Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Змiст номера №11-12, Березень 2018 архiв номерiв журнала БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Опубликовано: 03.09.2018

Зміст номера

Актуальний коментар

Де в "неприбутковому" звіті показати доходи й витрати від благодійної діяльності?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 20.02.2018 р. № 691/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Податкові наслідки переоцінки недобудови: що кажуть у ДФС

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 22.02.2018 р. № 718/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Переводимо невиробничі ОЗ до складу виробничих: на яку дату орієнтуватись?

роз'яснення з розділу 102.05 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Корисне для єдинників: податківці про дохід, КВЕД і не тільки

ІПК ДФСУ від 20.02.2018 р. № 683/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, лист ДФСУ від 19.02.2018 р. № 358/99-99-01-01-18, ІПК Головного управління ДФС у Херсонській області від 19.02.2018 р. № 672/ІПК/21-22-12-05-11

Положення нове, а готівкові обмеження старі: роз'яснення НБУ та ДФС

лист Нацбанку від 07.02.2018 р. № 50-0007/7855, роз'яснення з розділу 109.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ, роз'яснення з розділу 109.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ, роз'яснення з розділу 109.21 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Перед мораторієм не всі рівні, або Кого чекати з перевіркою цього року

постанова Кабміну "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 18.12.2017 р. № 1104  

Згадка про АС "Є-Звітність" з'явиться в Порядку № 44: уже є проект

проект наказу Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування" (неофіційний текст)

Як планують модернізувати бухоблік для держсектору в найближчі 7 років

проект постанови Кабміну "Про затвердження Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2018 – 2025 роки" (неофіційний текст)

Наближається блокувальне "свято" для платників ПДВ

постанова Кабміну "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 21.02.2018 р. № 117 

"Держдивідендний" норматив за 2017 рік сягнув 75 %

постанова Кабміну "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" від 28.02.2018 р. № 139  

Як обліковувати витрати на працеохоронні заходи: з'явився апдейт Переліку № 994

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. № 994" від 28.02.2018 р. № 134  

Мінфін про нюанси подання й оприлюднення фінзвітності

лист Мінфіну від 27.02.2018 р. № 35210-06-5/5570 

Тема номера

Відступлення права вимоги товарної заборгованості: особливості обліку

За договорами відступлення права вимоги товарної заборгованості відступають право вимоги з передання боржником товарів (робіт, послуг) у рахунок перерахованої першим кредитором передоплати. Схему таких відносин було описано в статті "Відступлення права вимоги: правові аспекти". Облік цих операцій має нюанси, які й розглянемо в статті.

Відступлення права вимоги грошової заборгованості: особливості обліку

За договорами відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю здійснюють передання права вимоги оплати боржником поставлених першим кредитором товарів (робіт, послуг). Зі схемою таких відносин можна ознайомитися в статті "Відступлення права вимоги: правові аспекти", у цьому ж матеріалі ми розповімо про облік операцій за указаними договорами.

Відступлення права вимоги: правові аспекти

Договори відступлення права вимоги на практиці використовують в основному задля оптимізації оподаткування. Відомо це й контролерам, які зазвичай скрупульозно досліджують правомірність укладення таких договорів. У цій статті розповімо, на що необхідно звертати увагу під час прийняття рішення про проведення відступлення права вимоги.

Аналітична палітра

Виправлення помилок за МСБО 8

Ніхто не любить помилятися. Але всі ми люди, і навіть найкращі та найрозумніші з нас іноді роблять помилки. Тож, як виправити помилку у звітності, складеній за МСФЗ, ми й спробуємо з'ясувати в цій статті.

МСФЗ 16 "Оренда": нова стара класифікація для орендодавця

На відміну від орендаря, для орендодавця з набуттям чинності МСФЗ (IFRS) 16 правила бухгалтерського обліку докорінно не зміняться: залишається оренда фінансова з вибуттям активів із балансу й операційна – без вибуття.

МСФЗ 16 "Оренда": орендні операції в активах і зобов'язаннях

Ми продовжуємо аналіз нового МСФЗ 16 "Оренда". Цього разу зупинимося на подальших оцінках орендних операцій, активів і зобов'язань орендарем, а також розрахунків за ними.

Бухгалтерські будні

ТТН: коротко про головне

ТТН – це один із головних документів під час здійснення автотранспортних перевезень. У чому його важливість для перевізників, у яких випадках його оформлення не обов'язкове й чим загрожує відсутність ТТН для учасників перевезення – розглянемо в статті.

Дискусійний клуб

Bitcoin: правова регламентація та облік

Криптовалюта, до якої належить і Bitcoin (біткойн), стає дедалі популярнішою. І хоча в Україні на законодавчому рівні порядок використання криптовалюти досі не врегульовано, на практиці її використовують усе частіше, зокрема і юридичні особи. Водночас невизначеність правового статусу криптовалюти призводить до облікових проблем у юросіб. Про це й піде мова в статті.

Бюджет

Готуємося до "весняної" звітності: що установі врахувати вже тепер

Не встигли бухгалтери бюджетної сфери оговтатися від річної звітної кампанії, як уже на підході "весняний" першоквартальний звітний марафон. І хоча з глобальними новаціями цього разу не густо, пильність втрачати не варто. Тим паче, що казначеї вже задекларували тотальний перехід на електронну форму подання звітності. Тож не гаймо часу, а переходьмо одразу до звітної теми.

Бухгалтеру на замітку

Використання особистої платіжної картки працівника у відрядженні

Корпоративною платіжною карткою (далі – КПК) може скористатися досить обмежене коло працівників. Тому нині дуже популярна видача авансу на відрядження на зарплатну картку працівника. Запитання виникають саме в разі перерахування гривневого авансу на зарплатну картку працівника для закордонного відрядження.

Ліміт каси по-новому

Поява Положення № 148 викликала чимало запитань. Навіть те, що раніше вважалося чітко прописаною нормою, на сьогодні виписано неоднозначно. Зокрема, таким моментом і є затвердження та розрахунок ліміту каси, оскільки Положення № 148 не містить із цього приводу чітких рекомендацій. Тож про це й поговоримо у статті.

Відрядження в межах України на авто: важливі "дрібниці"

Про загальні правила направлення у відрядження та відшкодування понесених витрат наше видання розповідало. Сьогодні ж зосередимо увагу на випадках, коли працівник у службове відрядження вирушив на автомобілі.

Отже, розберімося, які особливості потрібно врахувати, які витрати відшкодовують і за яких умов, а також з'ясуймо, у які строки потрібно відзвітувати за виданий напередодні відрядження аванс.

Використання корпоративної платіжної картки у відрядженні

Нині досить поширеною є практика оплати придбань у відрядженні корпоративною платіжною карткою (далі – КПК). За її допомогою в разі потреби можна швидко отримати готівку чи розрахуватися через банківський термінал. Проте інколи помилково вважають, що цю картку можна видати будь-кому з працівників, направлених у відрядження. Тому з'ясуймо, чим же є корпоративна платіжна картка та які особливості її використання у відрядженні.

rss