Навигация по сайту

Популярные статьи

10 кращих книг по маркетингу і рекламі за версією Mediabitch

  1. 1. Основи маркетингу
  2. 2. Маркетинг без диплома
  3. 3. Zag-маркетинг
  4. 4. Фіолетова корова
  5. 5. відрізняється або гинь
  6. 6. Злом маркетингу
  7. 7. Одкровення рекламного агента
  8. 8. сарафани маркетинг
  9. 9. Як придумати ідею, якщо ви не Огілві
  10. 10. Сила простоти

перша добірка з нашої серії « 100 кращих книг для піарників за версією Mediabitch »Наробила чимало галасу - нас багато обговорювали, хвалили і навіть закидали обуреними листами, що, мовляв, ми не праві, ми щось забули і чогось не врахували. Але на то наші добірки і йдуть з припискою «за версією Mediabitch» - потрібно розуміти, що це апріорі суб'єктивні списки книг, які відповідають нашій картині світу. А саме - допомагають піарникам краще розуміти тонкощі професії і працювати більш ефективно.

Друга наша добірка книг буде присвячена галузі максимально близькою піарникам - маркетингу і рекламі. Що вже гріха таїти - часто багато з нас, навіть називаючи себе піарниками, займаються маркетингом і хоча б частково - рекламою.

У цій збірці ми не претендуємо на те, що це найкращі книги по маркетингу всіх часів, але ми майже впевнені, що це найкращі книги з маркетингу для тих, хто займається піаром.

1. Основи маркетингу

«Основи маркетингу» Філіпа Котлера - це книга, без прочитання якої всі інші книги по маркетингу будуть абсолютно безглузді
«Основи маркетингу» Філіпа Котлера - це книга, без прочитання якої всі інші книги по маркетингу будуть абсолютно безглузді. Чи не любимо кидатися занадто гучними заявами, але ця книга - справжня біблія маркетингу, яка розкладе для вас все по поличках і забезпечить нові знання прикладами з реальної практики. Треба визнати, що приклади можуть бути досить старими (а деякі так і зовсім наводяться на основі неіснуючих нині компаній), але книга постійно перевидається, тому не будемо вважати це за недолік. Ми рекомендуємо вивчати видання не раніше 4-го.

2. Маркетинг без диплома

Книга Джона Янча чомусь досить рідко потрапляє в списки найкращих книг по маркетингу російською мовою, але зовсім дарма Книга Джона Янча чомусь досить рідко потрапляє в списки найкращих книг по маркетингу російською мовою, але зовсім дарма. Якщо Котлер - це теорія, яка дозволяє орієнтуватися в складному світі маркетингу, то «Маркетинг без диплома» - сама наіпрактічнейшая практика. Янч спеціалізується на просуванні малого бізнесу, тому для піарників МСБ - це просто must read. Чесно, без води і на реальних прикладах Янч ділиться з вами всім, що варто знати про реально працює бюджетному маркетингу. Ця книга настільки хороша і самодостатня, що, в принципі, складаючи цей список, можна було обмежитися тільки їй одній.

3. Zag-маркетинг

На перший погляд в Zag-маркетингу, начебто, нічого незвичайного або нового На перший погляд в Zag-маркетингу, начебто, нічого незвичайного або нового. Але книга ця скоріше не про маркетинг, а про інновації та вміння передбачати потреби аудиторії. Приємна фішка книги - від голови до голови автор «веде» один проект - навчальний винний бар, на прикладі якого розбирає все сказане в книзі поетапно. Детальніше писали тут .

4. Фіолетова корова

Відмінна книга для тих, хто виводить на ринок новий продукт або компанію Відмінна книга для тих, хто виводить на ринок новий продукт або компанію. Фіолетова корова - це щось, мимо чого не пройдуть ваші клієнти. Легендарний Сет Годін вчить мислити нестандартно, не боятися ризикувати і створювати інноваційні ідеї.

5. відрізняється або гинь

В іншому перекладі - «Дифференцируйся або вмирай» В іншому перекладі - «Дифференцируйся або вмирай». Світило комунікацій Джек Траут пише про те, наскільки важливо в будь-якій компанії створити щось унікальне - унікальна пропозиція, яка буде відрізняти вас від усіх інших. Книга хоч і стара, але актуальна до сих пір.

6. Злом маркетингу

Автор книги Філ Барден застосував до маркетингу науковий підхід і зібрав кілька цікавих досліджень, які допомагають зрозуміти, як і чому люди купують Автор книги Філ Барден застосував до маркетингу науковий підхід і зібрав кілька цікавих досліджень, які допомагають зрозуміти, як і чому люди купують. Цікаво, що багато висновків спростовують популярні теорії маркетингу, на які спираються тисячі компаній. Тільки наука, тільки хардкор!

7. Одкровення рекламного агента

На відміну від класичного «Огілві про рекламу», яку ми поважаємо тільки в якості пам'ятника олдскульний рекламі, в «одкровеннях» можна знайти поради, які актуальні в рекламі і сьогодні На відміну від класичного «Огілві про рекламу», яку ми поважаємо тільки в якості пам'ятника олдскульний рекламі, в «одкровеннях» можна знайти поради, які актуальні в рекламі і сьогодні. Особливо рекомендується до прочитання всім працівникам агентського бізнесу - в книзі зібрані неустаревающей поради по роботі з клієнтами.

8. сарафани маркетинг

Дуже актуальна книга в епоху розвитку соціальних мереж та блогерів Дуже актуальна книга в епоху розвитку соціальних мереж та блогерів. У книзі даються корисні, дієві, а головне недорогі поради, які допомагають компаніям різного масштабу створювати навколо себе певного роду популярність. Дуже корисний бонус книги - робочі таблиці, які допоможуть вам спланувати майбутню кампанію з урахуванням нових знань про сарафанне маркетингу.

9. Як придумати ідею, якщо ви не Огілві

І знову ім'я Огілві виникає в нашій добірці І знову ім'я Огілві виникає в нашій добірці. Якщо у вас виникли проблеми з оригінальними ідеями, дуже рекомендуємо мануал по створенню ідей від Олексія Іванова. До слова, стане в нагоді книга не тільки рекламістам, а й усім, кому час від часу доводиться генерувати ідеї на рівному місці. Детальніше писали тут .

10. Сила простоти

Джек Траут і Стів Ривкін стверджують, що в маркетингу найкраще працюють дуже прості ідеї і зрозумілі стратегії Джек Траут і Стів Ривкін стверджують, що в маркетингу найкраще працюють дуже прості ідеї і зрозумілі стратегії. Спираючись на кращі приклади зі світової практики, автори показують, як відмовитися від корпоративного жаргону, боротися з інформаційної перенасиченістю і виробити власне бачення бізнесу. Ця книга найбільше подобається нам за заклик завжди включати здоровий глузд, до чого ми прагнемо закликати читачів, здається, з найпершої нашої статті.