Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

У Черкасах навчали майбутніх підприємців, як розпочати власний бізнес

Опубликовано: 22.10.2018

У Черкасах навчали майбутніх підприємців, як розпочати власний бізнес

http://vycherpno.ck.ua/u-cherkasah-navchali-majbutnih-pidpriyemtsiv-yak-rozpochati-vlasnij-biznes/

Учора в Черкасах відбувся семінар «Як розпочати власний бізнес. Школа підприємця-початківця», на якому  фахівці розповідали про те, як зареєструватися приватним підприємцем та які потрібно заповнювати документи, як задекларувати власні доходи, що потрібно знати про ліцензію та інші нюанси підприємницької діяльності. Захід організовано Агентством податкового (бухгалтерського) та юридичного обслуговування «Алектіс» спільно з ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».


Відкрити бізнес на селі: де шукати підтримку майбутньому підприємцю

Консультант податкового законодавства Світлана Обманюк розповіла про те, як відбувається на практиці відкриття власної справи.

Якщо у вас є бізнес-ідея і ви стоїте на порозі важливого рішення, то перше питання, яке виникає перед майбутнім підприємцем — чи створювати юридичну особу, чи фізичну особу, чи взагалі працювати без створення будь-якої форми господарювання.

- Якщо у вас разові підробітки, немає постійного бізнесу, можна залишатися просто як громадянин. Але за підсумками року ви повинні підійти у податкову і задекларувати свої доходи. Це називається «Декларування доходів громадян», — пояснює Світлана Обманюк. — Якщо є більш серйозні «задумки», бажаєте давати рекламу своєї діяльності у ЗМІ тощо, тоді потрібно вирішити, ким вам реєструватися  — юридичною особою чи приватним підприємцем? Різниця між цими двома поняттями полягає у складності ведення обліку.

Юридична та фізична особа мають 2 системи оподаткування:

- загальна, 18%;

- спрощена (єдиний податок).

Існує декілька видів спрощеної системи.

Юридична особа може мати 3 або 4 групу, ставка тут може бути з ПДВ (5%) і без ПДВ (3%). 4 група призначена виключно для с/г діяльності.

Приватні підприємці можуть обрати:

- 1 групу (торгівля на ринку або побутові послуги, обсяг обороту до 300 тисяч/рік без права найманих правціників), щомісячний податок — 10% від мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня поточного року) — 137,80 грн;

- 2 групу (ширша по спектру діяльності, ніж 1 група, але можна продавати товари, а надавати послуги заборонено, обсяг обороту до 1,5 млн грн/рік із правом найманих працівників — до 10 осіб), ставка — 20% від мінімальної заробітної плати — 275,60 грн. Можна працювати і з громадянами, і з приватними підприємцями, юридичними особами;

- 3 групу (до 5 млн грн/рік із правом найманих працівників без обмежень). Можна працювати з ПДВ (3% від обороту і ПДВ) і без ПДВ (ставка 5% від обороту).

Близько 80% приватних підприємців перебувають саме на спрощеній системі оподаткування. Фахівець радить, що приватний підприємець зі спрощеною системою оподаткування найкраще підходить для відкриття бізнесу вперше.

Єдина облікова документація приватного підприємця — це книга обліку, яка офіційно оформлюється при реєстрації приватного підприємця. Сама книга обліку заповняється наступним чином: дата, сума, сума повернутих коштів, різниця, загальна сума. Є ще одна графа — вартість подарунку, хоча вона існує тільки формально.

Потрібно знати терміни сплати подактів. Для 1 чи 2 групи податки потрібно сплачувати щомісячно до 20 числа.

Крім цього виникає ще один податок — Єдиний соціальний внесок, який сплачується у Пенсійний фонд. Він складає на сьогодні 22% від мінімальної заробітної плати (мінімальна заробітна плата — 1450 грн, відповідно внесок у Пенсійний фонд буде складати 319 грн). Як тільки збільшується мінімальна заробітна плата, автоматично внесок у Пенсійний фонд також збільшується, тому за цим податком потрібно постійно слідкувати.

Відкривати приватного підприємця потрібно у держреєстратора (Благовісна, 170). Для цього потрібен паспорт та ідентифікаційний (місце прописки не важливе). Крім цього, потрібно написати реєстраційну заяву на відкриття приватного підприємця. Держреєстратор відкриває ПП автоматично на загальній системі. Другий крок — податкова. Для того, щоб оформити спрощену систему, потрібно написати заяву новоствореного платника, а також оформити книгу обліку доходів.

Світлана Обманюк розповіла, що зараз у Черкасах — бум на підприємців:

- За день у місті відкривається від 10 до 35 осіб невідомо з яких причин. Закривається за день орієнтовно чоловік 15.

Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна розповіла про види господарської діяльності, які не може проводити субєкт господарювання без отримання ліцензії (названі основні види, які найбільше користуються популярністю):

- будівництво;

- освітня діяльність;

- оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами;

- виробництво і торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами;

- медична практика;

- туроператорська діяльність;

- перевезення пасажирів всіма видами тарнспорту;

- зовнішньо-економічна діяльність;

- централізоване водопостачання та водовідведення;

- виробництво та постачання теплової енергії.

У Черкаській області можна отримати ліцензії на наступні види діяльності, коли органами ліцензування буде виступати обласна державна адміністрація:

- централізоване водопостачання та водовідведення;

- виробництво та постачання теплової енергії;

- зовнішньо-економічна діяльність;

- освітня діяльність.

Також в області завдяки державній фіскальній службі можна отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

- Плата за ліцензію визначається у залежності від того, хто є органом ліцензування. Якщо ліцензія видається центральним органом виконавчої влади, плата за ліцензію становить одну мінімальну заробітну плату на момент видачі ліцензії. Якщо ліцензія видається місцевим органом влади (наприклад, ОДА), вартість такої ліцензії буде 10% від розміру мінімальної заробітної плати. Різниця досить суттєва, але вона виправдовує себе, адже, ліцензія, яка видається на місцях, діє тільки у межах адміністративно-територіальної одиниці, ліцензія, яка видається центральним органом виконавчої влади діє у межах всієї території України, — розповідає Олена Шухтіна.

Ліцензії на сьогодні видаються безстроково, проте на 3 види діяльності встановлені обмеження, до яких належать роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.

rss