Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Адвокат по долгам
Профессия адвокат является одной из самых старинных. Впервые представители данного дела появились еще в Древнем Риме. В ту эпоху их называли патронами. Часто они не имели достаточного уровня знаний, за

Эксклюзивная дизайнерская женская одежда
Каждая женщина стремится выглядеть так, чтобы казаться окружающим эталоном женственности и хорошего вкуса. Но стоит справедливо заметить, что не каждая женщина  знает, как достигнуть в образе гармонии

Личная жизнь Веденеевой Татьяны
Татьяна Веденеева знакома многим из детства, эта прекрасная женщина смотрела с экранов телевизора с улыбкой и лаской и запомнилась многим по передаче "Спокойной ночи малыши! ". Сейчас знаменитая телеведущая

Консультации психологов
Психолог — это не мудрец, наделенный особыми знаниями о душе. Это специалист, изучивший некоторые закономерности функционирования психики и обладающий опытом взаимодействия с различными психическими

Заказ тортов в недорого на день рождения
Каждый человек раз в год бывает день рождения. Вы хотите купить ему особенный торт? Нет ничего проще! В нашей компании вы можете купить заказ тортов в спб недорого на день рождения. Торт не только испекут

Кодирование от алкогольной зависимости
К сожалению, многие наши соотечественники традиционно склонны к злоупотреблению спиртными напитками. Как известно, чрезмерное употребление спиртного вызывает зависимость и приводит к алкоголизму. Мирится

Поставки электроэнергии
Все мы знаем о том, что в наше время в нашей стране очень большой выбор различных вариантов поставки той или иной энергии. Если вас интересует поставка электрической энергии, тогда отличным решением для

Іван Іванович Лажечников. Крижаний будинок » Реферати українською

Опубликовано: 22.10.2018

Петербург зими 1739/40 р.: снігові бугри,безлюдство. Імператриця Ганна Іоаннівна, хоча виїжджає і справи, примітно гасне день у день.Бирон, герцогкурляндский, очищає собі місце правителя.Кабинет-министр і обер-єгермейстер Артемій Петрович Волинської,гофинтендантПерокин, таємного радникаЩурхов і графСумин-Купшин чекають випадку скинути тимчасового правителя.

У четверсвяточной тижні на домікабинет-министра Волинського йдуть підготовка до оліїстим грищам, що йому доручено влаштувати государинею. Перед господарем дому та його секретаремЗудой проходять вервечки пар представників народів, які у Росії, серед яких бракуємалороссиянина. Жінка з двох циган вражає хазяїна подібністю з коханоюгоф-девицей государині — молдаванської князівноюМариорицейЛелемико. Циганка звутьМариула, вона — матиМариорици, неведающей про походження. Залишившись віч-на-віч із Волинським, циганка заперечує кревність із князівною, але погоджується сприяти хазяїну у зближенні з Ма чекає зміни імператриці доБирону. Його секретарЗуда остерігає хазяїна розпочинати боротьбу з герцогом, сам зі слугою викрадає трупГорденки. Анонімне помічник передає справжній доносмалороссиянина, хоча до того за удачу виявлення цього паперу племінник ЛіпманаЭйхлер пожалуванийБироном вкабинет-секретари.

Інша пристрасть одруженого Волинського — вісімнадцятирічна княжнаМариорицаЛелемико. Дочка молдаванського князя, з дитинства втративши батька і материна родини, вона випала доляхотинскому паші, тільки після взяття Хотина російськимиМариорица було доручено милостей государині.Фатализм, яким княжна було з дитинстванапитана, підказує, що час народження призначено любити їй Волинського.

>Кабинет-министр всілякими шляхами — через циганку, що потребує з мнимого вдівця обіцянки брати шлюб із сироті, через марнославного вчителяМариорициТредиаковского — пише до князівніЛелемико, приховуючи від нього, що одружений. Герцог, розпускаючи чутки про "смерть дружини Волинського і затримуючи ту спогадами у Москві, підігріває любовну інтригу змолдаванскою князівною.Бирон знайшов слабку п'яту цього «Ахіллеса», адже імператриця не надихається на дівчину. Тому герцог дозволяє ворожки вхід до палацу до князівні, а закоханим — листування.

Іноземці при дворі починають побоюватися російської партії, набік якій усе частіше постає государиня. Останній суперечка Волинського зБироном піднімає бурю у присутності графаМиниха,благоволящегокабинет-министру, і віце-канцлераОстермана, що грає двозначну роль боротьбі суперників. Основні розбіжності виникають через претензій Польщі на винагороду за перехід російських військ через її володіння:Бирон вважає їх справедливими, а Волинської зухвало вважає, що така думка може мати не лише васал Польщі. «Я чи що вона повинен загинути!» — повторюєбеснующийсяБирон після виходу ворога. Однак дізнається, що тілоГорденки викрадено.

Волинської після сварки рухається до палацу з думкою побачити свою кохану, де захоплює її що грає в більярд з АнноюИоанновной. Їх бере в облогу низка блазнів, серед яких був своя партія іноземців та російських. Государиня сьогодні сердита на Бірона. ПрибулийБирон обговорює блазнів: пропонує у нареченіКульковскомуПодачкину (її підозрюєЗуда), — Волинської здивований популярністю своєї панської барині. Потім герцог натякає її величності на осіб, які одружені і приховують це.Шут-итальянецПедрилло приходять допомогуБирону: це спокусив дівчину з палацу. Ганна Іоаннівна просто у нестямі від гніву Той завершує покаяння: вона — його перша дружина, дочка придворної кози, народила учора й всіх запрошують на батьківщини. Государиня регоче від України всього серця.

Тим більше що поруч ізАдмиралтейством і Зимовим палацом встав чудовий крижаної палац. Вночі, при висвітленні, государиня, і з нею весь Петербург їдуть оглядати диво. Вона задоволена Волинським,Бирон потрапляє у немилість. Російська партія тріумфує. Коли, оглянувши увесь дім, імператриця виходить, густий туман лягає на його землю. Перелякана, вона обертається тому, шукає Волинського, так того ніде немає.Бирон встигає скористатися цим нагодою й знову воскресає з лукавого раба зухвалим володарем. Артемій Петрович був у ту хвилину біляМариорици. Тієї ночі тріумфуючий герцог робить все, щоб палацеві свідки засталикабинет-министра у кімнатіМариорици.

Більше послугиМариули зайві герцогу, і циганку не пускають до палацу.Подачкина сповіщає нещасну мати, що Волинської одружений.Мариула впадає докабинет-министру і ридає, молить, звинувачує його. Присоромлений нею Волинської становить князівні лист, у якому відкриває правду себе.Обезумевшая від горяМариула, намагаючись захистити дочка, теж змушена відкритиМариори-це свою таємницю.

Союзники ВолинськогоЩурхов,Перокин іСумин-Купшин приходять на блазнівські батьківщини кози, аби розповісти государині істину про тягаря, покладеному Росію їїкурляндским улюбленцем. Спроба виявилася цілком невдалою — їх беруть під арешт у фортеця.

>Зуда впевнений: з любовіМариорици можна побудувати сходи хоч і небо. Для порятунку голови її коханого він бере в спільники княжнуЛелемико, якої Ганна Іоаннівна дорожить до межі. Та передає государині таємно від Бірона папериГорденки, ніж повертає самодержавне довіру друзям Волинського. Приходить час призначеної весіллі блазня в крижаному домі. Цього дня імператриця дуже весела, хіба що тішачись перемогою над своїм фаворитом. Час настав: себе відкриває таємний союзник Волинського — племінник ЛіпманаЭйхлер повідомляє про підступних планах Бірона самої государині, й, переконана красномовством його, наказує вирішити з поляками на думкукабинет-министра. Надвечір все місто дізнається про опалі Бірона.

Дружина Волинського повертається з Москви з радістю — під серцем носить вона майбутнього сина. Але государиня хоче, розбудувавши цей шлюб, віддатиМариорицу за Артемія Петровича.Навлекая він немилість,кабинет-министр відмовляється.Мариорица вирішує жертвувати собою на благо Волинського: вона становить лист до государині, у якому відкриває своє циганське походження — Волинському не можна з нею одружитися; далі вона обмовляє на Бірона і себе. Потому княжна нетерпляче чекає милого Артемія на побачення, схвильовано просить пити.Служанка підносить їй отруєне питво. Від хвилюванняМариорица не помічає нічого. Ось такі й її Артемій, ось поріг крижаного вдома, настає її годину, заради чого прийшла вона у світ: вона належить їй. Повернувшись із побачення, княжна вмирає.

ЛистМариорици до государині нема. Волинської взятий під варту. Справи державні стали.Остерман та інші пояснюють Анні Іоановні, що врятувати держава має лише герцогкурляндский.

Після закінчення суду над ВолинськимБирон приносить государині вплинув на вибір два смертних вироку: партії Волинського і собі.Полу-умираюшая імператриця підписує уже смертний вирок своємукабинет-министру. На лобному місці, очікуючи страти, виявляються і всі соратники Артемія Петровича, включаючиЭйхлера, — майже всі, булоблагороднейшего у Петербурзі. Усі вони з твердістю приймають смерть.

Крижаний будинок впав, а вцілілі крижини жителі розвезли по льохам.

© М. Р.Обижаева

Список літератури

Для підготовки даної роботи було використані матеріали із сайтуbriefly/

rss