Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Остекление фасадов зданий в Киеве
При создании подобной конструкции все строительные работы проводятся внутри здания, то есть подъемная спецтехника не требуется. Витражное остекление встречается из пластика и металла. С витражами здание

Светотехническая компания Киев
Раньше мы совершенно не задумывались, насколько важно правильно выбрать, на какую лучше сторону окна в квартире или доме должны быть расположены, так как особой возможности «перебирать харчами» ни у кого

Лечение алкоголизма
Алкоголизм – это разновидность токсикомании, для этого заболевания характерно пристрастие к алкоголю, несмотря на негативные последствия. Людям, которые пьют постоянно и часто уходят в запой, может

Уролог в Житомире
Перечень узких специализаций врачей способен привести пациента в легкое замешательство. Поэтому при любых патологиях вы посещаете участкового терапевта, чтобы он разобрался, куда вас направить дальше.

Класна консультація
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Адвокат по долгам
Профессия адвокат является одной из самых старинных. Впервые представители данного дела появились еще в Древнем Риме. В ту эпоху их называли патронами. Часто они не имели достаточного уровня знаний, за

Эксклюзивная дизайнерская женская одежда
Каждая женщина стремится выглядеть так, чтобы казаться окружающим эталоном женственности и хорошего вкуса. Но стоит справедливо заметить, что не каждая женщина  знает, как достигнуть в образе гармонии

Личная жизнь Веденеевой Татьяны
Татьяна Веденеева знакома многим из детства, эта прекрасная женщина смотрела с экранов телевизора с улыбкой и лаской и запомнилась многим по передаче "Спокойной ночи малыши! ". Сейчас знаменитая телеведущая

Як працює фріланс та коворкінг: в Україні? || LegalAid

Опубликовано: 22.10.2018

Всім відомо, що українське законодавство постійно відстає від розвитку економіки та її прогресивних галузей. Особливо явно це відображається в ІТ-сфері.

Фріланс в Україні, фактично, не врегульований. Передбачене законодавством поняття «самозайнятої особи» лякає своїми критеріями і дивними підходами до оподаткування, тому всі, для кого не вимагається обов’язкової реєстрації цього статусу, не шукають собі зайвих проблем.

Впевнено працювати за цивільно-правовими договорами у фізичних чи юридичних осіб теж не завжди вдається. Незважаючи на те, що, впринципі, податки за таких підрядників сплачуються такі ж самі як з працівників, держава періодично лякає штрафами за «визнання відносин трудовими» та покараннями за «порушення прав найманих працівників».

Тому фріланс в Україні «легалізовується», як правило, шляхом реєстрації фізичних осіб-підприємців.

Класичний коворкінг виглядає як платформа, на базі якої фрілансери можуть орендувати робоче місце, працювати окремо чи в групах, зберігаючи свою самостійність і незалежність, як один від одного, так і від коворкінгу.

Часто коворкінг використовується як посередник між кінцевим замовником продукту, над частинами якого працюють фрілансери, та самими виконавцями.

Проблеми діяльності коворкінгів в Україні починаються з відсутності визначення такого поняття в законодавстві. Але найбільші ризики їх створення та функціонування полягають в тому, як до їх діяльності поставляться контролюючі органи.

На перший погляд, якщо якщо коворкінг застосовується виключно за його природнім призначенням – надання приміщення та технічного забезпечення, питань до його діяльності не мало б бути.

Однак, завжди варто пам’ятати, що контролюючі органи можуть шукати в діяльності коворкінгу ряд правопорушень: і приховування трудових відносин, і діяльність іноземного господарюючого суб’єкта без реєстрації в Україні, і ухилення від сплати податків.

Тому дуже важливо при його створенні врахувати всі можливі нюанси як українського законодавства, так і судової та податкової практики.

Коворкінг може бути зареєстрований і як товариство з обмеженою відповідальністю, і як громадська організація, в  спрощених формах функцію коворкера може здійснювати фізична особа-підприємець.

Коворкінг може бути лише орендарем приміщення, і здавати частини площ в суборенду, може інвестовувати в технічне оснащення, може проводити діяльність з проведення семінарів, навчань тощо.

Важливо, щоб його діяльність проводилась в межах законодавчих норм та сфери діяльності. Тому краще довірити відкриття коворкінгу спеціалістам, які обізнані в особливостях галузі.

З питань створення коворкінгу , інших послух в сфері ІТ-права, звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.

rss