Навигация по сайту

Популярные статьи

10 автобусів та оптимізація маршрутів підвищать конкурентоспроможність АТП Бердська

БАТП важко конкурувати з приватними перевізниками

Перспективи розвитку БАТП обговорили на нараді в мерії 21 січня. Збиткове підприємство хочуть зробити більш конкурентоспроможним і бездотаційним.

Як повідомляє прес-центр мерії Бердська, основними проблемами БАТП залишаються знос рухомого складу, відсутність доступу до кредитів і висока конкуренція у вигляді приватних перевізників. Щодня в Бердске на лінію виходять за все 18 автобусів і 151 маршрутка. Частина витрат підприємству компенсують з місцевого бюджету. Але збитків не уникнути: є багато невигідних маршрутів, які змушене обслуговувати БАТП (соціальними перевезеннями займається тільки воно), але куди не хочуть заходити приватники.

Мер Бердська Євген Шестернін зазначив, що бюджет міста не може дозволити купувати кілька автобусів щороку, тому необхідно розглянути і інші заходи по виходу на беззбиткову роботу.

- Ви хочете возити бердчан? Будь ласка, правила гри повинні бути для всіх однакові. Жорсткі, чіткі і контрольовані, - цитує градоначальника прес-центр.

На думку депутатів, які брали участь в нараді, проблему могла б вирішити та сама оптимізація маршрутної мережі, проект якої розробляв інститут з Омська . Вона дозволить вибудувати баланс між комерційними і муніципальним підприємством.

Як розповіла «Кур'єр. Середовище. Бердськ »начальник транспортного відділу Надія Нятіна частково проект оптимізації вже виконується.

- Цей проект взятий за основу нашої роботи. Оновлення рухомого складу - це одне, а збільшення соціальних маршрутів - друге. Наприклад, відкритий маршрут №7, продовжені маршрути до мікрорайону Північний, закільцьовані маршрути по селищу Вега. Всі ці зміни були серед пропозицій жителів і увійшли в підсумковий проект. І ми це вже втілили в життя. Зараз ми говоримо, що в місті газелей багато, що їх число треба зменшити. Тут все не так просто. Зі вступом в силу нового федерального закону, ці процедури припинені. І треба розуміти, що для того, щоб вивести пасажирів, треба збільшити число муніципального транспорту. Відразу це все не проведеш. Та й рубати з плеча - неправильно. Багато пасажирів звикли до маршрутів, які проходять у нього біля будинку. І щоб все це зробити без незручностей для пасажирів, потрібен час. Тому проект розрахований до 2020 року. Поступове його впровадження в життя буде проходити поетапно, - роз'яснила Надія Валеріївна.

У те, що саме оптимізація маршрутної мережі вибудує баланс комерційного і муніципального транспорту, вірить і директор БАТП Олена Бороздіна. Вона прокоментувала «Кур'єр. Середовище. Бердськ »своє бачення розвитку підприємства:

- Звичайно, глава міста прекрасно розуміє, що зовсім беззбитковим підприємство зробити не можна. Частина маршрутів будуть позитивними, а частина - збитковими. Глава поставив завдання розробити план заходів, який найближчим часом дозволив би скоротити витрати з бюджету. Це цілком розумна пропозиція. У нас є свої ідеї з цього приводу. По-перше, треба взяти до уваги розроблену оптимізацію маршрутної мережі. На сьогоднішній день у нас перекіс в сторону комерційного перевізника. Це не зовсім вірно. Повинен бути баланс. І у людей, звичайно, повинно бути право вибору: їздити на автобусі або на маршрутці. Ми порахували, що з урахуванням того приватного транспорту, який зараз ходить по Бердський, частка муніципальних перевезень становить 11%. А по дублюючим маршрутами - 9%. Уявляєте, наскільки мала частка муніципального транспорту? Безумовно, мова йде про поліпшення конкурентоспроможності.

Але справа, звичайно, не тільки в маршрутах. БАТП, хоч як крути, потребує нових автобусах. З 31 транспортного засобу підприємства 23 мають 100-відсотковий знос. Це означає, що БАТП витрачає багато грошей на постійний ремонт старих автобусів.

- Нам потрібно хоча б 10 нових автобусів. За рік було придбано тільки один автобус ПАЗ і за рахунок підприємства ще «Мерседес» б / у невеликий. Ми підготуємо пропозиції про придбання місту автобусів в розстрочку без величезних витрат. Свого часу ми пропонували купувати автобуси в лізинг - це близько 300 000 рублів на місяць. Це дозволило б різко оновити рухомий склад. Але говорити однозначно, що ми підемо цим шляхом, неправильно. Зараз ми шукаємо різні способи, джерела і раціональні пропозиції. І треба розуміти, що виведення підприємства на беззбиткову роботу не робиться за рік і вимагає великих фінансових вкладень, - каже Бороздіна.

БАТП не претендує на роль монополіста в сфері пасажирських перевезень, підкреслює Олена Вікторівна. Приватні перевізники теж зазнають збитків через велику кількість транспорту, який в денні години не має відповідного наповнення пасажирами, що призводить до зниження доходів.

Сьогоднішня нарада хоч і стосувалося роботи БАТП, але мова на ньому зайшла і про приватників. Мер Шестернін звернув увагу на невідповідність деяких «газелей» технічним вимогам безпеки. В адміністрацію Бердська приходить безліч скарг на хамство і недотримання графіка приватними перевізниками. Зазвичай після 21:00 практично неможливо виїхати з віддалених районів міста: приватним перевізникам не вигідно виходити на лінію в такий пізній час у зв'язку з відсутністю пасажиропотоку, зазначає прес-центр.

Як пояснила Надія Нятіна, і в приватних компаніях є машини з високим відсотком зносу і постійними поломками.

- Перевіркою автопарку займається Сибірське управління Госавтодорнадзора, - пояснила Надія Валеріївна. - Вони регулярно роблять рейди. Оглядають транспорт за багатьма технічними параметрами. А ми, як замовник перевезень, за скаргами жителів зв'язуємося з перевізником, говоримо про скаргу, просимо розібратися. Потім підприємець нам видзвонюють: так, наприклад, фара зламалася, ми її замінили. У наших силах проконтролювати це.

Нятіна запевнила, що з кожним перевізником вдається знайти спільну мову і методи впливу. Підприємці розуміють, що ігнорування вимог транспортного відділу значно зменшує їхні шанси на продовження контракту з перевезення пасажирів.

Ви хочете возити бердчан?
Уявляєте, наскільки мала частка муніципального транспорту?