Навигация по сайту

Популярные статьи

10 правил для успішного конкурсу в соціальних мережах

  1. Як стати майстром наскрізний аналітики?

Виграти квартиру, фен і кавоварку зараз простіше простого. Варто просто зайти в свою стрічку в будь-якій соціальній мережі і вибрати конкурс, який вам до душі. Конкурси проводять все, від сторінок великих брендів до маленьких місцевих фірмочок. А ось навіщо вони це роблять - в цьому і розберемося.

Дуже часто трапляються конкурси заради конкурсів - щось розіграли, кому-то віддали і на цьому активність закінчилася. А для чого взагалі проводити конкурси в соціальних мережах? Адже не просто так бренди витрачають досить великі бюджети не тільки на призові фонди, а й на розробку і запуск додатків. Здійснюючи будь-яка дія в соціальній мережі, завжди слід пам'ятати - навіщо ми це робимо і яких результатів хочемо досягти. Адже це не розвага, а один з основних інструментів інтернет-маркетингу. А будь-який інструмент потрібно використовувати грамотно.

Отже, перше і найважливіше правило успішного конкурсу.

Правило №1. Цілі і завдання.

Перед розробкою механіки конкурсу ви повинні чітко визначити, з якою метою ви збираєтеся досягти і які завдання вирішити. І виходячи з цього вже слід підбирати призовий фонд і продумувати механіку. Якщо у вас така ситуація, що ви змушені діяти навпаки - у вас є приз, і під нього ви повинні продумати конкурс - теж не забувайте про цілі. Тільки тут є важливий момент - концепція конкурсу повинна бути порівнянна з цінністю призу.

Як стати майстром наскрізний аналітики?

Наскрізна аналітика - головна магія інтернет-маркетингу і найпотужніший інструмент розвитку продажів без зростання бюджету. Впровадивши її, ви відразу зрозумієте, де клієнти губляться і що в вашому маркетингу треба поліпшити.
Хочете освоїти цю магію? Ось навчальний курс де детально пояснюють, як все працює, як впроваджувати і як використовувати на практиці.
Поспішайте дізнатися подробиці , Реєстрація скоро закриється!

Реклама


Для чого нам проводити конкурс?

  • Вірусність контенту. Конкурсний пост дозволить збільшити охоплення сторінки, без залучення додаткових бюджетів.
  • Активізувати передплатників, що підвищить показники залученості.
  • Лояльність до бренду. Якщо ви, як організатор, виконайте всі свої обіцянки і відкрито і чесно виберіть переможця - люди до вас потягнуться. Навіть ті користувачі, яким не посміхнулася удача, і вони залишилися лише учасниками, а не переможцями, будуть більш лояльні до вашого бренду згодом.
  • Нові передплатники.
  • Акції та конкурси можуть допомогти висновку нового продукту на ринок.

І так далі. Кому, як не вам знати, які показники вам потрібно підвищити в вашому співтоваристві. Визначте, що в першу чергу є для вас пріоритетом, а потім вже опрацьовує всю стратегію конкурсу та механізми його запуску.


Правило №2. Співвідношення цінності призу і механіки конкурсу.

Якщо ви граєте шпильку для волосся, то не варто просити людей розмістити свою фотографію, лайкнути сторінку, набрати під фото максимум лайків, запросити 10 друзів, поділитися постом, написати в коментарі "я хочу шпильку" і так далі. В такому випадку, ми вам гарантуємо, що багато роботи по адмініструванню такого конкурсу у вас не буде. Але це не означає, що потрібно розігрувати тільки планшети або телефони. Якщо ви будете розігрувати ту ж шпильку і вашою метою буде, наприклад, підвищення відвідуваності сторінки, попросите просто лайкнути пост і поставити плюсик в коментарі і мета буде досягнута.

Для найпоширенішою мети - підвищення активності учасників, найкраще підходять короткі конкурси з максимально простими умовами за схемою like + share або like + share + action. Для найпоширенішою мети - підвищення активності учасників, найкраще підходять короткі конкурси з максимально простими умовами за схемою like + share або like + share + action

Соціальні мережі досить лояльні до різного виду активностей, і можливостей для проведення більш ніж достатньо. Найпростіший варіант - створити конкурсний пост з умовами і закріпити його у верхній частині сторінки. В процесі просування конкурсу ви зможе просто давати посилання на пост в анонсах.

Більш просунутий варіант - конкурс за допомогою програми. Він підходить, якщо у вас передбачається дуже багато учасників. Також, додатки зазвичай використовують при досить складну механіку та цінне приз. Найбільше додатків для різного виду активностей створено для Facebook. Ви можете скористатися вже існуючими або замовити додаток саме під вашу активність. Скажу відразу - задоволення не з дешевих. Додатки найбільше підходять для проведення фотоконкурсів. У них зручно заливати роботи (це можуть робити самі учасники) і відстежувати хід конкурсу. Як правило, такі програми самі рейтингують роботу за кількістю голосів, і адміністратору не потрібно буде витрачає час на визначення переможця.

Але вам зовсім необов'язково проводити фотоконкурс через додатки. Ви можете просити користувачів розміщувати фотографії в коментарях до посту. У таких випадках, учасникам буде складніше збирати голоси, але адміністраторам буде легко з підрахунком голосів. Також ви можете розміщувати фотографії в альбоми, так що варіантів маса.

А якщо ви хочете збільшити аудиторію, то бажано використовувати цінний приз. В такому випадку ви маєте повне право ускладнити механіку.

Складні фотоконкурси з набором лайків варто проводити, якщо ваша мета збільшити як аудиторію так і активність на сторінці. Але ваш приз повинен володіти високою цінністю, так як від учасників вимагається зробити досить багато дій.

Правило №3. Правила конкурсу.

Ви повинні дуже чітко прописати умови конкурсу. Чим більше ви приділите уваги правилам, тим менше проблем у вас буде при визначенні переможця.

пропишіть:

  • Дати початку і закінчення конкурсу.
  • Коли буде оголошено переможця.
  • Що потрібно зробити для перемоги.
  • Як ви оберете переможця
  • Які профілі не можуть брати участь в конкурсі (якщо ви боретеся з прізоловов, ви можете прописати, що порожні або закриті профілі до участі в конкурсі не допускаються).
  • Дискваліфікація - за що ви можете виключити учасника (накрутка, явно фейковий аккаунт і т.д.).

Правило №4. Тривалість конкурсу.

Скільки триватиме ваш конкурс, багато в чому залежить від цінності призу і від механіки. Тут все пов'язано:

Цінний приз = складніше механіка = потрібен час на виконання = конкурс тривати довше, ніж активність з простими правилами.

наприклад:

  • Простий конкурс з механікою: like + share - 1 тиждень
  • Конкурс з механікою like + share + action - 1, 2 тижні (в залежності від того, наскільки складна дія потрібно зробити учасникам)
  • Будь-які конкурси, де переможець визначається за кількістю лайків - 3 4 тижні. Залежно від цінності призу.

Також ви можете проводити короткі бліц, розраховані на термін, від пари годин до одного дня. Це можуть бути окремі конкурси та вікторини в кілька раундів.

Правило №5. Просування конкурсу.

Розмістити і забути - це не наш метод. У будь-якому випадку - так не працює. Якщо ви не жартуєте квартиру. Після того, як ви продумали мети і завдання, прописали найкращу механіку і розмістили конкурс - конкурс потрібно просувати.

Найбільше варіантів просування пропонує Facebook.

Якщо у вас є мінімальний рекламний бюджет, ви можете витратити його на просування конкурсного поста. Бажано це продумати перед запуском конкурсу, так як в ілюстрації до продвигаемому посту не повинно бути багато тексту (не більше 20%), інакше Facebook відмовиться просувати таку публікацію.

Запустити таке просування дуже просто. Ви повинні бути адміністратором сторінки, на якій проводите конкурс. Публікуєте конкурсний пост. І потім натискаєте справа під постом кнопку - просувати пост. Усе!

Встановлюєте таргетинг, бюджет і запускаєте.

  • Заходи ви можете створювати як в Facebook, так і у Вконтакте. Напишіть умови конкурсу, дайте посилання на пост і запрошуйте ваших друзів

Це, знову ж таки, дуже корисна функція Facebook. Запустити його так само просто, як і просування поста.

Розмістіть інформацію про конкурс на всіх можливих ресурсах. Це може бути корпоративний сайт, блог, email-розсилка і т.д.

Ви можете сміливо розміщувати інформацію про конкурс в підпису вашого листа. Таким чином, всі ваші клієнти і партнери будуть знати про акцію.

Ведіть людей з сайту на ваш конкурсний пост. Додайте на сайті наскрізний банер або поп-ап вікно із закликом до участі.


Правило №6. Боїшся прізоловов - краще не починати.

Прізоловов - добро чи зло? Боротися з ними або використовувати на благо? Як можуть допомогти досвідчені учасники конкурсів?

Багато хто не хоче проводить конкурси на своїх сторінках, так як перші і найактивніші учасники - досвідчені прізоловов.

Але, якщо заздалегідь знати, з чим ви зіткнетеся, можна мінус перетворити в плюс.

Навіщо боятися прізоловов, якщо вони можуть дати вашому конкурсу охоплення і залученість? Нехай послужать двигуном для вашого конкурсу! Боїтеся накруток? Пропишіть детально в умовах - в якому разі ви маєте право дискваліфікувати учасника.

Якщо ви граєте серйозний приз, віддавайте його після надання паспортних даних.

Чи не налаштовуйте прізоловов проти себе, з ними можна дружити!

Правило №7. Використання спеціалізованих сервісів.

Використання розумних технологій. Для того, щоб провести конкурс, вам необхідні цілі, ідея і графічне втілення. Якщо ви не хочете витрачати свій час, то можна скористатися послугами маркетологів або будь-якими веб-сервісами. Наприклад, за допомогою PromoRepublic , Ви зможете підібрати собі ідею для конкурсу, шаблон, з прописаними правилами і відповідне зображення. А за допомогою вбудованого графічного редактора, для використання якого не потрібно знань спеціальних програм, ви легко забрендіруете картинку, і додасте необхідні елементи. Таким чином, замість того, що б ламати голову і шукати дизайнера, ви зможете підготувати конкурсний пост за кілька хвилин. До речі, сервіс вам допоможе не тільки в проведенні конкурсів, а й в плануванні щоденного постинга.

Правило №8. Правила для правил.

Обов'язково вивчайте правила соціальних мереж! Наприклад Facebook постійно змінює правила конкурсів. Тому перед запуском активності Завжди перевіряйте умови доставки мережі https://www.facebook.com/page_guidelines.php

У конкурсах Facebook дозволено:

  • Повідомляти про переможця на сторінці

  • збирати лайки

  • Збирати коментарі, повідомлення на сторінці

У конкурсах Facebook заборонено:

  • Просити про перепис на свою сторінку

  • Відзначати людей на фотографіях, на яких їх немає.

В інших соціальних мережах таких обмежень немає, але, в будь-якому випадку, перед запуском конкурсу обов'язково дивіться умови.

Правило №9. Кому віддати приз.

Визначення переможця має бути прозорим і гранично зрозумілим. Щоб потім вас не звинуватили в тому, що хтось зі своїх виграв приз.

Стандартні методи вибору переможця:

  • Ви самі визначаєте переможця, спираючись на прописані в умовах критерії - креативність. швидкість, оригінальність і т.д.
  • Метод випадкових чисел. Тут вам прийде на допомогу сайт random.org
  • Кращий коментар. Тут, для складання списків, вам допоможе Fanpage Karma
  • Якщо ви хочете залучити до визначення переможців журі, то це повинні бути відомі і авторитетні люди у вашій області.
  • Змішаний метод: Кілька місць визначаються випадковим вибором або за кількістю лайків, і кілька вибираєте ви і ваша команда, за певним критерієм.


Правило №10. Підведення підсумків та нагородження.


Завжди повідомляйте результати в заявлене вами час. Якщо ви буде затягувати публікацію з підсумками конкурсу, це викличе підозри. Так що не обманюйте своїх передплатників!

Після оголошення результатів не чекайте, поки переможець знайде вас сам. Зв'яжіться з ним через особисті повідомлення. Бажано, відразу попросити переможця залишити коментар на вашій сторінці про те, як він щасливий! І звичайно, відмінним бонусом буде фотографія переможця з призом і його звіт. Нехай навіть коротенький, але, бажано, захоплений.

висновки

От і все! Якщо будете дотримуватися цих правил, то проведете масовий і успішний конкурс в соціальній мережі. Як підсумок - кілька корисних і, в той же час, простих у застосуванні рад для проведення розіграшів призів та конкурсів в хроніках сторінок.

  • Всі основні правила повинні бути опубліковані в конкурсному пості в Facebook. Якщо правила занадто об'ємні, з юридичними тонкощами, ви можете ці пункти розмістити заміткою чи на сайті. Але обов'язково дайте посилання на додаткові пункти в конкурсному пості.
  • Щоб полегшити життя вашим передплатникам не змушувати їх переглядати всю хроніку вашої сторінки, закріпіть пост зверху.
  • Якщо ви очікуєте великий приплив учасників, і ваша мета - збір адрес для вашої бази, ви можете скористатися спеціальними додатками, і запропонувати користувачам заповнити форму, вказавши потрібні вам дані.

Результативних вам конкурсів! Міла Божко і команда PromoRepublic .

Як стати майстром наскрізний аналітики?
А для чого взагалі проводити конкурси в соціальних мережах?
Як стати майстром наскрізний аналітики?
Хочете освоїти цю магію?
Прізоловов - добро чи зло?
Боротися з ними або використовувати на благо?
Як можуть допомогти досвідчені учасники конкурсів?
Навіщо боятися прізоловов, якщо вони можуть дати вашому конкурсу охоплення і залученість?
Боїтеся накруток?