Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

«Як безкоштовно отримати та приватизувати земельну ділянку?»

Опубликовано: 08.10.2018

видео «Як безкоштовно отримати та приватизувати земельну ділянку?»

ЯК БЕЗОПЛАТНО ОТРИМАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ В УКРАЇНІ?

Скачать (PDF, 145KB)

Орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади після реєстрації заяви направляє його копії на розгляд до відповідних санітарних, екологічних та інших органів для затвердження висновків щодо можливості виділення відповідної ділянки.



Розгляд відповідною радою або державною адміністрацією НЕ ПОВИНЕН ПЕРЕВИЩУВАТИ один місяць , які протягом нього дають дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надають мотивовану відмову в його наданні.

Якщо протягом місяця дозвіл або вмотивована відмова не була отримана, то ВВАЖАЄТЬСЯ, ЩО ТАКА ЗГОДА У ВАС Є! А тому за законом можете переходити до наступного етапу (замовляти розробку проекту відведення земельної ділянки), попередньо сповістивши про це раду/адміністрацію письмово.


Отримання земельної ділянки

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

УВАГА! Відмова буде вважатися законною ЛИШЕ у випадку  невідповідністі місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації , схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, а також відсутність подібних земель у відповідній власності.


12 кроків для безоплатного отримання земельної ділянки.

Важливо наголосити, що жодний закон не зобов’язує відповідний орган надати земельну ділянку там, де хоче громадянин, крім того, проблемою отримання таких ділянок є також їх «відсутність» у великих містах для пересічних людей. В подібних випадках  уповноважені особи і органи влади посилаються, на відсутність вільних земель, а коли вони з’являються, то їх передадають пільговикам, захист прав яких є пріоритетним для законодавця.

ІІ. Розробка проекту відведення земельної ділянки

Розробка проекту відведення земельної ділянки виконується за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлені угодою сторін. Тобто потрібно укласти договір з певною юридичною чи фізичною особою, які мають право здійснювати діяльність щодо розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Як правило, на території міської/сільської ради таких організацій декілька. Можна їх знайти також, попитавши у Держгеокадастрі або в мережі Інтернет.

У землевпорядній організації виконавцем робіт може бути лише особа, яка має сертифікат інженера-землевпорядника, який можна перевірити на сайті ! Така особа на основі договору визначає межі земельної ділянки із зазначенням координат, складає земельний план, розробляє проект землеустрою. Такі роботи не повинні перевищувати строк в 6 місяців.

Вимагайте також проект землеустрою у організації в паперовій формі, адже в подальшому він буде служити доказом правомірності розмежування землі.

“Статистика виділення безкоштовних земель станом на 2016 рік”

ІІІ. Отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку

Наступним кроком буде звернення до державного реєстратора териториального відділення Держгеокадастру із заявою про державну реєстрацію вашої ділянки, якщо договором із землевпорядною організацією не передбачено, що вони це роблять самі.

До заяви додаємо паспорт, копію довідки платника податків, розроблений проект землеустрою (електронний і паперовий варіант), експертний висновок (якщо потребувалась експертиза), а також довідка про оплату послуг з державної реєстрації (наразі становить 56 грн., згідно з Постановою КМУ №835).

Протягом 14 днів реєстратор Держгеокадастру розглядає вашу заяву, реєструє ділянку в Державному земельному кадастрі і видає витяг з кадастру із зазначенням там кадастровго номера земельної ділянки.

Потім подаєм до органу місцевої влади або державної виконавчої влади, які уповноважені розпоряджатися держ/комунальними землями клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення землі до якого додаємо:

Екземпляр проекту землеустрою; Витяг з Держгеокадастру.

Далі відповідний орган   приймає рішення про затвердження проекту і звертається до відділення Міністерства юстиції України з метою реєстрації права власності держави або громади на таку земельну ділянку.

Потім відповідний орган (рада/адміністрація) приймає рішення про передачу такої землі у вашу власність, в якому ОБОВ’ЯЗКОВО зазначає площу, місце розташування, кадастровий номер, що зазначається у витязі із Держгеокадастру.

Наступним кроком буде подання заяви або:

У відділення Укрдержреєстру про державну реєстрацію вашого права власності на земельну ділянку; До державного реєстратора Держгеокадастру.

До заяви додаються:

Заява про державну реєстрацію Копія документа, що посвідчує особу заявника; Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків; Документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав; Документ про сплату державного мита; Завірена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки, Виписка з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Протягом 14 днів реєстратор розглядає вашу заяву і потім видає вам Свідоцтво про право власності на земельну ділянку (раніше-державний акт на право власності на земельну ділянку). Лише з цього моменту ви стаєте повноцінним власником земельної ділянки.

Здавалось би, що із таким чітким прописанням норм щодо питанням про БЕЗКОШТОВНУ приватизацію земельних ділянок   (отримання)   не повинно виникнути проблем щодо реалізації таких основоположних для громадян прав, але на практиці виникають багато суперечок і протистоянь між звичайними громадянами та службовими особами органів влади, які  дозволяють собі зловживати власними повноваженнями та вчиняти неправомірні дії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Тому проблема, в багатьох випадаках, саме в реалізації вже закріплених норм.

А тому у разі певних суперечок, спорів чи непорозумінь з органами державної влади чи місцевого самоврядування наші юристи із задоволенням проконсультують і допоможуть вирішити ваші проблеми і питання. Чекаємо на ваші дзвінки і запитання!

P.S. З 07.06.17 року Постановою КМУ “Про деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними”, не дивлячись на суперечність КУ, Земельного кодексу України, призупинена приватизація державних земель с/г призначення. Це не позбавляє громадян права на приватизацію земель комунальної власності (в межах сел, селищ, міст)!

Прекрасний приклад на відео того, як багато людей вже реалізовало право на безоплатне отримання землі:

rss