Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Вікові особливості розвитку дітей

Опубликовано: 10.01.2019

видео Вікові особливості розвитку дітей

Вікові особливості сексуального розвитку дитини

Що повинні знати і вміти діти в 3 роки? Вони вже можуть похвалитися гарною пам’яттю, знанням літер і цифр, умінням спілкуватися і допомагати, гарним фізичним станом. В цей же момент відбувається і «відлучення» малюка від мами. Тепер дитина усіма своїми діями починає показувати, що він особистість, і йому необхідно визнання, повага і відповідне ставлення.



Деякі особливості розвитку дітей 3-4 років нерідко насторожують батьків. Дорослі не можуть зрозуміти, чому їхня дитина кардинально змінюється, проявляє якісь вимоги і повністю ігнорує батьківські настанови.

У свій час знаменитий психолог, що спеціалізується на розвитку особистості, Лідія Іллівна Божович, сказала чудову фразу: «Дитина робить все по-своєму не з-за того, що він так хоче, а з-за того, що йому це потрібно».


Дитячі вікові особливості. Вікові особливості дітей

Тому, все що відбувається з дитиною в цьому віці, не варто вважати проявом його неповаги до дорослих, його примхами та забаганками. Просто так влаштована людина, рано чи пізно він переходить певний життєвий рубіж, змінюючи характер і потреби, домагаючись свого місця в осередку суспільства.

Марина, мама Анюти 3,5 року: «Одного разу я помітила, що моя маленька, уважна і тиха дитина, в один момент, перетворилася на якогось чортеня. Все стала робити по-своєму. «Одягайся — не хочу! Підемо гуляти — не піду. Чистити зуби — не буду!». Ніякі вмовляння, прохання і погрози не діють. Пробували грати в такі ігри http://miniigri.net/2660-naryazhaem-skazochnyh-geroin-v-onlayn-igrah.html . Покарання (заборону на телевізор) призводять до істерик. І якщо раніше Анюта могла вибачитися і обійняти, то зараз вона може підійти і вдарити. І все це сталося практично відразу після того, як їй виповнилося 3 роки і 2 місяці. Невже так буває, чи це батьківська помилка у вихованні?».

Причин такої поведінки дві:

глобальний протест проти прохань або завдань, які нав’язують батьки;

перевантаження дитини цими самими проханнями і завданнями.

У разі, коли 3-річні діти не слухаються, все роблять наперекір, психолог Юлія Борисівна Гіппенрейтер радить «відпустити віжки». Це не означає, що від дитини не потрібно вимагати виконання прохань, просто треба дати йому час осмислити поставлене завдання.

Є чудова метафора: треба виховувати дитину, як тягнути рибу на спінінгу — то тягнути, то відпускати. Не смикати різко відразу, а проявляти гнучкість, інакше він зірветься і налагодити відносини буде складно. Іноді можна трішки поступитися, заради збереження миру:

– Маша, пора спати.

– Я ще пограю!

– Ти не дограла і тобі потрібно ще час…

– Так!

– Добре, ще 5 хвилин. Я поставлю таймер на телефоні. Але потім відразу спати!

– Гаразд!

3-річна дитина, вже особистість, яку треба поважати.

В іншому випадку дитина почне протестувати, а єдиний доступний йому в цьому віці спосіб страйку — робити все наперекір.

Характеристика особливостей всебічного розвитку малюка від 3 до 4 років

Спостерігаючи за тим, як розвивається ваш малюк, ви напевно помічали, що його психологічний, соціальний і фізичний розвиток зазнали деякі зміни.

З’являється тяга до спілкування і здатність самостійно вигадувати заняття не тільки для себе, але і для однолітків. Дитина починає не тільки краще взаємодіяти з іншими дітьми, але і намагається зайняти лідируючу позицію в компанії. У дитини починається усвідомлення того, що почуття є не тільки у неї, але й у навколишніх. Дитина починає враховувати потреби та побажання інших. В цей же час з’являється потреба у виборі власного кумира. Тому не варто засмучуватися, якщо ваш малюк зовсім не слухається вас, а реагує тільки на слова папи. Це не поділ батьків на «любить – не любить», це черговий етап дорослішання і становлення особистості.

rss