Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Купить освещение по самой выгодной
— характер освещения (мягкий или жесткий свет); — способ получения освещения (направленный, рассеянный, отраженный); — направление света относительно объекта съемки (фронтальный, боковой,

Запись на прием к врачу
В современном мире мало кто может похвастаться крепким здоровьем. Даже молодые люди зачастую имеют проблемы с организмом, которые являются поводом для обращения к врачу. Количество проблем со здоровьем

Товаров для дома
Таблица из СП 54.13330.2011 « Здания жилые многоквартирные» Указанная в нормах величина воздухообмена должна обеспечиваться для расчетных условий: температура наружного воздуха +5 оС, и температуры

Остекление фасадов зданий в Киеве
При создании подобной конструкции все строительные работы проводятся внутри здания, то есть подъемная спецтехника не требуется. Витражное остекление встречается из пластика и металла. С витражами здание

Светотехническая компания Киев
Раньше мы совершенно не задумывались, насколько важно правильно выбрать, на какую лучше сторону окна в квартире или доме должны быть расположены, так как особой возможности «перебирать харчами» ни у кого

Лечение алкоголизма
Алкоголизм – это разновидность токсикомании, для этого заболевания характерно пристрастие к алкоголю, несмотря на негативные последствия. Людям, которые пьют постоянно и часто уходят в запой, может

Уролог в Житомире
Перечень узких специализаций врачей способен привести пациента в легкое замешательство. Поэтому при любых патологиях вы посещаете участкового терапевта, чтобы он разобрался, куда вас направить дальше.

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Вакцинація у сотні разів безпечніша, ніж захворювання, від якого вона захищає

Опубликовано: 22.10.2018

Всесвітній тиждень імунізації 24-30 квітня 2014 року проводиться під гаслом "Не відставайте від життя!".

Вакцинація у сотні разів безпечніша, ніж захворювання, від якого вона захищає, а лікування від інфекційних хвороб – у тисячі разів дорожче від щеплення. Тому кожна  людина має право на захист від хвороб.

Це закріплено  Законодавством України і відображено у календарі обов’язкових щеплень. До нього входять щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, гемофільної інфекції.

Коротко про керовані інфекції

Так, щеплення проти гепатиту В убезпечить не тільки від тяжкого захворювання, а й від його ускладнень – цирозу і раку печінки.  Така вакцинація проводиться дітям у першу добу життя, ревакцинація – через місяць і потім у півроку. Таким чином проблема буде знята назавжди – набувається пожиттєвий імунітет.

В Україні вкрай неблагополучна епідеміологічна ситуація по туберкульозу . Найнебезпечніше захворіти на туберкульоз у дитинстві. Щоб цього не сталося вакцинація проводиться новонародженим у пологових будинках на третю – п'яту добу після народження, в 7 років – ревакцинація. Вона захищає організм у ранньому дитячому віці, коли імунна система ще не сформована, від так званих генералізованих форм туберкульозу (із залученням у туберкульозний процес всього організму). Особливо небезпечний туберкульозний менінгіт – враження мозку.

Для виявлення туберкульозу дітям щорічно проводиться реакція Манту, яка є діагностичною пробою, а не щепленням.  Батьки повинні знати: чим раніше виявиться хвороба, т0им раніше розпочнеться лікування і швидшим та ефективнішим воно буде.

Материнський імунітет щодо інфекцій дітям не передається,тому первинний вакцинальний комплекс проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту проводиться немовлятам у 3, 4 і 5 місяців, перша ревакцинація – у 18 місяців, потім – у 6 років. У 14 років ревакцинують проти дифтерії, правця та поліомієліту, в 18 – проти дифтерії і правця. До дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту не формується пожиттєвий імунітет – щоб підтримувати опірність проти цих хвороб, потрібно вчасно проводити ревакцинацію.

Слід знати, що збудник дифтерії вражає одразу дихальну, нервову і серцево-судинну системи. Дуже небезпечна ця інфекція для дітей до 5 років (може загинути кожна п'ята дитина) та літніх людей, у яких з віком слабшає опірність організму.

Поліомієліт – вірусна інфекція, що вражає нервову систему і може призвести до млявих паралічів, а в тяжких випадках – до зупинки дихання і смерті.

Кашлюк дуже небезпечний у ранньому дитячому віці. Якщо немовля не вакциноване і хтось із батьків принесе інфекцію в дім, йому можуть загрожувати зупинка дихання з гіпоксією мозку, розрив плеври, крововилив у мозок. Тому аргумент про те, що, мовляв, наша мама щеплена, тому дитину пожаліємо, не є правильним: материнський імунітет з приводу кашлюку, дифтерії і правця дитині не передається.

Дуже небезпечним є правець (у народі – стовбняк). Показник смертності хворих на правець навіть у розвинутих країнах складає аж 25 відсотків.

Д ітей одного року щеплюють проти кору, краснухи і паротиту, ревакцинація – у 6 років. Попри багаторічну історію вакцинації, кір залишається великою проблемою: від нього у світі щороку помирає більше 10 мільйонів дітей.   Це така собі сумна візитівка кору, адже вірус для розмноження найчастіше обирає тканини нервової системи. А при правильній імунізації у 90–95 відсотках випадків імунітет виробляється на 25 років.

Краснуха вкрай небезпечна для  вагітних жінок, тому що вона неминуче призведе до вад плода, особливо якщо перенесена на ранніх термінах вагітності, – сліпоти, глухоти, вад серця, дефектів внутрішніх органів та кісток, розумової відсталості.

Паротит є однією з причин безпліддя як у чоловіків, так і в жінок. Може вражати підшлункову залозу, мозок, таким чином спричиняти цукровий діабет, вірусний енцефаліт.

Не так давно розпочалася вакцинація проти гемофільної інфекції (ХІБ-інфекція), що найнебезпечніша для дітей до 5 років, бо у такому віці імунітет на цю паличку не виробляється взагалі. Вона може призвести до пневмонії, отиту, ларингіту, менінгіту, сепсису. Для дорослих  ХІБ-інфекція не страшна.

У календарі щеплень, крім обов'язкових, є ще й рекомендовані щеплення. Скажімо, дітям, які часто хворіють, та тим, які з різних причин мають слабку імунну систему, бажано пройти щеплення проти пневмококової інфекції – воно захистить від отитів, синуситів, гайморитів, бронхітів, пневмоній.

Сучасна наука довела прямий зв'язок раку шийки матки жінок репродуктивного віку із папіломавірусною інфекцією. Тому вакцина проти неї, що в Україні з'явилася кілька років тому, також вважається протираковою. Щеплення роблять тільки дівчаткам (бажано до початку статевого життя), оскільки чоловіки є лише носіями вірусу.

Щеплення від грипу  потрібно  зробити всім, а насамперед  дітям від 6 місяців до 6 років, усім, хто часто хворіє, та  людям похилого віку.

На  жаль трапляються батьківські відмови від вакцинації.  Це при тому, що ніхто з нас не знає, коли доведеться наразитися на небезпеку інфікування.

Щоб вакцинація не призвела до ускладнень і була результативною, потрібнопідготувати дитину до вакцинації, врахувати всі протипоказання до щеплень, обмежити контакт із хворими дітьми. Бажано дотримуватися рекомендаційних інтервалів між щепленнями, щоб не знизити ефективність, при необхідності проконсультуватися в імунолога. Перед щепленням обов'язковий огляд лікаря з опитуванням батьків.

Якщо організм реагує на вакцинацію, нічого страшного – у дитини виробляється імунітет, а почервоніння на місці уколу пройде за кілька днів.

Щеплення – це гарантія безпеки та здоров’я дитини на багато років!

Тетяна ПОЛИЧ
обласний дитячий імунолог

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

rss