Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Сексуальные фото девушек
Казалось бы, какая разница, как именно вы кушаете, главное, что при этом употреблять в пищу. Но последние исследования ученых говорят о том, что те, кто умеет красиво кушать, насыщаются примерно в полтора

Проект B2B
Сеть трубопровода, которая транспортирует воду под определенным давлением, состоит из соединений отдельных участков металлических труб. Водопровод на всем своем протяжении, особенно в местах соединения

MUTLU SFB 6ст-55
Бортовая сеть современного автомобиля, транспортного средства другого типа или спецтехники в состоянии работать автономно благодаря такому удивительному устройству, как аккумуляторная батарея. Естественно,

Необходима тематическая статья о спорте
заниматься спортом – это еще полдела. Нужно, чтобы это занятие приносило ощутимую и реальную пользу, повышая, как уровень физического здоровья, так и материального благосостояния, что не менее важно в

Як працює фріланс та коворкінг: в Україні? || LegalAid

Опубликовано: 22.10.2018

Всім відомо, що українське законодавство постійно відстає від розвитку економіки та її прогресивних галузей. Особливо явно це відображається в ІТ-сфері.

Фріланс в Україні, фактично, не врегульований. Передбачене законодавством поняття «самозайнятої особи» лякає своїми критеріями і дивними підходами до оподаткування, тому всі, для кого не вимагається обов’язкової реєстрації цього статусу, не шукають собі зайвих проблем.

Впевнено працювати за цивільно-правовими договорами у фізичних чи юридичних осіб теж не завжди вдається. Незважаючи на те, що, впринципі, податки за таких підрядників сплачуються такі ж самі як з працівників, держава періодично лякає штрафами за «визнання відносин трудовими» та покараннями за «порушення прав найманих працівників».

Тому фріланс в Україні «легалізовується», як правило, шляхом реєстрації фізичних осіб-підприємців.

Класичний коворкінг виглядає як платформа, на базі якої фрілансери можуть орендувати робоче місце, працювати окремо чи в групах, зберігаючи свою самостійність і незалежність, як один від одного, так і від коворкінгу.

Часто коворкінг використовується як посередник між кінцевим замовником продукту, над частинами якого працюють фрілансери, та самими виконавцями.

Проблеми діяльності коворкінгів в Україні починаються з відсутності визначення такого поняття в законодавстві. Але найбільші ризики їх створення та функціонування полягають в тому, як до їх діяльності поставляться контролюючі органи.

На перший погляд, якщо якщо коворкінг застосовується виключно за його природнім призначенням – надання приміщення та технічного забезпечення, питань до його діяльності не мало б бути.

Однак, завжди варто пам’ятати, що контролюючі органи можуть шукати в діяльності коворкінгу ряд правопорушень: і приховування трудових відносин, і діяльність іноземного господарюючого суб’єкта без реєстрації в Україні, і ухилення від сплати податків.

Тому дуже важливо при його створенні врахувати всі можливі нюанси як українського законодавства, так і судової та податкової практики.

Коворкінг може бути зареєстрований і як товариство з обмеженою відповідальністю, і як громадська організація, в  спрощених формах функцію коворкера може здійснювати фізична особа-підприємець.

Коворкінг може бути лише орендарем приміщення, і здавати частини площ в суборенду, може інвестовувати в технічне оснащення, може проводити діяльність з проведення семінарів, навчань тощо.

Важливо, щоб його діяльність проводилась в межах законодавчих норм та сфери діяльності. Тому краще довірити відкриття коворкінгу спеціалістам, які обізнані в особливостях галузі.

З питань створення коворкінгу , інших послух в сфері ІТ-права, звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.

rss