Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

10 Несподівано "темних" фактів про стіва джобса і apple

Опубликовано: 12.01.2019

Майже десять років тому Стів Джобс стояв на сцені в Сан-Франциско і представляв перший iPhone. Цей момент став початком «смерті ПК» і ери смартфонів. Робота Джобса і інновації iPhone першого покоління, і наступні розробки зробили його безсмертним, і на те є причина. Його розробки трансформували різні галузі промисловості, від спілкування до музики і відеоігор. Але, як і будь-який великий лідер, Джобс має свої вади.

1. Джобс був проти того, щоб віддавати гроші на благодійність

Не всі знають цю інформацію про Стіва. Джобс, в деякі моменти свого життя, ставав філантропом. Після відходу з Apple в 1986 році він заснував власний фонд, але через рік його закрив. Після повернення в Apple в 1997 році Джобс закрив всі благодійні кампанії і ніколи не відновлював їх, незважаючи на величезні прибутки Apple.

Марк кіновар, який очолював фонд Джобса за короткий час його існування, як-то сказав в інтерв`ю, що він, швидше за все, не мав часу для благодійної діяльності. Але коли багатство Стіва зросла, а здоров`я погіршився, він зробив набагато більше хорошого, сфокусувавши свою енергію на розширенні Apple, а не на благодійності.

Проте, за невеликим винятком, більшість американських мільярдерів займаються благодійністю. Якщо врахувати чисту прибити Джобса в 7 мільярдів, дивно, що він ніколи нічого не пожертвував на благодійність.

2. Співробітники Apple практикують «культуру страху»

Під керівництвом Джобса в Apple запустили робочу групу під назвою "Всесвітня команда лояльності", Яку деякі співробітники називали «гестапо Apple». Цій групі було доручено шпигунство в штаб-квартирі Apple і магазинах компанії, і свої висновки вони повідомляли безпосередньо топ-менеджерам компанії. Якщо в Apple підозрювали витік інформації, члени команди лояльності могли прийти в офіс в будь-який час, особливо вранці. Потім вони зв`язувалися з найстаршим менеджером в будівлі і просили його координувати операцію. Потім команда переходила до конфіскації телефонів, намагаючись знайти ознаки витоку інформації, а менеджер координував цей пошук.

3. В Apple залякували журналістів, щоб змусити їх замовкнути

Відповідно до правил Джобса, юристи компанії залякували журналістів. Один такий випадок стався в 2005 році, коли компанія подала цивільний позов на 19-річного блогера Ніка Сіареллі, який повідомив про існування Mac Mini ще до його запуску. У позові було сказано, що блогер регулярно публікує чутки про майбутні новинки Apple, в тому числі і ті, які не відповідають дійсності. Правова боротьба закінчилася тільки тоді, як Сіареллі погодився назавжди закрити свій блог.

Ще один випадок стався, коли в ЗМІ з`явилося відео про прототип iPhone4, менеджери Apple поскаржилися правоохоронцям, які і прийшли з обшуком в будинок редактора Джейсона Чена.

4. Компанія Apple дозволяє собі наслідувати поліції, щоб отримати те, що їй потрібно

У 2011 році відбувся один з таких кричущих випадків. Після того як компанія втратила прототип телефону в барі Bay Area, співробітники служби безпеки Apple попрямували до відділення поліції Сан-Франциско. Вони повідомили про те, що було втрачено безцінне програмне забезпечення, і вони вистежили його місце розташування в одному з будинків, використовуючи GPS.

Мешканцем будинку був 22-річний Серджіо Кальдерон. Він стверджує, що в його будинок прийшли поліцейські і служба безпеки в цивільному і почали допитувати його про те, де знаходиться загублений iPhone. Пізніше адвокат парубка розповідав, що співробітники служби безпеки показали поліцейські посвідчення і зажадали добровільно погодитися на обшук в будинку, інакше вони отримають ордер. Кальдерон погодився і навіть надав доступ до свого комп`ютера, не знаючи, що перед ним не співробітники поліції, а служба безпеки Apple.

Співробітники Apple також нібито погрожували родині Кальдерона, ставлячи питання про їхнє громадянство. Співробітники компанії так і не змогли знайти телефон в будинку Кальдерона. Однак хлопець каже, що вони намагалися підкупити його.

5. Apple має історію, пов`язану з нелегальними робочими

У звіті за 2010 рік про заводах Apple, які знаходяться в Китаї, було встановлено, що вони регулярно наймають робітників, яким ще не виповнилося 16 років, що забороняється згідно із законом. Всього один рік по тому, в 2011, практика використання дитячої праці значно погіршилася. Співробітники змушені були проводити виснажливі багатогодинні робочі зміни - іноді по 34 години. Заводи працювали 24 години на добу сім днів на тиждень, щоб задовольнити світовий попит на продукцію Apple.

6. Персонал часто страждав від словесних образ

Стів Джобс мав репутацію тирана в офісі. Наприклад, в 2008 році після провального запуску MobileMe - системи електронної пошти, яка повинна була забезпечувати синхронізацію повідомлень - Стів Джобс вибухнув півгодинної тирадою на адресу своєї команди. Словесні образи закінчилися тим, що Джобс звільнив керівника групи.

7. Джобс звільняв людей без попереднього повідомлення

Під час свого перебування на посаді голови ради директорів Pixar, через втраченого прибутку, Джобс був змушений скоротити багатьох людей. Він наполягав, що співробітники повинні бути звільнені без повідомлення та вихідної допомоги. Після того як віце-президент і генеральний менеджер Pixar наполіг на тому, що співробітники повинні отримати повідомлення, по крайней мере, за два тижні до звільнення, Джобс сказав: «Добре, будемо вважати що вони отримали повідомлення два тижні тому».

8. Джобс відмовив в опціон одному з перших співробітників компанії

Даніель Коттке, 12-й співробітник Apple і особистий друг Стіва Джобса, так і не зміг отримати опціони компанії. У своєму інтерв`ю Коттке говорив, що це повинно було статися ще влітку 1980 року, але він так нічого і не отримав. За словами співробітника, він просто хотів поговорити про це зі Стівом, але Джобс не бажав розмовляти на цю тему. Він багато разів не погоджувався зустрітися з ним і тримав його за межами офісу.

Після того як Джобс відмовився давати опціони, Стів Возняк - співзасновник компанії - віддав свої особисті опціони на суму 10 млн доларів тим, хто починав цей бізнес разом з ним.

9. App Store звинувачується в цензурі

З 2012 року 50% тільки американських сімей володіють продукцією Apple. Це робить Apple найпопулярнішою платформою в Америці. Тривожить те, що компанія використовує цю обставину, щоб сформувати цензуру. Це вид програми. Який доступний для скачування. Під керівництвом Джобса в Apple заборонили додатки, за допомогою яких можна було встановити на свої пристрої політичні мультфільми, сексуальні фотографії, брошури кандидатів в конгрес, а також мистецтво представників сексуальних меншин. Джобс навіть пропонував своїм клієнтам купувати продукцію конкурентів, якщо вони хотіли встановити те, що в компанії вважали морально неправильним.

10. Джобс заперечував своє батьківство

Коли Джобсу було 23, у нього народилася позашлюбна дочка. За словами матері дитини, Джобс витратив два роки, доводячи, що він не може бути батьком дівчинки, так як є безплідним.

Але в кінцевому рахунку Стів визнав своє батьківство. Пізніше він одружився на Лорен Пауелл і мав ще трьох дітей.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Статті схожі на "10 Несподівано "темних" фактів про стіва джобса і apple"

rss