Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Змiст номера №43-44, Жовтень 2018 архiв номерiв журнала БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Опубликовано: 29.10.2018

Зміст номера

Актуальний коментар

Судові рішення в допомогу роботодавцям на випадок перевірок трудового законодавства

постанови ВС/КАС від 07.02.2018 р. № 813/1170/17, від 25.04.2018 р. № 804/2806/17, від 11.07.2018 р. № 821/789/17

Тлумачення МСФЗ – виключна компетенція лондонського Комітету

лист Мінфіну від 24.09.2018 р. № 35210-06-5/24914  

Уже з 1 січня 2019 р. може запрацювати загальнообов'язкове медичне страхування

законопроект № 9163 "Про фінансування охорони здоров'я та загальнообов'язкове медичне страхування в Україні"  

Утримуємо податок на репатріацію: яким валютним курсом керуватись

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 02.04.2018 р. № 1328/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Новий Кодекс врегулює процедуру банкрутства фізичних і юридичних осіб

Кодекс із процедур банкрутства (на основі законопроекту № 8060 "Кодекс України з процедур банкрутства")

Здаєте техніку в оренду та самі її заправляєте? Реєструйтеся платником акцизу, аби уникнути штрафу

індивідуальна податкова консультація від 05.10.2018 р. № 4299/6/99-99-15-03-03-15/ІПК 

Як тепер домовлятися про оренду держмайна: ФДМ оновив типові форми договорів

наказ Фонду державного майна України "Про внесення змін до Типових договорів оренди" від 27.08.2018 р. № 1113 

Перспективне законодавство

Мін'юст "уповноважив заявити": чи з'явиться уповноважений із широкими реєстраційними повноваженнями з нерухомості?

01 жовтня 2018 р. група народних депутатів подала до Верховної Ради України Законопроект № 9140, розроблений Мін'юстом.

Цей документ викликав суперечливі думки як серед юристів, так і серед нотаріусів. Зокрема, Нотаріальна палата України виступила з офіційною позицією проти прийняття цього Законопроекту.

Законопроектом № 9140 запропоновано внести зміни до ЦКУ, Закону № 1952, Закону № 3425, Закону № 755, Закону № 2398 і Декрету № 7-93.

Тема номера

Турагентства: податковий облік

Турагентства співпрацюють із туроператорами на підставі агентських договорів. Причому іноді за такими ж договорами й туроператори продають турпродукти своїх колег. У цій статті ми розглянемо особливості ведення податкового обліку в турагентствах. А втім, цей порядок застосовний і до туроператорів, які продають турпродукти за агентськими договорами.

Турагентства: бухгалтерський облік

Турагентства ведуть бухгалтерський облік за правилами, передбаченими для посередницьких договорів. "Найслизькіший" момент у таких договорах пов'язано з датою відображення доходів за наданими послугами. Свою специфіку має й облік договорів, реалізованих зі знижкою, а також договорів із в'їзного туризму, які може бути оплачено в іноземній валюті. Про це й поговоримо в статті.

Туроператори: бухгалтерський облік операцій з виїзного та в'їзного туризму

В'їзний і виїзний туризм належать до міжнародного туризму. В'їзний туризм передбачає подорожі в межах України осіб, які постійно не проживають на її території, а виїзний туризм – подорожі громадян України та осіб, які постійно проживають на території України, до іншої країни. Бухоблікова специфіка таких операцій полягає в тому, що зазвичай у розрахунках використовується іноземна валюта. У статті розповімо, як туроператору вести бухгалтерський облік за такими договорами.

Туроператори: податковий облік

Головна особливість оподаткування діяльності туроператорів полягає в обліку з ПДВ. Для туроператорів у ст. 207 ПКУ передбачено окремі особливі правила обчислення ПДВ, до яких багато хто вже встиг звикнути. Тим часом, у 2017 році з'явилися несподівані роз'яснення контролерів, які пропонують туроператорам відображати податковий кредит з ПДВ у загальному порядку. Тоді це здалося прикрим непорозумінням, однак нещодавно податківці підтвердили прихильність до своєї особливої позиції. Як вийти з цієї непростої ситуації – розповімо в статті.

Туроператори: бухгалтерський облік операцій із внутрішнього туризму

Загалом бухгалтерський облік у туроператорів не складний, однак має нюанси. Зокрема, не зовсім зрозуміло, коли саме туроператорові треба відображати дохід від наданих послуг. До того ж він може працювати як за прямими договорами, так і за посередницькими, що також впливає на облік. Про це й поговоримо в статті.

Аналітична палітра

Революційні РРО/КОРО – покращення від Мінфіну: що потрібно знати

З 1 жовтня 2018 р. набув чинності Наказ № 773, який викликав чимало запитань у наших читачів. Воно й не дивно, адже Мінфін досить гучно проанонсував "революційні зміни" на своєму сайті. Відверто кажучи, дивує навіть сама назва анонсу: "Мінфін звільнив підприємців від щоденного вклеювання фіскальних звітних чеків у розрахункові книжки", оскільки фахівцям Мінфіну належало б знати, що до розрахункових книжок НІКОЛИ не вклеювали фіскальні звітні чеки (Z-звіти). Тож, як видно, не лише нам із вами варто знати, зокрема, ст. 2 Закону про РРО.

Проте на цей час окремі норми Наказу № 773 не узгоджуються з іншими нормами чинного законодавства.

Отже, чи можна відмовитися від КОРО та не друкувати Z-звіт – з'ясуймо разом.

Бухгалтерські будні

Інвентаризація-2018: визначаємося зі складом комісії

Осінь для більшості бухгалтерів – щедра на події пора. Найважливішою з них є саме річна інвентаризація. Зважаючи на актуальність цієї теми, пропонуємо освіжити в пам'яті ключові інвентаризаційні процедури. Для початку пробіжімося по питаннях діяльності інвентаризаційних комісій.

Інвентаризація-2018: оформлюємо результати проведення

Продовжуючи інвентаризаційну тематику, розглянемо типову для бухгалтерів справу – документальне оформлення результатів щорічної інвентаризації.

Безоплатне роздавання квитків: як відобразити в податковому обліку

У цій статті ми розглянули запитання клієнта:

"Підприємство – організатор концертів. Квитки в електронній формі роздаються безоплатно в різних випадках:

– якщо куплено 25 квитків – 26-й квиток безоплатно;

– партнерам тощо.

Як правильно оформити й відобразити це в обліку?"

Оренда авто у фізособи: від договору до оподаткування

Якщо для господарської діяльності потрібен автомобіль, його не обов'язково купувати. Чинне законодавство передбачає й інші варіанти одержання транспорту, зокрема оренду у фізичних осіб. Поговорімо про це в статті.

Договір позички авто з фізособою: нюанси укладання й обліку

Одним із варіантів залучити до своєї діяльності авто без безпосередньої його купівлі є отримання позички. Для цього з фізичною особою укладають відповідний договір. І хоча за суттю він нагадує договір оренди, все ж має певні особливості. Про це й поговоримо у статті.

Компенсація працівнику витрат за використання автомобіля для потреб підприємства: документування й облік

Ми вже розглянули такий спосіб залучення автомобіля до діяльності підприємства, як укладання договорів оренди або позички з фізособою. У цій статті зупинимося на ще одному варіанті – виплаті працівнику компенсації за використання його автомобіля для потреб підприємства.

Бюджет

Інвентаризація в бюджетників: процедура, строки, оформлення

Бюджетні установи проводять інвентаризацію відповідно до Положення № 879. Проте під час інвентаризації виникає чимало запитань щодо об'єктів, строків і періодичності інвентаризації, роботи інвентаризаційної комісії. Тому розглянемо ці питання у статті.

Бухгалтеру на замітку

Неприбутківець помилково отримав кошти: чи потрібно їх показувати у звітності?

У цій статті надаємо відповідь на запитання клієнта: "Неприбутковій організації помилково було переказано гроші, через два тижні неприбутківець їх повернув. Чи показувати ці гроші у звіті, адже є загроза втратити неприбутковий статус?"

Змінюємо ставку ПДВ із 20 % на 7 %

У квітні було отримано передоплату за постачання імпортного обладнання, сплачено ПДВ за ставкою 20 %. У вересні було завезено обладнання, яке на митниці визнали медичним, – ПДВ сплачено за ставкою 7 %. Якими мають бути наші дії під час передання обладнання контрагенту?

Класифікатор професій: аналізуємо та застосовуємо правильно

Протягом останніх двох років одним із найпопулярніших питань є застосовування Класифікатора професій ДК 003:2010 для визначення найменувань посад у штатному розписі, трудовій книжці та інших кадрових документах. Тож розберімося, як користуватися Класифікатором, а також як роботодавець може уточнити назву посади й зазначити її в трудовій книжці.

Приведення у відповідність до Класифікатора професій: перейменування, переведення чи зміна істотних умов праці?

У поточному році досить часто виникає питання, як привести найменування посад у відповідність до Класифікатора професій. Починаючи зі звітності з ЄСВ за серпень 2018 р. воно набуло надзвичайної популярності. Адже найменування професійної назви роботи, код ЗКППТР, код професії та посади тепер треба зазначати в графах 12 – 15 таблиці 5 Форми № Д4.

Тому з'ясуймо, як бути, коли найменування посади не відповідає Класифікатору професій, і як привести його у відповідність.

rss