Гість отримує карту і може, орієнтуючись по ній, за день обійти весь парк. Причому не тільки пішки: можна взяти напрокат велосипеди, так само як і комплект туристичного спорядження. 

Маршрутка "Київ-Ічня" - 50 грн. Вартість прогулянки по одному з маршрутів в Ічнянському парку - 20 грн.

Біля води

Боброве озеро

У містечко Гола Пристань (Херсонська область) варто їхати заради екологічної екскурсії в дельту Дніпра. Маршрут екскурсії здебільшого проходить Бобровим озером, яке ближче до літа покривається лататтям і ліліями. На турбазі "Чайка" туристи займають місця в просторих човнах, на яких встановлені малошумні електродвигуни; єдині звуки, які супроводжують подорож - плюскіт води за бортом і розповідь гіда. До всього іншого, такі човни не лякають водоплавну живність, і міським дітям буде цікаво побачити поблизу не тільки всюдисущих качок, а й лисок, чапель і навіть лебедів з пеліканами. 

Екологічна екскурсія по Бобровому озері коштує 100 грн для дорослого і 45 грн для дитини.

Вилкове

Був час, коли в це містечко приїжджали заради нього самого: надто незвично виглядали його вулиці-канали та й сам уклад життя вилківчан. Тутешні аборигени - нащадки старовірів, які втекли сюди від гонінь з усіх кінців Російської імперії. Навіть зараз, коли Вилкове все більше перетворюється на заштатний райцентр, старі квартали залишаються унікальним місцем: двори розділені каналами з дерев'яним тротуарами вздовж парканів. Жителі пересуваються по єриках (вузьких каналах) на човнах з життєствердною назвою каюк (щоправда, це всього лиш спотворене турецьке "каїка " - човен), а у двори можна заплисти, просто піднявши частину тротуару .

Під землею

Печера "Кришталева"

Знаходиться в с. Кривче Борщівського р-ну Тернопільської обл. Добре обладнана і доступна в будь-який час року. Проста для відвідин, оскільки майже всі коридори горизонтальні. Довжина маршруту - близько 3 км (загальна довжина печери - 22 км). До залів печери веде 500-метровий тунель. Головна визначна пам'ятка печери, що дала їй назву, - Кристалічний коридор, де стіни щільно поросли різнокольоровими гіпсовими кристалами. Потрапити в "Кришталеву" можна тільки в складі екскурсійної групи, тому найчастіше відвідування печери включено в тури з відвдинами Кам'янець-Подільського, фортеці у Хотині, Чернівців. Вхідний квиток в "Кришталеву" (у складі групи від 15 людей) - 20 грн.

Печера "Млинки"

Розташована біля с. Залісся Чортківського р-ну Тернопільської обл. Печера не освітлена і не обладнана для відвідування. Однак екскурсії тривалістю 3:00 таки проводяться - під керівництвом добре підготовлених спелеологів з Тернопільського турклубу і Чортківського клубу "Кристал". В "Млинках" знадобляться мінімальна фізична підготовка і стійка психіка. Розміщення на ночівлю досить спартанське - в кімнаті на десять людей. Але і вартість відвідин невисока. Найбільше відвідувачам запам'ятовуються подолання "розпірок" та "дірок". Розпірки - вузькі місця, по якій пересуваються, упершись руками і колінами в стінки. Повзти так треба 10-20 метрів, а дно буде проглядатися на глибині п'яти метрів. Відвідини печери "Млинки" - 170 грн (включає 1 ночівлю, 3 екскурсії в печеру, оренду спорядження).

Одеські катакомби

Місцеві підземелля відомі хитросплетіннями своїх лабіринтів. Їх довжина сягає 2,5 тис. км (для порівняння: довжина римських катакомб - 300 км, паризьких - 500), а топографія досі вивчена дуже приблизно. Виникали катакомби в ході видобутку будівельного каменю, коли Одеса будувалася. У різний час в підземеллях знаходили притулок жебраки, їх використовували для своїх сумнівних справ контрабандисти і злодії, а у роки Другої світової катакомби стали базою для радянських партизанів та підпільників. Для знайомства з цим періодом історії треба податися на екскурсію в Музей партизанської слави у катакомбах біля с. Нерубайське. Замовити екскурсію можна в міському туристичному інфоцентрі .

Вартість туру в Одеські катакомби - від 200 грн. У вартість включені: послуги гіда, оренда спорядження, страховка.

На воді

Рафтинг на Черемоші

У травні сніг в Карпатах тане і річки буквально переповнені водою. Тому в першу декаду місяця на Гуцульщину рвуться любителі пригод на воді. Це найкращий час для рафтингу, а район злиття річок Чорний і Білий Черемоші - ідеальне місце для сплаву.

Травневий рафтинг на Черемоші відпрацьований до дрібниць. Охочим взяти участь варто звернутися в турфірму, що спеціалізується на активному відпочинку, і тоді у вартість туру увійдуть трансфер від вокзалу до річки і назад, проживання та харчування, прокат спорядження, послуги інструктора. Плюс невелика пізнавальна програма - відвідини музеїв, огляд водоспадів, руїн замків. Але пам'ятайте: щоб їхати на Черемош, слід тверезо оцінювати свої сили і навички, адже маршрути там - 2-3 категорій складності.

Орієнтовна вартість 4-денного туру з рафтингом на Черемоші - 1500 грн з людини. У цю суму включені трансфер від вокзалу в Тернополі, користування спорядженням, робота провідників та гідів, харчування, декілька екскурсій.

На катамаранах Дністровськом каньйоном

Цей каньйон найбільший в Україні і один з найбільших в Європі. За кількістю історичних пам'яток на берегах жодна річка країни не зрівняється з Дністром. Найбільш відвідувані місця - печерний монастир в Бакоті, неподалік від Кам'янця - Подільського, водоспад і замок в Червонограді. Улюблене місце для сплаву - ділянка річки на Тернопільщині, від с. Лука до с. Устечко. Подорож підійде навіть фізично непідготовленим людям, адже відбувається на катамаранах вниз за течією. Ризик того, що катамаран перевернеться, мінімальний, та й веслами працювати доводиться не надто багато часу. Триденну подорож обійдеться приблизно в 700 грн з людини.

Вартість 3-4-денного сплаву на катамарані по Дністру - 1300-1500 грн (трансфер від вокзалу в Тернополі, спорядження, харчування, екскурсії).

За матеріалами  Сегодня.ua

rss