Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Велика стіна на кордоні США та Мексики

Опубликовано: 22.10.2018

видео Велика стіна на кордоні США та Мексики

Розпочато будівництво стіни між США та Мексикою

Трафік нелегальної міграції дуже масштабний. До 11 вересня 2001 року охорона американо-мексиканського кордону практично була відсутня. Кожен день тисячі мексиканців перетинали кордон, прямуючи на роботу в довколишні американські населені пункти, а ввечері поверталися додому — в Мексику, оскільки орендувати житло в прикордонних пунктах на мексиканській території значно дешевше, ніж по інший бік кордону.



Як повідомляє УкрЗахідІнформ : Підписавши указ про охорону державного кордону, Трамп розповів журналістам, що будівництво стіни почнеться протягом місяця. Роботи по будівництву профінансує США, проте потім, за словами американського президента, Мексика поверне всю вартість робіт по зведенню прикордонної споруди. Потреба в будівництві стіни, за словами президента, викликана необхідністю припинення нелегальної імміграції в США з території Мексики, а також боротьби з наркобізнесом, а також нелегальною торгівлею зброєю.

Терористичні акти 11 вересня змусили американське керівництво змінити своє ставлення до проблеми охорони державного кордону. До речі, першим будівництво «Великої американської стіни» почав Джордж Буш-молодший - в 2007 році. Шестиметровий паркан повинен був стати одним з ключових компонентів системи забезпечення безпеки державного кордону.


Стіна на кордоні США з Мексикою - загроза для карликових леопардів. Відео

Однак, через брак фінансування наступний президент Барак Обама припинив будівництво споруди. Таким чином, стіна була побудована лише на третину. Проте, навіть в роки правління Обами було зроблено чимало для посилення заходів безпеки на мексиканському кордоні. В даний час тут зосереджена велика частина всіх американських прикордонників - понад 17,5 тисяч осіб з 20,5 тисяч осіб. Чисельність прикордонної охорони на американо-мексиканському кордоні за п'ятнадцять років була збільшена в два рази. Однак, повністю ліквідувати нелегальну імміграцію, наркотрафік і оборот зброї американським прикордонникам не вдалося. Саме на цю обставину і звернув увагу Дональд Трамп ще під час перебування кандидатом на пост президента США.


Президент Мексики відмовився платити за будівництво стіни на кордоні зі США

Навіть та обставина, що шестиметровий паркан був побудований в багатьох місцях, де колись нелегали перетинали кордон, це не стало серйозною перешкодою для мексиканців і вихідців з інших латиноамериканських країн. Більш-менш цей захід вплинув лише на трафік трудових мігрантів, та й то лише тих, хто розраховував влаштуватися на чесну роботу. Контрабандисти і нелегали, які проникають в США з сумнівними цілями, швидко встановили, де можна подолати стіну. Наприклад, один з найпоширеніших способів проникнути через паркан - зробити в ньому лаз. Всього за півхвилини - хвилину мексиканці встигають зробити отвір в паркані, після чого проникають на американську територію. Будь-які ремонти стіни не допомагають - незабаром з'являються нові діри в паркані. Більш того, мексиканці всіляко перешкоджають прикордонникам в ремонті огорож, закидаючи їх камінням і пляшками з мексиканської території.

Рішення Дональда Трампа про будівництво стіни на кордоні з Мексикою і про посилення охорони південних рубежів США викликало неоднозначну реакцію як і в самій країні, так і за її межами. Зі зрозумілих причин, указ Трампа викликав різку критику з боку мексиканців. Сам президент Мексики Енріке Пенья Ньєто заявив, що Мексика не збирається оплачувати будівництво стіни і не сприймає будь-які стіни на своїх кордонах. У країні почалися демонстрації протесту проти нового глави сусідньої держави. Категорично проти рішення нового президента США виступили і представники американських ліволіберальних кіл США, які звинувачують Трампа мало не у фашизмі. Демократична влада Сан-Франциско просто відмовилися співпрацювати з федеральним центром з питань боротьби з нелегальною імміграцією. До речі, більшість вихідців з латиноамериканських держав, які проживають в США, на виборах підтримували Хілларі Клінтон саме через різкі заяви Трампа проти нелегальну імміграції.

rss