Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Вiдпочинок "Клуб Мандрiвникiв" ВІДПОЧИНОК В ТУНІСІ

Опубликовано: 25.01.2019

видео Вiдпочинок

Уганда - ціла Африка в одній країні (рафтинг по Нілу, сафарі, слони і бегемоти)

Туніс – це африканська країна, розташована на узбережжі Середземного моря, яка більш європеїзована аніж Єгипет, оскільки декілька десятиліть була під протекторатом Франції. В Тунісі Вас чекають красиві пляжі Середземного моря з білим, сірим та золотим піском, велика кількість культурних надбань, залишених могутніми пунічними та римськими цивілізаціями, цікаві екскурсії (сафарі по пустелі Сахара, морські прогулянки) та звичайно таласотерапія, якою і приваблює Туніс туристів з усіх куточків світу! Туніс це унікальне поєднання пляжного відпочинку з оздоровленням під наглядом професійних лікарів.


Зіпсований відпочинок: що криється за дешевими турами за кордон | DW Ukrainian

Туніс омивається Середземним морем, що зумовлює розвиток в країні таласотерапії. Знаходиться на півночі континенту Африка та межує з Лівією на південному сході, з Алжиром на заході, на півдні країни межує з пустелею Сахара. Найбільші міста: Сусс, Монастір, столиця - Туніс, Сфакс, Аріана, Хаммамет. Клімат Тунісу помірний з чітко вираженим літнім сезоном (з червня по листопад), а ближче до півдня країни клімат набуває ознак тропічно-пустельного. Міст з’єднує материкову частину з о.Джерба, який має свій, відмінний від усього Тунісу, клімат. Там літній сезон триває цілий рік і температура повітря рідко опускається нижче +23. Основна кількість опадів випадає в північній та центральній частині країни, в південній частині опадів майже немає. Цікаво: серед усіх африканських країн Туніс визнаний країною з найкомфортнішім кліматом для довготривалого відпочинку.

місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Хаммамет, Хаммамет-Ясмін
середня темп. повітря 15 17 18 20 24 28 32 32 29 25 20 17
середня темп. води 16 15 15 16 18 22 25 26 26 24 21 18

Махдія

середня темп. повітря 16 17 19 21 24 28 31 32 29 25 21 18
середня темп. води 16 15 15 16 18 22 25 27 26 24 21 18
Монастір
середня темп. повітря 16 18 19 22 25 29 33 33 30 26 21 18
середня темп. води 16 15 15 16 18 22 25 26 26 24 21 18
Сусс, Сусс-Ель-Кантауі
середня темп. повітря 16 18 19 22 25 30 33 34 30 26 21 18
середня темп. води 16 15 15 16 18 22 25 26 26 24 21 18

 

НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Тунісу

Населення Тунісу складає близько 11,5 млн. жителів. В національному складі населення переважають араби (близько 98%), все решта населення це переважно європейці – італійці та французи. Більше ніж 50% усього населення проживає у містах. Офіційна мова Тунісу – арабська, але всі також вільно володіють французькою. Не буде проблемою і порозумітись на англійській. Державною релігією Тунісу є іслам сунітського напрямку, яку сповідують близько 95% жителів. Серед інших держав Африки Туніс відзначається особливою релігійною терпимість. 2% населення сповідують християнство або іудаїзм. Цікаво: найбільша єврейська община знаходиться на о.Джерба і є центром паломництва північноафриканських євреїв.

 

ТРАДИЦІЇ Тунісу

У тунісців основоположні традиції та звичаї сформувались під дією ісламських канонів, проте одночасно з цим, помітний в повсякденному житті і вплив європейських цивілізацій. Для поваги віруючих і для того, щоб не бентежити жителів, не прийнято ходити по мусульманським кварталам і по столиці в відкритих майках і коротких шортах. Ні жінки, ні чоловіки в Тунісі не носять відкритий одяг. Під час Рамадану тунісці-мусульмани не їдять і не курять від світанку до заходу сонця. Тому прийнято і іншим також утримуватися від пиття, куріння та їжі на міських вулицях. У готелях можна спокійно і курити, і пити. Для жителів Тунісу улюбленим шоу є танець живота. Він входить в усі програми концертів. Не менш дивний звичай в цій країні полягає в тому, що військові об'єкти, людей у формі і зі зброєю, державні установи фотографувати не можна. Самих тунісців також не слід фотографувати без їх згоди. Ще одна цікава традиція Тунісу - це фарбування хною волосся, нігтів, підошов ніг і долонь. Також традицією є і «хамам». Так називають турецьку лазню.

 

ЕКОНОМІКА Тунісу

Коли в 1956 Туніс отримав незалежність, він був аграрною країною. Відтоді значно розширилася промислова база Туніса. Сьогодні це одна з найрозвиненіших країн у Африці. Основні галузі промисловості: нафтодобувна та нафтопереробна, хімічна та гірничо-металургійна, на третьому місці туризм.

ЧАС ТА ГРОШІ Тунісу

Час у країні відстає від київського на 1 годину влітку та на 2 години зимою. Національна валюта Тунісу – динар. В одному динарі 1000 міллімів. З собою вигідніше всього брати долари чи євро, які можна обміняти в будь-якому обміннику чи банку. Як не дивно, але найвигідніший курс як правило в готелях.

 

ТРАНСПОРТ Тунісу

Повітряний транспорт пов'язує Туніс з країнами Африки та Європи, обслуговуються також внутрішні повітряні лінії. В країні вісім міжнародних аеропортів, загальна кількість аеропортів 29. Найбільші аеропорти країни: Енфіда, Туніс-Карфаген, Монастір імені Хабіба Бургіби і інші. Чартерні рейси з України прибувають в аеропорти: Енфіда, Туніс, Монастір і о.Джерба. Довжина залізничної мережі країни понад 1900 км. Туніс має добре розвинену автотранспортну мережу, діють європейські правила дорожнього руху. Найбільш зручний засіб пересування для туристів - таксі. Так само можна взяти автомобіль на прокат. Оренда автомобіля дозволена для осіб, які досягли 21 року. Необхідні міжнародні водійські права і кредитна карта або готівкові. Морським транспортом здійснюються в основному міжнародні вантажні перевезення. Основні порти країни: Ла-Ґулєт, Сфакс, Бізерта, Сехіра, Сусс.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ Тунісу

Туніс відомий на увесь світ своїми Спа-салонами при готелях, які пропонують курси Таласотерапії (використання в процедурах по догляду за тілом морської води підігрітої до +33, водоростей і морської грязі в поєднанні з морським кліматом). Як і у всіх країн медичне обслуговування платне та доволі дороге, як в державних, так і в приватних клініках. Наявність медичної страховки для подорожі в Туніс обов’язкова. Телефон швидкої допомоги – 190 (або 846 – цілодобово) .

 

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ Тунісу

Магазини в основних містах працюють в будні дні з 9:00 до 19:00 (обідня перерва з 12:00 до 15:00), а в дні рамадану з 9:00 до 13:00 та з 19:00 до 21:00. вибір в магазинах при готелях досить обмежений, більше цікавої продукції можна знайти на місцевих ринках (допускається торг). Найвигідніше здійснювати телефонні дзвінки з телефонів автоматів та зі спеціально облаштованих переговорних пунктів, які легко знайти за табличкою «Taxiphon Internationale» Всі види телефонних розмов платні: по місту, міжміські, міжнародні. З будь-якого автомату Ви зможете зателефонувати в усі куточки світу, використовуючи жетони або телефонну картку. Воду з крану пити не рекомендують, краще купувати її в пляшках в магазинах. Найзручніший та розповсюджений вид транспорту - це таксі, але між містами добре налагоджено автобусне сполучення. В будь-якому курортному містечку можна взяти машину на прокат (якщо у вас є права водія міжнародного зразка), вартість коливається.

ЧАЙОВІ в Тунісі

Зазвичай в Тунісі прийнято залишати 10% чайових – в ресторанах та кафе (цікавим фактом є те, що рахунок на оплату за харчування не включає в себе чайових).  В готелі за перенесення Вашого багажу платять від 3 до 4 динар, покоївці – 5 динар, при чому гроші потрібно вручати особисто, оскільки гроші, які Ви залишите в номері покоївка не візьме. Таксистам, як правило, чайових не залишають.

 

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК в Тунісі

Вихід на міжнародну лінію у кожного готелю свій, тому його необхідно уточняти, як зателефонувати додому з готелю. Значно дешевше телефонувати з переговорних пунктів, які знаходяться біля готелів, користуючись телефонами-автоматами.

Для дзвінків з Тунісу в Україну – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 38 (код України) + код міста + номер телефону.

Для дзвінків з України в Туніс набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 216 (код Тунісу)+ код міста + номер абонента. Коди основних міст – Туніс - 1, Хаммамет – 2, Монастір, Сусс,  Махдія – 3, Джерба – 5.

Екстрені телефонні номери – поліція – 197, швидка допомога – 190, пожежна служба – 198, довідкова – 120, Туніський Національний департамент по туризму – 341-077.

ВІЗА в Туніс

Віза оформлюється по прибутті в країну на КОЖНУ особу незалежно від віку та типу проїзного документу. Віза є безкоштовною. Необхідно мати закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не пізніше 6 місяців після дати вильоту з Тунісу, ваучер на проживання в готелі, страховий поліс та заповнену імміграційну картку. Діти, старші 5 років, повинні мати свій проїзний документ, або їх фотографія повинна бути вклеєна в паспорт батьків.

 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Туреччині

Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної - заборонений. Дозволений вивіз/ввезення іноземної валюти. У разі ввезення і передбачуваного вивозу більше 1000$ на особу рекомендується до проходження митниці задекларувати валюту в спеціальному віконці «Declaration de devises».

Безмитно в Туніс можна ввозити до 2 л. алкогольних напоїв міцністю до 25%, до 1 л. напоїв міцністю понад 25% і до 20 пачок сигарет.

Заборонений транзит предметів старовини, зброї і боєприпасів, виробів з хутра та шкіри. Вивозити можна практично все, в тому числі килими, сувеніри, золото, срібло, фрукти. При вивезенні з Тунісу килимів і срібних прикрас на кордоні необхідно пред'явити чеки з магазинів, де були зроблені покупки. Вироби вартістю до 250$ податком не обкладаються.

 

 

ПОЧЕСНЕ КОНСУЛЬСТВО ТУНІСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ

м. Київ, вул. Нечуя-Левицького, 38-а

Тел: (+38 044) 270 38 95

Факс: (+38 044) 270 38 94

Робочі години: пн..-пт. 10:00-16:00

E-mail: [email protected]

ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ УКРАЇНА В ТУНІСІ

Туніс, м. Туніс, Нотр Дам, вул. Сент Фюльжанс, 7

Тел: (+216) 71-849-861

Факс: (+216) 71-840-866

Робочі години: пн.-пт. 8.00-15.00

E-mail: [email protected]

КОНСУЛЬСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ

Тел.: (+216) 71-845-895

Факс: (+216) 71-840-866

Робочі години: пн.-чт.: 09.00-11.00 (прийом документів)

Пн.-чт.: 11.00-12.00 (видача документів)

E-mail: [email protected]

ПОЧЕСНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В м. СУСС

Туніс, м. Сусс, rue Soeur Josephine, immeuble Trocadero, 1 er etage, office numero 9

Тел.: (+216) 52-344-307

Факс.: (+216) 71-704-699

Робочі години: вт.-чт. 15.00-17.00

E-mail: [email protected]

 

 

ОСНОВНІ КУРОРТНІ ЗОНИ Тунісу

 

ХАММАМЕТ . Розташований на південному сході  65 км від столиці країни - Тунісу. Це найвідвідуваніший курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом, комфортабельними готелями, що потопають у зелені апельсинових, лимонних й гранатових дерев, широкими пляжами й центрами таласотерапії. Сучасні центри таласотерапії - гордість сучасного Хаммамета. Хаммамет - більш спокійний і консервативний курорт у порівнянні із Суссом. Більшість туристів (а особливо - туристок) їде сюди, щоб поєднати традиційний пляжний відпочинок з інтенсивними омолоджуючими процедурами.

ЯСМІН-ХАММАМЕТ . Сама ретельно упорядкована туристична зона Тунісу, Ясмін-Хаммамет простягнувся на 6 км на південь від міста Хаммамет. Все тут підпорядковано потребам туристів, і все спроектовано для ідеального, повноцінного і безтурботного відпочинку. Житлові квартали відсутні, зате в околицях будь-якого готелю розташовується маса сувенірних і продуктових магазинчиків, кафе, ресторанів і дискотек. У Ясмін-Хаммаметі можна відвідати найбільший в країні парк розваг. Ну і звичайно, побалувати себе процедурами таласотерапії.

СУСС . Велике курортне місто на узбережжі Середземного моря. Цей курорт славиться своїм бурхливим нічним життям, дискотеками і казино, а також своїми чудовими пляжами з надзвичайно красивим білим, дрібним піском. Сусс зручно розташований відносно основних міжнародних аеропортів Тунісу: аеропорт м. Монастір - 12 км, аеропорт м. Туніс - 140 км.

ПОРТ-ЕЛЬ-КАНТАУЇ . Елітне курортне передмістя Сусса, починається в 8 км на північ від центру міста. У Порт-ель-Кантауі розташувалися кращі готелі з сучасними центрами таласотерапії, гольф-поля і кінні клуби. Порт прогулянкових суден може одночасно прийняти до 300 яхт і катерів, так що життя тут кипить: працюють рибні ресторани і сувенірні магазини, пропонуються морські екскурсії і дайвінг-тури, а найменші із задоволенням плескатися в аквапарку. Місцеві пляжі нітрохи не поступаються за якістю узбережжям Хаммамета або Махдії: дрібний пісок, широка берегова лінія і повна коктейльно-закусочно-танцювальна інфраструктура.

МАХДІЯ . Найпівденніший (після о.Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км південніше м.Монастір (дорога з аеропорту займає біля 40 хв.). Туристична інфраструктура тут менше розвинута, ніж в Суссі чи в Хаммаметі, але кількість готелів з кожним роком помітно росте. Беззаперечними перевагами цього регіону є розкішні пляжі з білим піском, велика паркова зона й відносно мала кількість туристів. Махдія – ідеальний курорт для сімейного відпочинку.

МОНАСТІР . Курортне містечко на узбережжі Середземного моря, в 24 км південніше м. Сусс. Територія курорту виходить в море, утворюючи невеликий півострів. З півночі до міста прилягає курортна зона Сканес, розтягнута вздовж моря. Поруч розташований основний міжнародний аеропорт регіону. Нічне життя Монастіри не надто активне. Більшість ресторанів, магазинів і дискотек зосереджені в центрі міста. Одним з основних переваг курорту є жовті піщані пляжі. Тут на вас чекають тихий спокійний відпочинок, комфортабельні готелі, недорогі послуги таласотерапії. Визначні місця Монастіри – залишки оборонної фортеці Рабата Хартема, Музей ісламу, археологічні розкопки Карфагену.

о.ДЖЕРБА . Це острів у Середземному морі площею 500 кв.км. Він є найпівденнішим курортом Тунісу. На Джербу можна добратися на паромі (переїзд триває 10 хвилин) або літаком. Берегова лінія острова, що представляє собою в основному смугу білосніжних чистих пляжів, простягнулася на 130 км. Джерба скрізь покрита зеленню, завдяки численним джерелам. Тут часто можна зустріти зграї рожевих фламінго, які зовсім не бояться людей. Столицею острова є Хумт-Сук, назва перекладається як «великий базар». Головна визначна пам'ятка міста - форт Бордж ель-кебир (1284 р.).

 

КОРБА . Тихий курортне селище на південній берегової лінії півострова Кап-Бон, Корба - це, якщо так можна висловитися, «село-готель». Туристична життя містечка зводиться до одного-єдиного готелю, хоча і значних розмірів, за межами якого розташовані нечисленні будинки місцевих жителів, пара вулиць, ринок та продуктові магазинчики. В такому несподіваному поєднанні цивілізації і автентичності є своя безперечна перевага: все тут крутиться навколо туристів, причому таких не надто багато - виключно гості цього самого готелю.

НАЙЦІКАВІШІ МІСТА Тунісу

ТУНІС . Однойменна столиця країни, строкате місто-полукровка з арабською, африканською, середземноморською та європейською душею. Одночасно урбаністичний і провінційний, східний і західний, Туніс знає, як змусити вас себе полюбити. Одних він закрутить в галасливій круговерті старих міських базарів і зачарує луною молитовних закликів, що котиться по мінаретах численних мечетей, інших підкорить класичною французькою архітектурою і просторими бульварами, в кафе на узбіччях яких так приємно випити чашечку доброї кави з круасаном, - словом, здивує, підлеститься... і безроздільно заволодіє вашою душею.

НАБЕЛЬ . Головне місто мису Кап Бон, знаходиться в 10 км на південь від м.Хаммамет. Величезний глиняний глечик перед залізничним вокзалом - символ міста гончарів, продукція яких надзвичайно різноманітна: білі, блакитні, зелені, жовті вази і страви для кускусу виставлені на кам'яних огорожах будинків і у вітринах сувенірних магазинів. Кераміка Набеля не тільки найвищої якості - вона повторює античні зразки. Гончарство сьогодні є найважливішою економічною галуззю регіону. Щоб купити керамічні вироби, варто відправитися на галасливий ринок Сук-ель-Джума.

БІЗЕРТА . Найбільший порт Тунісу і військово-морська база, розташована в однойменній бухті Середземного моря, оточений прекрасними лісами, розташованими на схилах згаслого вулкана. Головна визначна пам'ятка Бізерти під охороною двох фортець (Касба і Ксіба) - стара гавань. На місці Касби, справжнього «міста в місті», раніше височіло античне місто Гіппо. Усередині Касби, зведеної приблизно в 1700 р., тісняться будинки Медини, мов зшита ковдра з дахів з терасами в таракотових і білих тонах. Недалеко від Бізерти знаходяться руїни міста Утіка, по величі і за значенням - друге після Карфагену місто.

 

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ Тунісу

ЗООПАРК Фрігії - пів дня.

РИМСЬКА АФРИКА: Дугга - 1 день. Дугга - пам'ятник давньоримської культури II ст. н.е., який вважається одним з чудес світу.

ТУНІС - КАРФАГЕН - СІДІИ БУ САЇД - 1 день. Туніс - столиця країни. Карфаген - стародавнє місто, що правило Середземномор'ям в I тисячолітті до н.е., підкорене і знищене Римом. Саме тут було засновано фінікійське царство.

МОРСЬКА ПРОГУЛЯНКА - пів дня. Прогулянка на піратському кораблі з обідом.

ЕЛЬ ДЖЕМ - пів дня. Тут розташований третій за величиною римський Колізей, побудований в II столітті і розрахований на 35 тис. глядачів.

АКВАПАРК І КАРТАЖ ЛЕНД - 1 день.

ЛАЗЕРНЕ ШОУ З ВЕЧЕРЕЮ - пів дня. Поїздка в Парк Медінат Аль Захра.

ТУР ПО о.ДЖЕРБА - пів дня.

КСАР-ГІЛЯНЕ - 2 дня. Від'їзд в Медінін по Римському шосе, екскурсія в Меденіні, відвідування Ксар-Джумаа і обід в Замурі, потім від'їзд в Ксар-Гіляне, розміщення в наметовому містечку, до заходу сонця прогулянка на верблюдах (факультативно). Після сніданку, від'їзд в Шеніні і продовження маршруту в Татауне, відвідування ринку прянощів і обід в Реле Мабрук. Після обіду відвідання Ксар-Ель-Фершо, продовження в Меденіні, відвідування Горфасов і повернення в Джерба на поромі.

ТАТАУІН - ШЕНІНІ - 1 день. Через оливкові гаї Зарсіса в місто Меднін, де Ви побачите «Горфат» (давнє сховище зерна), після Татауін, (ринок приправ). Далі Шеніні, берберске село серед пальмових гаїв, відома древнім житлами троглодитів, видовбаними в прямовисних крутих гірських схилах. Після обіду від'їзд в Ксар Хдада через Ксар-Ель-Фершо. Відвідування арабських селищ, палаців пустелі і незвичайних берберських споруд, розкиданих в горах або розташованих в долинах. Повернення в Джербу на поромі.

ФОЛЬКЛОРНИЙ ВЕЧІР - пів дня.

САХАРА - 3 дні. У перший день від'їзд в Медінін по Римському шосе, відвідування Горфасов. Далі в Бені Кедаш. Відвідування Ксар Ель Халуфа, берберського села. Відправлення в Замур. Після обіду продовження екскурсії по шляху Базмі в Кебілі (оазис). На другий день г.Дуз, ворота Сахари. Продовження маршруту по оазису Заафран. На третій день відвідування г.Тозера. Продовження екскурсії в Матмата, саме тут знімалися фантастичні пейзажі для фільмів «Зоряні війни» і «Шукачі втраченого ковчега». Після обіду від'їзд на о.Джерба по Тужанській дорозі. Повернення на о.Джерба на поромі.

Ще багато корисної та цікавої інформації про Тунісу Ви можете довідатись на наступних ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ:

 

rss