Навигация по сайту

Популярные статьи

Внутрішня оптимізація сайту - як зробити правильно?

  1. У чому полягає оптимізація сайту?
  2. Що включає в себе внутрішня оптимізація сайту?
  3. Оптимізація статей і HTML коду
  4. Перевірка щільності ключових слова на сторінці
  5. Оптимізація сайту в пошукових системах і перевірка роботи сервера
  6. Оптимізація структури сайту (перелінковка)
  7. Robots.txt і карта сайту
  8. Самостійна оптимізація дизайну сайту
  9. Пошук і видалення дублів сторінок

У цій статті ми розглянемо під мікроскопом один з головних етапів просування будь-якого веб-ресурсу в пошукових системах - внутрішню оптимізацію сайту. Напевно Ви вже вивчили покрокову схему розкрутки і приблизно уявляєте, що і як потрібно робити, щоб залучити на сайт відвідувачів з пошукових систем. Так ось, внутрішня оптимізація - це найперший етап, протягом якого проводиться підготовка вмісту сайту до просування. Тільки після проведення повномасштабних робіт над контентом і структурою web-ресурсу можна приступати до роботи над зовнішніми факторами .

У чому полягає оптимізація сайту?

Більшість новачків зводять весь процес внутрішньої оптимізації до вживання декількох ключових слів на сторінці. Тобто вжили дослівно 2-3 ключових запиту в тексті статті і на цьому процес оптимізації сайту для них завершено. Мало того, потім ще й обурюються, що, мовляв, ще потрібно, я ж оптимізував сторінки, де відвідувачі?

Насправді ж внутрішня оптимізація - це комплексна робота, яка включає в себе величезний перелік дій, таких як: оптимізація тексту, URL-адрес, редагування структури сайту, перелінковка, перевірка відповідей сервера і ін.

Внутрішня оптимізація сайту - це комплекс заходів, спрямованих на поліпшення індексації та видимості сторінок сайту в різних пошукових системах.

Простими словами, ми маємо зробити все необхідне, щоб повністю догодити пошуковим системам, полегшити їм пошук і індексацію сторінок сайту, зробивши їх найбільш релевантними по потрібних запитах.

В ідеалі, ще в момент планування сайту необхідно врахувати всі SEO моменти: статті писати відразу з вживанням потрібних ключових слів відповідно до складеного семантичного ядра, а при публікації нових статей перелінковивают їх зі старими по тій же темі. Однак, найчастіше про оптимізацію сайту замислюються тільки тоді, коли він уже створений. У таких випадках, як на зло, порушені всі основні правила внутрішньої оптимізації і SEO'шніку потрібно проробити колосальну роботу, щоб привести сайт до нормального вигляду ...

Що включає в себе внутрішня оптимізація сайту?

  • Оптимізація текстів і коду сторінок.
  • Оптимізація і перевірка роботи сервера.
  • Створення Robots.txt і карти сайту.
  • Оптимізація структури сайту (внутрішня перелінковка).
  • Оптимізація дизайну сайту (щоб у всіх браузерах сайт працював однаково, а HTML-код був дійсним).
  • Пошук і видалення дублів сторінок.

Давайте розбирати все докладно ...

Оптимізація статей і HTML коду

У тексті сторінки необхідно як мінімум 1 раз дослівно вжити ключову фразу, по якій Ви хочете її просунути в ТОП. Цього найчастіше досить! При цьому важливо грамотно структурувати html-код сторінки і відформатувати основний текст. Якщо брати ідеальний варіант розташування тексту і тегів на HTML сторінці, виглядати має це приблизно так:

Якщо брати ідеальний варіант розташування тексту і тегів на HTML сторінці, виглядати має це приблизно так:

Правильна структура HTML-коду

Тепер давайте розберемо кожен момент оптимізації HTML коду детальніше ...

  1. Теги <title> </ title> - заголовок сторінки. Тут обов'язково слід вжити (один раз) чисте входження ключового слова. Чим ближче до початку заголовка основне ключове слово - тим краще! Використання точки і двокрапки небажано - замість них ставте тире.
  2. Мета-тег <meta name = "description"> - основний опис сторінки (сниппет). Пошукові системи в якості опису сайту у видачі найчастіше використовують шматок з тексту сторінки, в якому використана ключова фраза. Але все ж трапляються випадки, коли в якості сниппета використовується даний мета-тег. Тому скидати з рахунків його теж не варто, але і зловживати їм не радимо (наприклад, пхати туди список ключових слів). Оптимальний варіант опису: текст не більше 160 символів, унікальний (ніде не зустрічається на сторінці), один раз вживається чисте входження ключового слова.
  3. Теги <h1> </ h1> - основний заголовок сторінки. Тут важливо, щоб пошукової робот враховував зміст даного тега, слід вжити його на сторінці тільки ОДИН раз! Важливо використовувати тут основний ключевик, але ні в якому разі не можна зловживати цим!
  4. Теги <h2> </ h2>, <h3> </ h3>, <h4> </ h4> - допоміжні заголовки сторінки. Ці теги можна вживати на сторінці більш ніж один раз, ідеальний варіант 2-5 разів. Розбиття тексту сторінки за допомогою цих тегів (виділення підзаголовків) допоможе читачеві краще сприймати текст.
  5. Теги <strong> </ strong>, <u> </ u>, <em> </ em> - виділення тексту на сторінці. Ці теги варто обов'язково використовувати для поліпшення читабельності тексту, але не зловживати, як це зазвичай буває. При цьому виділяти ключові слова необов'язково, хоча багато хто вступає дуже нерозумно, виділяючи їх жирним.
  6. Списки (теги <ul> <li> ... </ li> </ ul>). Якщо в тексті присутній нумерація, то краще за все не просто проставляти цифри в тексті, а використовувати відповідні теги. Те ж саме відноситься до маркованих списків.

Ось вам кілька основних моментів по оптимізації HTML коду сторінки і структури статей.

Перевірка щільності ключових слова на сторінці

Наступне, на що слід звернути увагу - це щільність ключових слів на сторінці. Точніше буде сказати - правильне вживання ключових слів, а не щільність. Тут немає єдиної формули в стилі "напишіть 1000 символів тексту і вставте дослівно ключевик на початку третього абзацу та буде сторінка в ТОПі". Те ж стосується і показника щільності ключових слів, який нібито не повинен перевищувати 5% - це дурниця! SEO - не точна наука ...

Але є певні правила, яких варто дотримуватися:

  1. Не можна вживати ключові слова 2 рази поспіль в тексті і заголовках.
  2. Не можна приховувати текст від пошукових систем за допомогою хитрих скриптів або кольору.
  3. Не можна вживати ключові слова "часто" в чистому вигляді. Краще використовувати синоніми, морфологічні, розбавлені входження і ін.
  4. Не купка ключові слова в одному абзаці. Ідеальним варіантом буде розкидати ключові запити по всій сторінці, причому на початку тексту вжити найбільш важливі.

Також ще раз зверніть увагу на ідеальний шаблон сторінки, який ми описували вище. А тепер давайте поговоримо про те, як правильно оптимізувати відповіді сервера для пошукових роботів і перевіримо, чи всі команди правильно виконуються.

Оптимізація сайту в пошукових системах і перевірка роботи сервера

Важливо перевірити, щоб сервер, на якому стоїть сайт, віддавав правильні відповіді пошуковим роботам. Якщо Ви вибрали нормальний хостинг , Проблем з цим не повинно виникнути! Основні відповіді стану HTTP:

  • HTTP / 1.1 200 OK
  • HTTP / 1.1 404 Not Found
  • HTTP / 1.1 304 Not Modified
  • HTTP / 1.1 301 Moved Permanently

Щоб подивитися, які відповіді відсилає ваш сервер пошуковим системам, можна скористатися одним з плагінів Firefox - Firebug або Httpfox або будь-яким спеціалізованим сервісом. Наприклад, при створенні кампанії в Сеопульте перевірка відповідей сервера проводиться автоматично.

Якщо ми відкриваємо будь-яку існуючу сторінку сайту, код стану повинен бути 200 OK, якщо ж відкривається помилкова (неіснуюча) сторінка, код стану ми повинні отримувати 404 Not Found. Мало того, помилкову сторінку 404 Not Found необхідно барвисто і грамотно оформити, щоб не втрачати трафік. І кожен раз, коли користувач буде потрапляти на неіснуючу сторінку, його слід перенаправити на діючу сторінку!

Перевіряти відповіді сервера слід і тоді, коли Ви змінюєте структуру URL (ЧПУ) сайту або взагалі ставите нову CMS. Для цього обов'язково слід використовувати 301 редирект зі старих сторінок на нові. Це дозволить не втратити вагу (траст) сайту, якщо на старі сторінки посилаються сторонні ресурси.

Ще одна фішка для більш швидкої індексації - код сервера 304 Not Modified. Він каже пошуковому роботу, які сторінки на даний момент не змінювалися і індексувати їх по другому разу немає необхідності. І це дозволяє пошуковим системам швидко орієнтуватися на вашому сайті і індексувати тільки нові або змінені сторінки. І такі тонкощі дуже важливі при оптимізації сайту самостійно, так як пошукової робот може дуже довго (1-2 місяці) переіндексувати сторінки, приділяючи увагу старим і не включаючи в індекс нові. Тому краще про це подбати заздалегідь і оптимізувати відповіді сервера.

Оптимізація структури сайту (перелінковка)

URL-адреси сторінок вашого сайту повинні бути зручні для сприйняття людиною (ЧПУ). більшість CMS і двигунів в якості стандартних використовує конструкції типу /page.php?post=id (у кожного движка, зрозуміло, вони свої). При включенні ЧПУ можна дати інструкцію движку змінити URL сторінок за спеціальним правилом. Наприклад, для WordPress:

Наприклад, для WordPress:

Налаштування ЧПУ

При таких параметрах настройки, адреси сторінок будуть доступні за адресою /названіе-поста-на-латініце.html. До речі, використання в URL ключових слів вітається пошуковими системами, такі посилання виділяються в пошуку жирним.

Обов'язково використовуйте ЧПУ і звертайте увагу на структурі посилань, заздалегідь продумайте її! Змінити ЧПУ потім може дорогого коштувати, особливо якщо сайт вже проіндексований і на нього є зовнішні посилання.

Наступне на що, слід звернути вашу увагу - це внутрішня перелінковка сторінок сайту. Щоб збільшити вагу необхідних сторінок з різних ключових запитах в цілях подальшого просування в пошукових системах використовується правильна перелінковка. Сенс тут в тому, щоб якомога більше різних сторінок сайту посилалося з різними текстами посилань на ту сторінку, яку ви просуваєте в пошукових системах. Тобто чим більше посилань усередині сайту буде вести на одну сторінку, тим більшу вагу отримає вона в очах пошукових систем. У багатьох двигунів процес перелинковки автоматизований за допомогою спеціальних плагінів, які дозволяють під змістом статті вивести список посилань на тематичні записи.

Robots.txt і карта сайту

У кореневій директорії сайту повинен лежати файл robots.txt з інструкціями, що регламентують індексацію сторінок сайту пошуковими роботами. Існують спеціальні правила, які адекватно сприймають Роботи. Наприклад, якщо в robots.txt вжити наступну конструкцію ...

User-agent: Yandex
Disallow: / cart

... бот Яндекс не буде індексувати і включати в індекс сторінку / cart. Поставтеся уважно до формування Роботс і перевірте його працездатність за допомогою спеціальних сервісів, щоб, ненароком, чи не заборонити індексацію всього сайту взагалі!

Карта сайта містить повний список сторінок ресурсу. Існують карти сайтів для користувачів, в яких вміст структуровано і є описи матеріалів, а також XML карти для пошукових роботів. Зазвичай XML карта містить не просто список сторінок, але і інструкції для пошукових роботів по індексації сайту, наприклад, позначені недавно додані записи. У популярних движків є спеціальні модулі, що автоматизують створення карти сайту.

Самостійна оптимізація дизайну сайту

На цьому етапі ще раз слід перевірити ще раз, як відображається ваш сайт в різних браузерах Firefox, Opera, Chrome і, головне, в IE. Це потрібно, щоб переконатися: все теги, таблиці, блоки повністю відповідають всім правилам і відображаються як нам треба однаково в усіх браузерах.

Тому не полінуйтеся, встановіть кілька браузерів і перегляньте, як відображаються сторінки. Фішка тут в тому, що браузери хоч і відображають основні теги однаково, але візуалізувати текст і розташовувати div блоки на сторінці можуть по різному. Наприклад, один з перших наших сайтів мав істотний недолік - в браузері IE6 (на той момент дуже популярному) ліва колонка навігації звалювалася вниз! Виявити це вдалося тільки через півроку, коли сайт випадково був відкритий на чужому комп'ютері в IE ...

Пошук і видалення дублів сторінок

Слід знайти і видалити всі дублі сторінок. Це дуже важливо, адже більш релевантної запиту пошукова система може порахувати дубль просуває сторінки з абсолютно іншою адресою! І фактично вся ваша робота по просуванню виявиться марною.

Тому, щоб такого не відбувалося, необхідно заздалегідь заборонити до індексації або видалити дублі сторінок:

  • Сторінки можуть існувати за кількома адресами, наприклад, з ЧПУ і без нього або ж з використанням слеша на кінці і без нього.
  • Використання службових функцій CMS (мітки, рубрики, сторінки для друку) генерує безліч дублів.
  • Можуть існувати сторінки на двох доменах з www і без нього - потрібно їх склеїти за допомогою robots.txt
  • Всі ці сторінки слід обов'язково заборонити до індексації!

На це все! Ми перерахували ключові етапи внутрішньої оптимізації сайту, яку Ви можете тепер зробити самостоятельно.Теперь ви знаєте, як зробити оптимізацію сайту і розумієте, що оптимізація сторінок зводиться не тільки до вживання ключових слів в тексті, але включає в себе ще багато інших не менш важливих заходів .

Тому, якщо хочете, щоб ваш сайт швидко індексувався і високо ранжирувався в пошукових системах, приведіть його до потрібного вигляду, виконавши всі вищевикладені поради щодо оптимізації. І тільки після цього переходите до нарощування зовнішньої посилальної маси ^ авторитетності і безпосередньому просуванню сайту в пошукових системах ! Хороший сайт = оптимізований сайт!

Підписуйтесь на наші соціальні мережі:

У чому полягає оптимізація сайту?
Що включає в себе внутрішня оптимізація сайту?
У чому полягає оптимізація сайту?
Що включає в себе внутрішня оптимізація сайту?
Php?